Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Види профілактики туберкульозу

Види профілактики туберкульозу

Назва:
Види профілактики туберкульозу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,07 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Соціальна профілактика
Соціальна профілактика включає державні заходи, спрямовані на підвищення життєвого рівня населення, захист довкілля, роз-виток фізкультури і спорту, санаторної мережі, будинків відпочин-ку. Забезпечення житлом, задовільними умовами праці, повноцін-ним харчуванням - важливі умови зміцнення здоров'я народу і підвищення опірності до різних захворювань, в тому числі, до туберкульозу. Для профілактики розповсюдження туберкульозу, попередження захворювання здорових членів сім'ї велике зна-чення має право хворих на туберкульоз, що виділяють МБТ, на позачергове отримання житла, в якому хворому забезпечується окрема кімната. Лікування хворих на туберкульоз в стаціонарі, санаторії і амбулаторне безкоштовне. На період лікування хворі на вперше виявлений туберкульоз можуть отримати листок непрацездатності терміном до 10 місяців. Якщо ж це виявляється недостатнім, листок непрацездатності через МСЕК продовжують до року.
Санітарна профілактика
Санітарна профілактика спрямована на попередження зара-ження здорових осіб від хворих на туберкульоз людей або тва-рин, її науковою основою є вчення про збудника туберкульозу, про значення масивності інфекції, її джерела і шляхи передачі. Санітарна профілактика включає оздоровлення осередків тубер-кульозної інфекції, санітарний і ветеринарний нагляд, санітарно-просвітню роботу, а також раннє виявлення, ізоляцію і лікування хворих на туберкульоз.
Під епідемічним осередком туберкульозу розуміють хворого на туберкульоз, який виділяє мікобактерії, житло, де живе бактеріо-виділювач, і людей, що проживають разом із ним. Бактеріови-ділювачами вважаються особи, у яких знайдені МБТ хоча б од-норазово будь-яким методом дослідження і є клініко-рентгенологічні ознаки активності туберкульозного процесу.
До протиепідемічних заходів в осередку туберкульозної інфекції відноситься проведення дезінфекції, обстеження осіб, які. були в контакті з хворим, та проведення їм хіміопрофілактики, ізоляція дітей від бактеріовиділювача, санітарно-гігієнічне вихо-вання хворих і членів їх сімей, поліпшення умов проживання, а також інтенсивне лікування хворого, що призводить до припинення бактеріовиділення,
Профілактична робота в осередку здійснюється відповідно до його епідемічної небезпеки, яку визначають спільно фтизіатр і епідеміолог, враховуючи такі чинники:*
масивність бактеріовиділення; наявність у сім'ї дітей і підлітків;*
санітарні умови, в яких проживає хворий і його сім'я.
Найважливішим із цих факторів є масивність бактеріовиді-лення, яке поділяють на: а) масивне, коли мікобактерії в харко-тинні знаходять при простій бактеріоскопії або методом посіву (більше 20 колоній); б) мізерне, яке встановлюється методом по-сіву (не більше 20 колоній); в) формальне (умовне), коли бактеріо-виділення вже припинилося, але хворий знаходиться ще на контролі. Відповідно до цих умов, осередки туберкульозної інфек-ції поділяються на 3 групи.
До 1-ї найнебезпечнішої групи відносять осередки, де прожива-ють хворі з масивним бактеріовиділенням або мізерним, але в сім'ї є діти і підлітки чи існують обтяжуючі обставини: погані жит-лові умови, порушення гігієнічних правил, зловживання алко-голем. Епідеміолог і дільничний фізіатр повинні відвідувати такий осередок один раз на квартал, дільнична медсестра - не рідше одного разу на місяць.
До 2-ї групи епідемічних осередків належать ті, де живе хворий із мізерним бактеріовиділенням і всі члени сім'ї дорослі, або ж хворий відноситься до формальних бактеріовиділювачів, але в сім'ї є діти і підлітки чи має місце хоча б один з наведених обтяжуючих факторів. Лікар відвідує ці осередки 1 раз на півроку, медсестра — один раз на 2 місяці.
До 3-ї групи відносяться осередки, де проживають лише до-рослі, а хворі - формальні бактеріовиділювачі, і відсутні будь-які обтяжуючі обставини. До цієї ж групи відносять сім'ї, в яких в особистому господарстві виявлена худоба, уражена туберкульо-зом. Лікар відвідує ці, осередки один раз на рік, медична сестра - один раз на півроку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Види профілактики туберкульозу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок