Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Медико-соціальні критерії способу життя, санітарна освіта

Медико-соціальні критерії способу життя, санітарна освіта

Назва:
Медико-соціальні критерії способу життя, санітарна освіта
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,34 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція №
Медико-соціальні критерії способу життя, санітарна освіта


Аналіз стану суспільного здоров'я населення України в даний час свідчить про його катастрофічний стан. Загрозливі темпи росту смертності привели до різкого, скороченню середньої тривалості майбутньої життя.
Ріст рівня захворюваності і смертності реєструється по більшості соціально значимих хвороб, що обумовлено наслідками соціально-економічної нестабільності в країні. Здоров'я населення прямо залежить від рівня цивілізації, соціально-економічного розвитку країни, правової культури і відповідальності громадян за особисте здоров'я. Суспільне здоров'я, будучи реальним результатом соціально-економічного розвитку, виступає в той же час і природну умову його подальшого розвитку.
Численними медико-соціальними дослідженнями встановлено, що здоров'я населення обумовлене: у 50% більш умовами і способом життя; у 18—22%-станом навколишнього середовища; у 20%-генетичними факторами і лише в 8—10%-станом охорони здоров'я.
Таким чином, що веде роль у формуванні здоров'я населення грає спосіб життя.
Нерідко відбувається змішання понять «спосіб життя» і «умови життя». Тим часом, «умови життя» — власне кажучи всі опосереджуючі і зумовлюючі спосіб життя фактори, що визначають його чи супроводжують йому. До їхнього числа варто відносити матеріальні, соціальні, політичні, духовно-моральні, культурні й інші умови, що визначають спосіб життя, а також природні умови, що, не будучи визначальними, впливають, часом дуже істотне, на спосіб життя. Умови життя — це матеріальні і нематеріальні фактори, що впливають на спосіб життя:
спосіб життя — діяльність, активність людей, що певним чином реагують на умови життя, використовують їх.
Таким чином, спосіб життя можна визначити як систему «найбільш істотних, типових характеристик діяльності, активності людей, у єдності їхньої кількісної і якісної сторін, що є відображенням рівня розвитку продуктивних сил і виробничих відносин».
Зі способом життя зв'язують і такі поняття, як «уклад життя», «рівень життя», «якість життя», «стиль життя». Ці терміни одержали саме широке поширення, деякі з них можуть застосовуватися за умови їхній правильного, науково обґрунтованого тлумачення. Спосіб життя включає, узагальнює 4 категорії: економічну — «рівень життя», соціологічну — «якість життя», соціально-психологічну — «стиль життя» і соціально-економічну — «уклад життя».
Рівень життя характеризує розмір національного доходу, що приходиться на душу населення, загальний обсяг благ і послуг, споживаних населенням за рік, частку харчування в структурі споживання. Треба мати на увазі, що рівень життя характеризує життєдіяльність людей лише в сфері споживання.
Однак рівень життя не можна чи оцінювати розглядати лише на основі середніх показників. Реальна картина розкривається за допомогою диференційованих даних, що відносяться до різних шарів і груп населення.
Під укладом життя звичайно розуміють порядок громадського життя, побуту, культури, у рамках якої проходить життєдіяльність людей. Терміт «стиль життя», як правило, відносять до індивідуальних особливостей поводження як одного з проявів життєдіяльності; активності. Сюди ж зараховують і індивідуальні особливості напряму думок, стилю мислення.
Термін «якість життя» широко використовується західними філософами і соціологами, однак усі частіше зустрічається й у нашій літературі. При використанні цього терміна варто мати на увазі якісну сторону умов життя — якість житлових умов, харчування, рівень комфорту, задоволеність роботою, спілкуванням і т.д. Зрозуміло, що таке визначення не заміняє поняття «спосіб життя».
Оскільки діяльність людей, їхня активність виявляється у всіляких і численних сферах, надзвичайно складно виділити найбільш істотні показники, критерії способу життя. Але разом з тим це надзвичайно важливо, тому що без науково обґрунтованої системи показників способу життя ми не можемо вивчати вплив способу життя на здоров'я різних груп населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Медико-соціальні критерії способу життя, санітарна освіта

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок