Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Закриті ушкодження шлунка і кишок залежно від характеру

Закриті ушкодження шлунка і кишок залежно від характеру

Назва:
Закриті ушкодження шлунка і кишок залежно від характеру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Закриті ушкодження шлунка і кишок залежно від характеру, сили травми, напряму удару, ступеня наповнення і стану хворого можуть супроводитися ушибом стінки порожнистого органа з утворенням субсерозної та підслизової гематоми неповним або повним розривом стінки з виходженням вмісту в черевну порожнину.

Поранення порожнистих органів можуть бути різноманітними — від невеликих колотих різаних або дірчастих ран до множинних розрізів і значних руйнувань при вогнестрільних пораненнях.

Симптоматологія ушкоджень шлунка і кишок залежить від тяжкості травми, стану хворого, наявності або відсутності порушення цілості стінок порожнистих органів.

При ушибах порожнистих органів без порушення цілості їх стінок хворі скаржаться на біль у черевній порожнині; при ушкодженнях шлунка — в надчеревній ділянці; при ушкодженнях кишок біль має розлитий характер, переважно навколо пупка і в нижніх відділах живота. При сильній травмі можуть настати колапс або шок.

Під час пальпації живота відмічаються біль і резистентність м'язів передньої черевної стінки, симптоми подразнення очеревини не спостерігаються.

При закритих ушкодженнях і пораненнях, які супроводяться порушенням цілості шлунка і кишок, хворі звичайно скаржаться на сильний біль у животі. Стан хворих тяжкий, спостерігаються напруження м'язів передньої черевної стінки, симптоми пневмоперитонеуму, подразнення очеревини і швидко наростаючого перитоніту. При порушенні цілості судин виявляються симптоми внутрішньої кровотечі.

Найтяжче, з різко вираженими явищами перитоніту і шоку, проходять поранення тонкої кишки.

При ізольованих пораненнях шлунка і, особливо, тонкої кишки стан хворих у перші години після поранення може бути порівняно задовільним.

Лікування. Поранення шлунка і дванадцятипалої кишки підлягають зашиванню двоповерховими швами— неперервним кетгутовим на всі-шари і вузловими шовковими на серозну і м'язову оболонки. Рани зашивають після видалення надлишку слизової оболонки і гемостазу в поперечному напрямі для запобігання звуженню та деформації шлунка і дванадцятипалої кишки.

Рани тонкої кишки зашивають кисетними швами при невеликих розмірах поранень або двоповерховими швами в поперечному напрямі. Резекція тонкої кишки показана при повному перериванні і значних дефектах кишки, відриві брижі і множинних пораненнях, розміщених близько одне від одного.

Якщо поранений перебував в дуже тяжкому стані допускаються виведення ушкоджень кишки а черевної порожнини і фіксація її до парієтальиоЇ очеревини в ділянці операційної рани.

В разі порушення цілості товстої кишки невеликі рани зашивають, при значних дефектах і повних розривах кишки, відриві брижі показана резекція або виведення ушкодженої ділянки кишки з метою утворення калової фістули.

При зашиванні ран і резекції товстої кишки застосовують триповерхові шви з наступною пластикою сальником для більшої герметичності зашитої рани.

При позаочеревинних пораненнях прямої кишки, а також коли немає впевненості в надійному закритті ран внутрішньоочеревинного відділу прямої кишки і нижнього відділу сигмовидної кишки, накладають протиприродний задній прохід.

Ушкодження печінки

Ушкодження, печінки належать до групи дуже тяжких травм органів черевної порожнини.

Ушкодження печінки виникають внаслідок безпосередньої травми і поранення її, здавлень і тяжких струсів, в результаті протиудару, падінь з висоти, ушибів черевної порожнини. При патологічно зміненій печінці (малярія, сифіліс, цироз та ін.) можуть виникати ушкодження після незначної травми або підвищення внутрішньочеревного тиску, наприклад при підніманні ваги та ін.

Ушкодження печінки бувають закриті і відкриті. Розрізняють такі ушкодження печінки: а) без порушення цілості капсули (субкапсулярні центральні гематоми) і б) з порушенням цілості капсули (тріщини, розриви, розміжчення).

Клініка ушкоджень печінки залежить від тяжкості травми, характеру її і стану хворого, і при збереженні цілості капсули хворі скаржаться на біль у ділянці печінки, відмічаються болісність і напруженість м'язів у ділянці правого підребер'я. Нерідко спостерігаються жовтяничність шкіри та слизових оболонок, загальна слабість і тахікардія. При значних гематомах і руйнуваннях печінки стан хворих тяжкий внаслідок різкої інтоксикації, порушення функції печінки і шоку.

Субкапсулярні гематоми можуть ускладнитися розривом капсули (двомоментні розриви печінки) з наступним розвитком симптомів внутрішньочеревної кровотечі і жовчного перитоніту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Закриті ушкодження шлунка і кишок залежно від характеру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок