Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ускладнення виразкової хвороби

Ускладнення виразкової хвороби

Назва:
Ускладнення виразкової хвороби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,63 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Ускладнення виразкової хвороби


План
1.Перфорація
2.Пенетрація
3.Кровотеча
4.Пілоростеноз
5.Малігнізація


Перфорація — найтяжче ускладнення виразкової хвороби, яке полягає у руйнуванні виразковим процесом усіх шарів стінки шлунка чи дванадцятипалої кишки. При цьому клінічна картина залежить від того, куди відбувається перфорація - у черевну порожнину чи и сусідній орган.
Звичайно за 2—3 дні перед перфорацією (продромальнин період) у хворого посилюється біль в епігастрії, іноді підвищується до субфебрильної температура тіла, з'являється озноб, нудота, можливе блювання.
Біль при перфорації випазки дуже сильний («кинджальний»), супроводиться явищами колапсу: холодний липкий піт на чолі, страдницький вираз обличчя з блукаючим, поглядом, землистий відтінок шкіри обличчя, холодні кінцівки, поверхневе часте ди-хання, спрага, сухий язик. Пульс спершу сповільнений (вагусний), через 2—3 год прискорений (тахікардія). Артеріальний тиск зни-жується вже у перші години.
Блювання виникає порівняно рідко і свідчить проти перфора-ції на користь іншого гострого захворювання, можливо, гострого панкреатиту.
Під час об'єктивного дослідження черевної порожнини вияв-ляється виражена перкуторна і нальпаторна болісність в епігастрії; позитивний симптом Щоткіна—Блюмберга, який спершу локалі-зується в зоні епігастрію, а через декілька годин поширюється в мезогдетрін або на всю черевну порожнину. Дошкоподібне напру-ження м'язів передньої черевної стінки, яке спостерігалося в мо-мент перфорації, поступово зменшується, але наростають прояви метеоризму і перитоніту.
Хворий займає вимушене положення, яке зменшує його страж-дання: лежить на спині або на правому боці із зігнутими й приве-деними до черева стегнами, іноді займає колінно-ліктьове поло-ження.
При перкусії черевної порожнини відзначається зникнення печінкової тупості (повітря зі шлунка через отвір, який утворився у стінці шлунка, виходить у черевну порожнину і піднімається догори, під діафрагму, що й утворює тимпанічний звук над печін-кою) .
При рентгенологічному дослідженні виявляють серпоподібну тінь над печінкою (внаслідок розташування між печінкою і діаф-рагмою повітря, яке вийшло зі шлунка).
При розвитку перитоніту загострюються риси обличчя, шкіра набуває землистого відтінку, язик стає дуже сухим, спостерігається невпинне блювання сумішшю кавового кольору, черевна порожнина здувається.
Якщо хворого вчасно не прооперувати, то настає смерть вна-слідок гнійного перитоніту.
Завдання фельдшера полягає, у якомога швидшій госпіталізації хворого у хірургічне відділення.
Пенетрація — проникнення виразки у сусідні органи: під-шлункову залозу, малий сальник, печінково-дванадцятипалу зв'яз-ку, печінку, жовчний міхур, товсту кишку або її брижу. Причиною пенетрації є висока «агресивність» шлункового соку.
Найбільш характерними ознаками пенетрації виразки с біль у спині, нічні больові приступи, зміна ритму епігастрального болю, незважаючи на інтенсивну проти виразкову терапію.
Лікування пенетруючої виразки тільки оперативне, тому фельдшеру слід негайно госпіталізувати такого хворого у хірургічне відділення.
Кровотечу - з виразки шлунка або дванадцятипалої кишки поділяють на приховану й явну. Прихована виникає часто при виразковій хворобі і навіть є однією з її типових ознак. Явка трапляється рідко і буває як одноразовою, так і повторною.
Клінічна картина. На фоні виразкового анамнезу у хворого виразкою шлунка раптово виникає блювання з домішкою темної крові (внаслідок взаємодії шлункового соку з гемоглобіном), що нагадує кавову гущу. При локалізації виразки у дванадцятипалій кишці блювання може не виникати, але хворий раптово блідне (друга важлива ознака внутрішньої кровотечі), з'являється запамо-рочення, іноді колапс. Здебільшого гемодинаміка поступово стабі-лізується. Проте хворий залишається блідим, його турбують спра-га, виражена кволість, головний біль, сонливість.
Артеріальний тиск знижений, пульс слабкого наповнення, ви-никає тахікардія. Може спостерігатися тахіпное, проте триває во-но недовго і дихання швидко нормалізується (раніше, ніж артері-альний тиск і пульс).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ускладнення виразкової хвороби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок