Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЗАГАРТОВУВАННЯ ТА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

ЗАГАРТОВУВАННЯ ТА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Назва:
ЗАГАРТОВУВАННЯ ТА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,42 KB
Завантажень:
765
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ЗАГАРТОВУВАННЯ ТА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Могутнім чинником зміцнення здоров'я і запобігання захворюванням є загартовування та фізичне виховання людини. Загартовування — це система заходів, що підвищують стійкість організму до різких змін метеорологічних умов і є найефективнішим засобом запобігання передовсім простудним захворюванням. Загартовувати організм можна шляхом раціональної дії на нього холоду, тепла і променевої енергії, за допомогою використання таких природних чинників, як повітря, вода, сонячна радіація. У процесі систематичної дії холодових і теплових подразників на рецептори, які закладені в слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів і шкірі, організм поступово пристосовується до різких коливань метеорологічних чинників завдяки утворенню нових тимчасових зв'язків, що сприяють виробленню у відповідь найдоцільнішої реакції. Стан загартовування організму визначається підвищенням активності фізіологічних систем, які беруть участь у процесах терморегуляції. Загартовування не лише спричинює вдосконалення терморегуляторних процесів, а підвищує бар'єрні функції шкіри та посилює стійкість до інфекційних агентів. Загартовування організму слід проводити щоденно. Після 1,5—2 міс уже видно ефективність цих заходів. Починати загартовування краще з дитинства, виховуючи в дитини звикання до процедур і небоязке ставлення до низької та високої температури повітря, легкого одягу, протягу, охолодження ніг та інших видів охолодження.

Загартовування починають із повітряних ванн, які тонізують нервову систему, тренують терморегуляторний апарат, підвищують обмін речовин, поліпшують сон і апетит. Загартовування проводиться спочатку за температури повітря +20 °С протягом 10—15 хв. Потім тривалість повітряних ванн подовжується на 5—10 хв і доходить до 1,5—2 год. Тривалість повітряних ванн, які проводяться цілорічне, влітку на відкритому повітрі, а взимку у добре провітреному приміщенні, можна змінювати залежно від індивідуальної реакції організму.

З метою загартовування широко застосовуються сонячні ванни. Дія ультрафіолетового проміння сприяє підвищенню обміну речовин, гемоглобіну, поліпшенню складу крові, нормалізації діяльності ЦНС і залоз внутрішньої секреції, забезпеченню вітамінами тощо. Найкраще приймати сонячні ванни в період від 8—9 год до 11—12 год, не раніше, ніж через 1 год після сніданку. Вони мають тривати 5—10 хв, а кожна подальша ванна повинна збільшуватись на 5 хв, доходячи максимально до 1—1,5 год. Голову слід захищати капелюхом, потім відпочити в тіні і прийняти водні процедури. Маленьких дітей слід опромінювати дуже обережно, а дітям грудного віку це взагалі протипоказано.

Температура повітря, °С Тривалість повітряних ванн, хв

у спокої при фізичних навантаженнях

невеликої інтенсивності (прогулянка, рибна ловля тощо) помірної інтенсивності (гімнастика, бадмінтон, волейбол, гребля, велосипед) великої інтенсивності (біг, футбол, копання грядок)

+5...+9 Не проводиться 3-5 5-15 15-30

+10...+14 4-8 10-15 15-20 20-60

+15...+19 10-16 15-20 20-35 Від 40 і до перерви у роботі

+20. .+22 20-40 30-60 Не обмежується 120

+23...+25 30-60 Не обмежується Також До 180

+26 і вище 30-60 Також

До 240-360

Треба пам'ятати, що сонячні ванни рекомендуються не всім. Людям, які хворіють на туберкульоз, серцево-судинні захворювання, нервові, ендокринні хвороби, такі методи загартовування не рекомендуються. Надлишкова інсоляція може зашкодити і здоровим людям.

Загартовування водою проводиться шляхом застосування холодного обтирання мокрим рушником, обливання холодною водою протягом 1—2хв або прийому душа. За температури води +30...+35 °С можна обтиратись до пояса протягом 5 хв. Потім температуру води можна знижувати на 1—2 °С і поступово звикати до тієї води, яка поступає з водопровідної мережі. Старші люди не повинні обтиратись водою, температура якої нижча ніж +20 °С. Обтиратись треба спочатку в теплому приміщенні, а потім це можна робити при відкритому вікні або навіть на повітрі поза приміщенням за температури повітря не нижчої ніж +18...+20 °С.

Обливання водою починають з температури +34... +36 °С щоденно або Через день, знижуючи температуру води на 1—2 °С протягом 2—3 хв. Температуру води не слід знижувати більше, ніж до +22...+20 °С. Душ можна приймати таким же чином. Можна також застосовувати душ перемінних температур, а саме: 3—4-разове чергування теплої води, температура якої сягає +33...+35 °С і прохолодної, температура якої сягає +27...+30 °С. Потім перепад температур поступово збільшують і гарячу воду доводять до температури +40 °С, а холодну — до +20 °С і нижче.

Загартовувати організм можна і прохолодними ваннами температури +29...+31°С протягом 1 хв, а потім протягом 5—7 хв.

Після водних процедур тіло треба витерти насухо і розтерти рушником до легкого почервоніння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ЗАГАРТОВУВАННЯ ТА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок