Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ортопедична стоматологія

Ортопедична стоматологія

Назва:
Ортопедична стоматологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,19 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План
1. Короткі історичні відомості про розвиток ортопедії.
2. Ортопедична стоматологія та її види.
Література.


1. Короткі історичні відомості про розвиток ортопедії
Термін "Ортопедія" вперше ввів професор Паризького університету Николя Андрі в 1741 році. Свої спостереження за дітьми з різними деформаціями тіла він висловив в двотомному керівництві «Ортопедія або мистецтво попереджати і виправляти деформації тіла у дітей засобами, доступними батькам, матерям і всім тим особам, яким доводиться виховувати дітей». При виправленні деформацій нижніх кінцівок він рекомендував прибинтовувати їх до бічних шин.
Історія ортопедії йде в далекі часи і пов'язана з іменами багатьох видних лікарів старовини і подальших століть. З ім'ям Гіппократа (IV-III в. до н. е.) пов'язані перші відомості про лікування переломів і вивихів. У своїх знаменитих трактатах він висловлював поняття про природжений вивих стегна і клишоногості, пропонував методи вправлення і моделюючі редрессації при клишоногості з накладенням тверднучих пов'язок. Велике значення в лікуванні захворювань опорно-рухової системи Гіппократ надавав масажу, фізкультурі, сонячним і сольовим ваннам.
Послідовники Гіппократа Цельс (I в. до н. э.), Гален (II в. до н. э.) І інші внесли певний внесок у вивчення захворювань хребта. Галену належать терміни лордоз, кифоз, сколіоз, якими ми дотепер користуємося для позначення деформацій хребта.
На початку другого тисячоліття активно розвивається арабська школа. Тут видне місце займає таджицький учений Ель Хосейн Абу-Алі ібн Сина (980-1037), відомий у всьому світі під ім'ям Авіценна. Свої уявлення про хвороби він засновував на анатомічних розкриттях і висловив в «Каноні лікарської науки». Багато місця в них відведено переломам і вивихам. Вперше указується на застосування гіпсових пов'язок.
У середньовіччі виділяється ім'я французького лікаря Амбруаза Парі (1510-1590 п.). Він так само, як і його попередники, багато уваги надавав переломам і вивихам, деформаціям скелета. Для лікування користувався спеціально розробленими їм фіксуючими шинами. Особливе значення А. Паре надавав військово-польовій хірургії і, зокрема, ампутаціям кінцівок. У 1564 році він опублікував креслення протезних апаратів. При допомозі шестернею приводилися в рух пальці кисті, що давало можливість утримувати протезом меч або лопату.
Яскравий слід в історії ортопедії залишили: Гаспар Тальякоцци (15461599), що розробив метод шкірної пластики (італійська пластика), Гліссон (1597-1677), що застосував спеціальну петлю для виправлення деформації хребта (петливши Гліссона), Мініус, який ще в 1652 році запропонував розтин ніжок кивательного м'яза при природженій м'язовій кривошиї. У 1740 році Чеселден ввів липкопластирні пов'язки для лікування клишоногості. До цього часу вже досить добре були розроблені методи лікування викривлення тіла людини (хребта, кінцівок). Стали з'являтися клінічні і патологоанатомічні роботи, засновані на розкриттях померлих з деформаціями скелета.
Таким чином, до середини XVIII століття оформилася нова спеціальність в медицині "Ортопедія", назву якої так вдало дав Н. Андрі.
В даний час ортопеди займаються лікуванням захворювань опорно-рухового апарату у дітей і дорослих, користуючись при цьому функціональними, апаратурними, хірургічними методами і протезуванням '.
2. Ортопедична стоматологія та її види
Ортопедична стоматологія є розділом загальної стоматології і самостійною частиною загальної ортопедії. Її можна визначити як науку про розпізнавання, профілактику і лікування природжених і придбаних дефектів, пошкоджень і деформацій органів зубощелепної системи. Для цих цілей вона має в своєму розпорядженні функціональні (міотерапія, механотерапія), протезні, апаратурні і апаратурно-хірургічні методи лікування.
Основне місце в ортопедичній терапії займає протезування. Його задачею є не тільки заміщення дефектів зубного ряду або альвеолярного відростка, але і попередження подальшого руйнування органу або рецидиву захворювання. Таким чином, протез розглядається як лікувальний засіб, розумне застосування якого дозволяє вирішувати лікувальні і профілактичні задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Ортопедична стоматологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок