Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Реабілітація осіб похилого віку.

Реабілітація осіб похилого віку.

Назва:
Реабілітація осіб похилого віку.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,89 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Вік більше 60 років рахується похилим. В боротьбі за продовження життя людини різко збільшується значимість рухвої активності. На фоні гіподинамії, яка притаманна сучаній людині, вікові зміни з‘являтись можуть вже у віці 35-40 років. Вікові зміни проходять в організмі часто з різними патологічними відхиленнями функції різних оргнів і систем, які не носять інволютивний характер. Фізичні вправи в заняттях цих категорій повинні амти не тільки оздоровчий, але й лікувальний вплив. Процеси старіння в першу черу залежать від функціонального стану ЦНС. З віком поступово знижується сила, рухомість і врівноваженість гальмівних і збуджуючих процесів в ЦНС. Розвивається інертність цих процесів. Погіршуються пам‘ять і функції зору, слуху та інших аномізаторів. Сповільнюється швидкість реакцій, збільшується їх латентний період

Серцево – судинна система: підвищується Ат. хвилинний об‘єм серця на 20% нище, ніж у людей похилого віку. Погіршується скоротлива функція серцевого м‘язу, судини ущільнюються, втарачають елестичність, просвіт їх зменшується. Знижується загальна кількість функціональних капілярів.

Дихання – легенева тканина втрачає еластичніст, вентиляція зменшується. Ці зміни супроводжуються емфіземою. Зменшується ЖЕЯ, а частота дихання збільшується, дихання стає поверхневим.

ШКТ – в слизовій шлунка починають звлятись астрофічні зміни (зменшується виділення сока і пепсина, зменшується виділення ферментів в підшлунковому соці). Погіршується моторика.

Обмін речовин – знижується основний обмін, зменшується загальна кількість білків, збільшується кількість холестерину.

Опорно-руховий аппарат – кістки стають більш хрупкими, з‘являються зміни в суглобах, менш рухомі, зменшується амплітуда рухівю вікові зміни в хребті ведуть до розвитку круглої спини. У людей фізичної праці процесія старіння на 10-15 років виникала пізніше, ніж у людей розумової праці.

Старіння нервово-м‘язової системи, починається раніше, ніж інших. Знижується об‘єм, вага м‘язів – атрафія вікова. З віком знижуютьсяможливості в виконанні рухів, які потребуютьсили,координації, швидкості. У осіб похилого віку сповільнений період “входження” в м‘язеву діяльність більшдовгий період відновлення після фізичних навантажень.

Завдання:

1) тонізуюча дія на нервову систему;

2) стимулювати функції серцевосудинної і дихальної ситем;

3) покрашити процеси обміну речовин;

4) укріпити м‘язеву систему, зберегти і покращити рухомість в суглобах;

5) підтримувати повноцінність життєвоважливих рухомих навиків і умінь

Групи з реабілітації похилих людей.

І група: особи без відхилень в здоров‘ї з маловираженими інволютивними змінами і достатньо високим рівнем фізичної підготовки. Це ті, хто систематично займаються фізичною культурою або бувші спортсмени

ІІ група: особи, які мають задовільну фізичну підготовку і невеликі відхилення в стані здоров‘я.

ІІІ група: люди з вираженими інволютивними змінами і відхиленнями в стані здоров‘я.

Основна гімнастика: елементарні вправи для розвитку сили, на розтягування, на розслаблення, вправи з палками, булавами, гантелями, набивними м‘ячами вправи на шведській стінці, лавочці, бревні – змішагі ваги і упори, вправи на опір з парінером, ктдаючи і ловлячи м‘яча, вправи на рівновагу.

Ходьба.

Тижні Темп

Спокійно Прискорено Спокійно Прискорено Спокійно

1

2 5 5 10 - -

3 5 5 3 2 5

4 5 5 2 3 5

5 5 5 1 4 5

6 5 10 5 - -

Для самостійних занять, потім можна використовувати графік 6-го тижня, поступово збільшуючи загальну тривалість до 60хв.

Ходьба в формі прогулянок – до 3-4 км, тривалість 30-50хв (ІІІ група), до 5км 60-75хв (ІІ група), 7-10км і 70-100хв (І гупа)

Біг – більш інтенсивна дія на функції кровообігу і дихання, обмін речовин, підвищення витривалості.

В ІІ групі повинна бути проведена попередня підготовка в формі швидкої ходьби з пробігами. ІІІ грп=упа – біг “трусцой” нетривалий після медичного огляду.

Стрибки (потребують координації рухів). Підготовка на укріплення м‘язів ніг (особливо гомілково-ступневого суглобу.). Виключаються для ІІІ групи, дозуються для ІІ.

Метання – удосконалюється координація, точність, міткість, збільшується рухомість в плечовому суглобі, укріплюються м‘язи верхніх кінцівок і тулуба. Використовуються м‘чі волейбольні, набивні м‘ячі, палки. Викликає позитивні емоції.

Ходьба на лижах. Залежить windowsд ступеня володіння технікою пересування і від швидкості.

Плавання. Краще в закритому басейні або в відкритому з підіггівом води. Ввідна частина заняття (20-25хв) – вправи на суші, душ. Основна частина 20-30хв. – вивчення техніки плавання, гри в воді. В заключній частині (7-10хв) – вільне плавання з пробковими поясами, хто недостатньо володіє технікою плавання. В відкритих басейнах плавання слід починати при температурі води не нижче 20-220 і температури повітря 24-260, потуповотемпературру води можна знизити до 18-170, а температуру повітря до 20-210.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Реабілітація осіб похилого віку.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок