Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> П'ятий місяць життя дитини

П'ятий місяць життя дитини

Назва:
П'ятий місяць життя дитини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,67 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
П'ятий місяць життя дитини


Саме тепер життя примушує маля рухатися, вивчаючи навколишнiй свiт та свою власну особу, адже цiкавiсть бере своє. Все, що можна, вiдправляється до рота! I нiяких лiнощiв! Гордiться з того, наскiльки наполеглива саме ваша дитина.
Фiзичний розвиток
На цьому мiсяцi життя вага малюка збiльшується ще повiльнiше, i вiн набирає в середньому 650-700 г, тобто по 150 г щотижня. Загалом, його вага, порiвняно з тiєю, що була при народженнi, повинна подвоїтися. Проте, якщо ваша дитина народилася "велетнем", збiльшення маси тiла вдвiчi вона зможе досягти дещо пiзнiше. Якщо ж навпаки, при народженнi малюк важив менше 3 кг, то подвоєння ваги чекайте близько чотирьох мiсяцiв.
За час вiд народження до п'яти мiсяцiв дитина виростає на 13-15 см. Із кожним наступним мiсяцем рiст малюка поступово сповiльнюється. Однi дiти ростуть, перiодично пришвидшуючи темпи, а потiм начебто зменшують їх. Кожен малюк має свою iндивiдуальну програму росту i розвитку. Ми, дорослi, також є рiзними: за зростом, вгодованiстю, конституцiєю, тому залиште прiоритет трактувати, чи достатньо малюк набирає в масi та зростi, педiатру, який дасть оцiнку об'єктивно, врахувавши всi особливостi.
Рухова активнiсть
У цей вiковий перiод у малюка з'являється досить виражена гнучкiсть усiх частин тiла. Одного разу ви зайдете до кiмнати i застанете своє чадо за вправою "аероплан". Лежачи на животi, маля пiдтягає вгору голiвку, випростовує i розводить в боки ручки та пiдносить догори нiжки. Спинка у нього при цьому напружується i стає прямою або дещо вигнутою досередини. Якщо ви побачили таку картину, знайте: дитя самотужки тренується. Це прекрасна вправа, яка змiцнює м'язи спини та шиї. Звичним явищем для вас має стати i те, що ваше п'ятимiсячне маля залюбки i запросто доносить до рота пальчики своїх нiг. Це так цiкаво для нього! I так легко виконати! Шкода тiльки, що нам, дорослим, це не пiд силу.
Лежачи на спинi, маля самостiйно виконує ще одну вправу - "мiсток". Впираючись голiвкою та ступнями нiг в опору, воно пiднімає таз i тулуб, начебто вигинаючись у дугу. Не хвилюйтесь, адже це також своєрiдна гiмнастика.
Вправнiшими стають перевертання зi спини на живiт i навпаки.Тому, одягаючи дитину, що лежить на столi чи диванi, намагайтеся розташувати її перпендикулярно до краю, аби вона не впала, коли ви вiдвернулися, примiром, щоб взяти одяг. Саме в цьому вiцi малюки часто отримують травми вiд ударiв пiд час падiння.
Пересування по поверхні (стiл, колиска, манеж, диван тощо) стає досконалiшим. На це також треба зважати i не залишати дитину наодинцi в небезпечному стосовно падiння мiсцi. Погляньте, як ваш син чи донька наполегливо долає сантиметр за сантиметром, манiпулюючи ручками, колiнцями, ступнями. I рухи вдаються значно краще, нiж мiсяць тому.
Якщо запропонувати малятi яскраву iграшку, воно охоче її хапає всiма пальцями i мiцно утримує. Якщо це брязкальце, то його торохкотiння викличе великий iнтерес. Маля, ознайомлюючись iз щойно одержаною вiд вас iграшкою, уважно розглядає її, а згодом обов'язково вiдправляє до рота. Не заважайте цьому (звичайно, якщо iграшка не має гострих кутiв чи сторiн та токсичного фарбованого покриття)! Таким чином вiдбувається процес пiзнання оточуючого свiту. Улюбленим заняттям для п'ятимiсячного малюка є смоктання, часом навiть ковдри, якою ви так старанно намагаєтесь його вкрити.
I взагалi, життя дитяти стає дуже насиченим. Бiльшiсть активного часу (тобто перiоду, коли малюк не спить) присвячується виробленню своїх рухових навичок, "розмовам", звичайно, "своєю" мовою, слуханню навколишнiх звукiв i дослiдженню всього, що трапляється на очi, слух, нюх чи дотик. Уже о 7 годинi ранку (або й швидше) малюк готовий зайнятись якоюсь справою, на вiдмiну вiд вас! Вам же зовсiм, напевно, не хочеться гратися так рано! Отож, краще звечора покладiть у лiжечко, де спить малюк, одну-двi яскравi iграшки. Тодi ви зможете трошки довше поспати зранку, бо, прокинувшись, застанете своє дитя за грою.
Чутливiсть шкiри
Ваш малюк уже підріс, став рухливішим і пробує самостійно сидіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: П'ятий місяць життя дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок