Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація швидкої та невідкладної медичної допомоги

Організація швидкої та невідкладної медичної допомоги

Назва:
Організація швидкої та невідкладної медичної допомоги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Л е к ц і я
Організація швидкої та невідкладної медичної допомоги


Розвиток капіталізму в 19 ст., збільшення міст, промислових підприємств, транспортних засобів призвели до зростання травматизму, активізували проблеми надання медичної допомоги населенню під час нещасних випадків. Безпосереднім поштовхом до організації швидкої допомоги стала пожежа у Венському оперному театрі (1861р., яка призвела до великої кількості жертв, тому що не було можливим надати своєчасну медичну допомогу.
В Росії до революції існував досвід безкоштовної швидкої медичної допомоги ( Москва, відомий лікар П.Ф.Гааз). Ця допомога надавалась як за рахунок коштів міських бюджетів, так і за рахунок благодійних внесків.
В перші роки після революції центрами надання швидкої допомоги були так звані пункти "нічної квартирної допомоги", які існували на базі амбулаторній та поліклінічній. Пункти першої швидкої допомоги створювались також на промислових підприємствах. Перші станції швидкої медичної допомоги з'явились в 1919р. в таких великих містах як Москва, Ленінград, Київ, Одеса. В 1923р. був організований Науково-дослідний інститут швидкої допомоги (в Москві).
В кінці 20-х років в Москві та Ленінграді пункти "нічної квартирної допомоги" та станції швидкої допомоги були перетворені на пункти невідкладної допомоги.
В 1933р. вийшло Положення про станції швидкої медичної допомоги.
В 30-70-ті роки екстрена позалікарняна допомога надавалась як амбулаторно-поліклінічними закладами, так і станціями швидкої медичної допомоги (ШМД).
В 1978р. ці служби об'єднані. Швидка та невідкладна медична допомога стала надаватися станціями ЩМД. В 1991р. швидка та невідкладна допомога знову були роз'єднані. Швидка та невідкладна медична допомога стала надаватися станціями ШМД. В 1991р. швидка та невідкладна медична допомога знову були роз'єднані: швидка допомога повинна надаватися станціями ШМД, невідкладна - повинна надаватися амбулаторно-поліклінічними закладами.
Станція ШМД може функціонувати як самостійний заклад, якщо кількість викликів більше 24 тисяч на рік. Якщо кількість викликів менша, станції ШМД є структурними підрозділами інших ЛПЗ (лікарень, поліклінік, особливо в сільській місцевості. Виділяють 5 категорій станцій ШМД в залежності від кількості викликів на рік):
У- 5-10 тис. викликів,
І - 75-100 тис. викликів.
Якщо велика кількість викликів та значна відстань створюються підстанції (в зоні п'ятнадцятихвилинної досяжності). Очолює станцію ШМД - головний лікар (а підстанції - завідуючі ними), кожну зміну очолює старший лікар. Поряд з адміністративно-господарчою частиною в склад станції входять:
- оперативний відділ (який завідує прийомом викликів та їх передаванням);
- відділ госпіталізації (в якому ведеться облік вільних міст в стаціонарах);
- транспортний відділ (що забезпечує станцію автотранспортом із розрахунку - 1 автомашина на 10 тис. міського та 15 тис. сільського населення, якщо кількість викликів більше 75 тис. в рік, додається машина для контрольних виїздів;
- відділ статистики.
Основними структурним підрозділом є виїздна бригада. Виділяються бригади швидкої медичної допомоги (включають літаки, фельдшера, санітара) та бригади для перевезення (включають фельдшера та фельдшера-акушера). Крім того, бригади ділять на лінійні та спеціалізовані. Останні з'явились в 50-ті роки та включають лікарів відповідної спеціалізації. Види спеціалізованих бригад: педіатрична ( створюється, якщо кількість населення більше 100 тис. чол.); анестезіолога-реанімаційна (якщо кількість більше 500тис.); неврологічна, кардіологічна, психіатрична, травматологічна, нейрореанімаційна, пульманологічна, гематологічна тощо. Літак, що працює в спеціалізованій бригаді повинен мати стаж роботи по спеціальності не менше трьох років.
Основні задачі швидкої допомоги:
1. Надання екстреної медичної допомоги (в т.ч. спеціалізованої) постраждалим та хворим в найкоротші строки на місті та під час транспортування).
2. Максимально швидше транспортування хворих та постраждалих роділь, недоношених дітей (в т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація швидкої та невідкладної медичної допомоги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок