Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гігієна житла. Мікроклімат житлових приміщень

Гігієна житла. Мікроклімат житлових приміщень

Назва:
Гігієна житла. Мікроклімат житлових приміщень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,80 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат з гігієни
На тему:
Гігієна житла. Мікроклімат житлових приміщень


Гігієна житла. Мікроклімат житлових приміщень
ПЛАН
Мікроклімат житлових приміщень
Опалення житлових приміщень
Природна і штучна вентиляція. Кондиціювання повітря
Гігієнічні вимоги до експлуатації газових нагрівальних приладів у побуті
Гігієнічні вимоги до будинків готельного типу та гуртожитків
Гігієнічні вимоги до сільських населених пунктів
Гігієна польового стану
Література


Мікроклімат житлових приміщень
При оцінці мікрокліматичних умов житла основне значення має його температурний режим. Так, взимку оптимальна темпера-тура в приміщенні повинна становити 18-19 °С (для помірного поя-су) і 17-18 °С (для жаркого). Відносна вологість повітря (при темпе-ратурі повітря 18-20 °С) має бути в межах 40-60 %. Третій компо-нент мікроклімату - швидкість руху повітря, яка в зимову пору року не повинна перевищувати 0,2-0,3 м/с.
У кінцевому підсумку вимоги до мікроклімату в житлових при-міщеннях зводяться до того, щоб людина, вдягнена в легкий одяг і взуття, яка знаходиться тривалий час в малорухливому стані, не мала неприємних відчуттів: охолодження чи перегрівання.
Причини вологості в житлових приміщеннях І заходи боротьби з нею
Внаслідок неправильної експлуатації житла або через технічні порушення при його будівництві в житлових приміщеннях виникає вологість. Причини вологості можуть мати експлуатаційний харак-тер - недостатнє опалення у зимовий період, перенаселення жит-ла, прання і сушіння білизни, готування їжі при недостатній венти-ляції. Застосування вологоємких будівельних матеріалів, в'язких розчинів, відсутня або недостатня гідроізоляція, дефекти покрівлі та ринв, розташування будинку в улоговині, яка погано освітлюєть-ся та провітрюється тощо також сприяють появі вологості.
Підвищення вологості у приміщенні погіршує умови прожи-вання І негативно впливає на організм людини. Перш за все у при-міщенні підвищується відносна вологість повітря, в результаті чого на стінах, шпалерах, меблях, підлозі з'являється пліснява, розвива-ються бактерії, грибки, які мають неприємний запах і руйнуються дерев'яні деталі будівлі, меблі. Особливо це сприяє появі різних захворювань. Крім того, вогкість підвищує тепловіддачу організму — людина у вологому приміщенні постійно мерзне. Це призводить до загострення тонзилітів, виникнення ангін, катарів верхніх дихаль-них шляхів. Порушення терморегуляції в цілому сприяє виникнен-ню ревматизму, радикуліту, невралгії, загостренню туберкульозу.
Особливо небезпечне охолодження для людини, яка спить у вологому
приміщенні.
При появі перших ознак вогкості приміщення треба добре опа-лювати і провітрювати, регулярно витирати воду з предметів і стін. Не слід заставляти вологі стіни меблями, завішувати килимами, заклеювати шпалерами, тому що доступ повітря до стін закриваєть-ся. Заклеєна шпалерами стіна "не дихає", тобто немає обміну між внутрішнім повітрям і зовнішнім.
Систематичне провітрювання і хороше опалення квартири по-переджують появу вогкості в житлі. Для об'єктивної оцінки ступе-ня вІдволоження стін визначають вміст води в штукатурці, він не повинен перевищувати 2 %.
Повітряне середовище приміщень оцінюється також за його складом.
Хімічний склад повітря в приміщенні такий же, як і ззовні: приблизно 21 % кисню, 78 % азоту, 0,04 % діоксиду вуглецю, менше 1 % складають озон, водень, гелій, неон, криптон, радон і аргон, непостійна кількість водяних парів. При диханні склад по-вітря змінюється. Видихуване людьми повітря містить менше кис-ню і більше діоксиду вуглецю тощо (табл. 6.4).
У повітрі закритих, недостатньо вентильованих приміщень вміст діоксиду вуглецю може свідчити про ступінь забруднення середовища продуктами життєдіяльності людей і про ефективність вентиляції.
В таких умовах погіршується самопочуття і з'являється відчут-тя нечистого (спертого) повітря. Ввстановлено, що паралельно із збільшенням кількості С02 зростає в повітрі вміст і інших продук-тів життєдіяльності людей, які одержали назву антропотоксинів. Понад 30 сполук входять до складу антропотоксинів: оксид вуглецю, аміак, ацетон, сірководень, вуглеводні, альдегіди, органічні кисло-
Таблиця 6.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Гігієна житла. Мікроклімат житлових приміщень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок