Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Застосування імплантатів з пористопорошковым біологічно активним покриттям

Застосування імплантатів з пористопорошковым біологічно активним покриттям

Назва:
Застосування імплантатів з пористопорошковым біологічно активним покриттям
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,51 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Застосування імплантатів з пористопорошковым біологічно активним покриттям.


ВСТУП
Внутрішньокісткові стоматологічні імплантати є ефективним засобом усунення дефектів зубних рядів . Основними проблемами, вирішальними при створенні і установці имплантатов, є сумісність матеріалу имплантата з кістковою тканиною, що виключає його відторгнення, а також інтегрованість тіла имплантата в кісткову тканину з максимально можливим збігом біохімічних характеристик останнього з природним зубним коренем .
У рефераті описані деякі чинники що впливають і підвищують остеоінтеграцію стоматологічних імплантатів.
Випробування в клінічних умовах стоматологічних поліклінік, як в Росії так і за кордоном, в перебігу багатьох років, показали ефективність і перспективність застосування імплантатів з біологічно активним пористо-порошковим покриттям. На поверхні такого імпланта формується тонкий біологічно активний шар з певною пористою структурою, морфологією поверхні, адгезійно-когезійними властивостями. При введенні в кісткову тканину таких імплантатів відбувається ефективне проростання кости в пори покриття, або, точніше, в процесі загоєння відбувається інтеграція пористого порошкового тонкого шару,наприклад,гідроксиапатитовій кераміки або іншої композиції на компактній основі з живою тканиною .Это забезпечує міцне і тривале закріплення імплантата і нормальне функціонування його в організмі . На титанову основу імплантата за допомогою технології плазмового напилення наноситься перехідний шар з порошку титану, а потім шар біологічно активної кераміки .Завдяки розподілу кераміки по пористій структурі металу досягається міцне зрощення з кістковою тканиною реципієнта, а також хімікофізіологічна стабільність, що дозволяє розглядати дану систему як ідеальну для внутрішньокісткової імплантації . Відзначимо основні переваги імплантації над традиційними методами протезування :
можливість непрепарування здорових зубів під опору протезів ;
можливість виготовлення незнімних зубних протезів великої протяжності;
відсутність необхідності в збереженні хворих зубів і ін.
Імплантати з кераміки володіють певними перевагами перед металевими . Це пов'язано з можливістю вростання в них сполучної кісткової тканини, заміщення частини імплантата кістковою тканиною,так як кераміка, що знов утворюється, по своїй структурі і властивостям ближче до кісткової тканини,чим метал . Проте глибина вростання кісткової тканини в керамічний імплантат невелика через відсутність пористої структури . Такі властивості кераміки як міцність, твердість,крихкість, утрудняють виготовлення імплантатів, що мають складну геометричну форму . У зв'язку з цим в даний час кераміка не знайшла широкого застосування при виготовленні імплантатів і їх використаннях в клінічній практиці .
Останнім часом наголошується помітний інтерес до вивчення можливості використання неорганічних складових кісткової тканини – гідроксиапатита (ГА) і трикальційфосфата (ТКФ) для внутрішньокісткової імплантації . Дані матеріали, особливо перший, володіють не тільки прекрасною біосумісністю, але і здатністю легко розсмоктуватися в кістковій тканині,активно стимулюючи при цьому кісткоутворення .
Застосування титанових імплантатів з плазмовим гідроксиапатитним покриттям показало підвищення остеоінтегративних властивостей . Це було встановлено шляхом досліджень.
Приклад: У завдання дослідження входило порівняння остеоінтегративних властивостей титанових імплантатів . Всього було приготовано 8 видів имплантатов : 1 з гладкою поверхнею, другою з поверхнею, що має нерівні контури унаслідок піскоструминної обробки, третій – з пористою поверхнею,образованной нанесенням титанових частинок, і з 4 по 8 – з такою ж пористою поверхнею, як третій,но з нанесеним гідроксиапатитом методом плазмового напилення .Різниця в імплантатах № 4, 5, 6 и7 полягая в розмірах пор на поверхні – від 50 до 200 мкм . Імплантати у вигляді циліндра заввишки 3 і товщиною 1 мкм були введені в отвори того ж розміру, зроблене в дистальному епіфізі стегна .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Застосування імплантатів з пористопорошковым біологічно активним покриттям

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок