Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Жіночий таз. Плід як об’єкт пологів

Жіночий таз. Плід як об’єкт пологів

Назва:
Жіночий таз. Плід як об’єкт пологів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,04 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Жіночий таз. Плід як об’єкт пологів


Пологові шляхи жінки поділяються на кісткову і м’яку частини. До кісткової частини належить малий таз, до м’якої – шийка матки, вагіна, м’язево-фасціальна система тазового дна.
Кісткова частина малого тазу
Жіночий таз з акушерських міркувань розділяють на 2 відділи: великий і малий таз. Межа між ними проходить по безіменній лінії (linea innominata). Великий таз обмежений з боків крилами клубових кісток, ззаду – хребтом, спереду – стінки не має. Малий таз утворюється спереду гілками лобкових кісток і симфізом, з боків – частинами кісток, що складають кульшову западину, тілами та буграми сідничних кісток, ззаду – крижовою кісткою та куприком.
Під час пологів малий таз, як щільний кістковий тунель обмежує й визначає розміри, форму і напрямок пологового каналу, до якого плід проходить, і має пристосовуватися, змінюючи власну конфігурацію.
З усіх методів дослідження таза найважливіше значення має його вимірювання.
Більшість внутрішніх розмірів таза недоступні для вимірювання, тому звичайно вимірюють його зовнішні розміри і за ними приблизно оцінюють внутрішні.
Вимірювання таза проводять газоміром.
Основні розміри тазу.
Звичайно вимірюють чотири основні розміри таза: три поперечні і один прямий.
Distantia spinarum – відстань між передньо-верхніми остями клубових кісток. Цей розмір дорівнює 25 см;
Distantia cristarum – відстань між найбільш віддаленими точками гребенів клубових кісток. В середньому вона дорівнює 28 см.
Distantia trochanterica – відстань між великими вертлюгами стегнових кісток. Цей розмір дорівнює 31 см.
Conjugata exsterna (зовнішня кон’югата) – прямий розмір таза. Жінку вкладають на бік; ногу, що лежить знизу, згинають у кульшовому і гомілковому суглобах, другу витягують. Кінець газоміра встановлюють на середину верхньо-зовнішнього краю симфізу, другий кінець притискають до над крижової ямки, яка міститься між відростком п’ятого поперекового хребця і початком першого крижового хребця. Зовнішня кон’югата дорівнює 20 см.
В акушерській практиці велике значення мають розміри малого таза, від яких залежить перебіг та завершення пологів для матері і плода. Але більшість розмірів малого тазу не може бути виміряна безпосередньо.
Великий таз для народження дитини суттєвого значення не має, але по його розмірам можливо посередньо судити о формі та величині малого тазу.
Порожниною малого тазу є простір між його стінками, який зверху та знизу обмежений площинами входу та виходу таза. Вона має вигляд циліндру, який усічений спереду назад так, що передня частина (яка звернена до лона) майже в 3 рази нижче задньої (яка звернена до крижової кістки). В порожнині малого тазу розрізняють чотири площини: входу, широкої та вузької частини і виходу.
Площини малого таза та їх розміри:
Площина входу в малий таз обмежена ззаду мисом крижової кістки, з боків –пограничними (дугоподібними) лініями клубових кісток, спереду – верхнім краєм лобкової кістки та симфізу. Розрізняють чотири розміри.
прямий розмір – відстань від мису крижової кістки до найбільш виступаючої точки верхньо-внутрішнього краю симфізу, вона називається також істиною, або акушерською кон’югатою (conjugata vera), дорівнює 11 см. Розрізняють також анатомічну кон’югату (connjugata anatomica) – відстань від мису крижової кістки до верхнього краю симфізу, вона на 0,3 см більша від акушерської.
поперечний розмір – відстань між найвіддаленішими точками дугоподібних ліній клубових кісток (linea innominata); дорівнює 13 см.
косий розмір (лівий і правий) – відстань від лівого крижово-клубового зчленування (articulatio sacroiliaca) до правого клубово-лобкового вивищення (eminentia ileopubica) і навпаки; дорівнює 12 см.
Площина широкої частини порожнини малого таза обмежена ззаду з’єднаннями ІІ і ІІІ крижових хребців, з боків – серединою кульшових западин, спереду – серединою внутрішньої поверхні симфізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Жіночий таз. Плід як об’єкт пологів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок