Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЗАХВОРЮВАННЯ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

ЗАХВОРЮВАННЯ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

Назва:
ЗАХВОРЮВАННЯ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
1014
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
ЗАХВОРЮВАННЯ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

Захворювання верхніх дихальних шляхів у дітей найчастіше бувають запального характеру з ураженням слизової оболонки носа рота гортані трахеї бронхів Вони призводять до порушення дихальної захисної нюхової і мовної функцій спричиняють патологічні зміни в інших органах і системах

ГОСТРИЙ НЕЖИТЬ. Гострий нежить — запальний процес слизової оболонки носа, який може поширюватися на носову частину глотки. Тому в дітей 1-го року життя нежить розглядають як ринофарингіт.

АНГІНА — гостре інфекційне захворювання всього організму з місцевими проявами переважно в піднебінних мигдаликах.

ХРОНІЧНИЙ ТОНЗИЛІТ Хронічний тонзиліт — хронічне запалення піднебінних мигдаликів, яке може призвести до ураження різних органів і систем, розвивається на тлі зміненої реактивності дитячого організму.

ГОСТРИЙ ЛАРИНГОТРАХЕЇТ Гострий ларинготрахеїт — запалення слизової оболонки гортані та трахеї, найхарактернішою ознакою якого є набряк підголосової порожнини, що призводить до гострого порушення дихання. Гострий ларинготрахеїт найчастіше спостерігають у віці від 5 до 6 років. У хлопчиків буває у 3 рази частіше, ніж у дівчаток.

ГОСТРИЙ БРОНХІТ Гострий бронхіт — запальний процес слизової оболонки бронхів за відсутності ознак ураження легеневої тканини. Бронхіт є однією з найпоширеніших патологій дитячого віку.

ГОСТРА ПНЕВМОНІЯ. Пневмонія — гостре інфекційно-запальне захворювання, за якого уражуються всі структурні елементи легеневої тканини, в тому числі альвеоли. Найчастіше пневмонія спостерігається у дітей віком до 3 років. В структурі легеневої патології дитячого віку пневмонія становить 80%.

Пневмонія — захворювання, яке посідає місце серед перших 10 причин летальності. Особливо часто вона ускладнює ГРВІ (у дітей до 1 року в середньому 20%, понад 1 рік — 10%). У недоношених дітей раннього віку гостра пневмонія має важкий, затяжний перебіг, ускладнюється токсичними синдромами, небезпечними для життя, що зумовлено особливостями імунітету дитини.

Гострий важкий стан потребує від медичного працівника знань фахівця в питаннях діагностики і невідкладної допомоги. Некомпетентні лікування і догляд дітей, хворих на пневмонію, призводять до виникнення хронічної бронхолегеневої патології і загрожують життю дитини.

БРОНХІАЛЬНА АСТМА. Бронхіальна астма — хронічне рецидивне обструктивне захворювання легенів, яке характеризується підвищеною чутливістю бронхів до різноманітних подразників, запаленням слизової оболонки дихальних шляхів, що призводить до нападів ядухи й задишки, які повторюються. За період 1990—1994 рр захворюваність на бронхіальну астму зросла на 34 % У 1994 р захворюваність на 100 000 населення в Україні становила 405 випадків. Летальність — 3,8 ви падка на 100 000 населення. Викид у повітря шкідливих речовин становить 80 т на душу населення щорічно.

Розвитку бронхіальної астми сприяють різні фактори. Астму в дітей раннього віку діагностують пізно, навіть за наявності нападів ядухи, які виникають у дітей, котрі часто хворіють на ГРВІ внаслідок фізичного навантаження або під час контакту з алергеном. Перехід від бронхітів та повторних обструктивних бронхітів до клінічних проявів бронхіальної астми буває зовсім непомітним.

В основі синдрому бронхіальної обструкції у дітей раннього віку лежать набряк та гіпертрофія слизової оболонки на тліприродного звуження дихальних шляхів, гіперпродукції секрету, накопичення його у просвітах бронхів і менше виражений бронхоспазм.

Поширенісгь бронхіальної астми коливається від 1 до 8 % залежно від віку і географічних умов.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЗАХВОРЮВАННЯ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок