Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вірусні захворювання шкіри. Шкірні прояви венеричних хвороб

Вірусні захворювання шкіри. Шкірні прояви венеричних хвороб

Назва:
Вірусні захворювання шкіри. Шкірні прояви венеричних хвороб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,56 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Вірусні захворювання шкіри.
Шкірні прояви венеричних хвороб


Збудником вірусних захворювань шкіри є віруси різних типів. У цьому розділі розглянуто найпоширеніші вірусні хвороби: прос-тий та оперізуючий герпес, бородавки та контагіозний молюск.
Герпес простий (лишай простий пухирцевий). Захворювання відоме з дав-ніх часів. Назва «герпес» має грецьке походження й означає «повзти», «під-крадатися». Це хронічне рецидивуюче захворювання, що проявляється виси-паннями пухирців на шкірі і слизових оболонках. Причому найчас-тіше уражуються ділянки шкіри навко-ло природних отворів: крила носа, кутиків рота, червоної кайми губ. На фоні печіння, свербежу, почервоніння шкіри з'являються дуже дрібні пухирці з тонким покриттям і прозорим вміс-том. Пухирці швидко прориваються,
утворюючи ерозію. Ерозія має яскраво-червоний колір, оксами-тову поверхню, секрет швидко зсихається в пухку кірочку. У се-редньому захворювання триває 10-11 днів. Перебіг хвороби за-гострюється при зниженні резистентності організму, як правило, навесні або пізно восени.
Для косметика дуже важливо знати, чи були в клієнта герпетичні висипання і як часто, тому що сучасні агресивні косметичні процедури (пірсинг, татуаж, хімічні та лазерні пілінги, механічна дермабразія, а також тотальна воскова депіляція в ділянці бікіні) можуть спровокувати загострення герпесу і, як наслідок, викли-кати утворення стійких гіперпігментацій і рубчиків на місцях висипів на шкірі.
Оперізуючий герпес — вірусне захворювання, для якого харак-терне ураження не тільки шкіри, а й нервової системи. Спочатку у хворого може підви-щуватися температура, розвива-ються ознаки загального незду-жання, слабість і ознаки однобіч-ної невралгії (біль, утруднення і незручність руху) у визначеній зо-ні іннервації. Потім на поверхні
шкіри з'являються ділянки набряклості, почервоніння, де розви-ваються висипання пухирців із прозорим вмістом.
Наявність у клієнта ознак простого чи оперізуючого герпесу є протипоказанням для будь-якого косметичного догляду і вимагає спеціального лікування.
Бородавки. Збудником бородавок є віруси папіломи людини, яких налічується понад 60 типів. Косметик повинен знати п'ять основних типів бородавок: звичайні, плоскі, підошовні, гострі кон-диломи і ниткоподібні.
Звичайні бородавки — це об-межені, безболісні зроговілі вузлики розмі-ром від шпилькової головки до великих конгломератів. Переважно виникають на тильному боці кистей, уражують людей у будь-якому віці. Часто навколо первинної (материнської) бородавки розвиваються дрібні дочірні.
Лікування звичайних бородавок не є складним (аплікація рідким азотом, елек-трокоагуляція в лікарському кабінеті), за винятком тих випадків, коли вони розташо-вуються на навколонігтьовому валику.
Бородавки плоскі (юнацькі) частіше утворюються на грудях, шиї, облич-чі, особливо в кутиках рота. Це множинні опуклі вузлики з гладенькою плоскою поверхнею, що ледь піднімаються над по-верхнею шкіри; можуть групуватися. Колір тілесний чи жовтуватий.
Бородавки підошовні — плос-кі, тверді, чітко обмежені округлі утворення, можуть бути дуже болісними. Підошовні бородавки мають конічну форму, де широка основа розміщується на поверхні шкіри, а вер-хівка конуса спрямована усередину. Це пов'язано зі швидким ростом бородавки в ре-зультаті постійного тиску при ходьбі. Вона важко піддається лікуванню (електрокоагуля-ція, хірургічний лазер).
Кондиломи гострі (бородавки вологі, бо-родавки венеричні) — частіше виникають у ді-лянці зовнішніх статевих органів, інколи — у кутиках рота, носогубній складці, на язиці. Можуть бути поодинокими і множинними; зливаючись, вони утворюють вогнища уражен-ня, що нагадують цвітну капусту. Лікування проводить тільки лікар-дерматолог. Бородавки ниткоподібні мають вигляд подовжених ніжних гострих, частково ороговілих відростків, що зазвичай з'являються на повіках, шиї, у пахвовій ділянці. Найкращий метод видален-ня — електрокоагуляція.
Контагіозний молюск. Захворювання вперше описано в 1817 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вірусні захворювання шкіри. Шкірні прояви венеричних хвороб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок