Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Артропатії при хронічних запальних захворюваннях кишечника.

Артропатії при хронічних запальних захворюваннях кишечника.

Назва:
Артропатії при хронічних запальних захворюваннях кишечника.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,15 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
Артропатії при хронічних запальних захворюваннях кишечника.


Визначення. Неспецифічний виразковий коліт та гранулематозний ілеїт (хвороба Крона) – це хронічні запально-некротичні захворювання товстого кишечнику невідомої етіології. Ці захворювання можуть супроводжуватися однотипним суглобовим синдромом з ураженням хребта і периферичних суглобів. При цих захворюваннях спондилоартрит розвивається у 5-10% хворих.
Етіологія та патогенез. Етіологія неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона невідома.
Патогенез кишкового процесу і ураження суглобів до кінця не встановлений, проте припускають, що в ньому приймають участь різноманітні механізми, зокрема токсичний, імунний, аутоімунний. У крові хворих виявляється антитіла до клітин слизової оболонки кишки, лімфоцитотоксичні антитіла, циркулюючі імунні комплекси тощо. Артропатія при неспецифічному виразковому коліті розвивається в віці 20-40 років, а при хворобі Крона – в юначому віці. Ураження хребта при запальних недугах кишечнику асоціюється з носійством антигена HLA B27. при спондилоартриті у хворих з виразковим колітом він виявляється в 72-75% випадків, у хворих на хворобу Крона – 27-33%. Середнє популяційне виявлення цього антигену становить 5-7%. Суглобові прояви частіше виникають у хворих з іншими позакишковими проявами – виразках слизової оболонки рота, увеїті, вузлуватій еритемі.
Класифікація. Загальноприйнятої класифікації уражень опорно-рухового апарату ри запальних хворобах кишечнику не існує. Діагноз суглобової патології виставляється як позакишкові прояви хвороби.
Класифікація МКХ-10
М 07 Псоріатичніта ентеропатичні артропатії
М 07.4 Артропатія при хворобі Крона (регіонарному ентериті)
М 07.5 Артропатія при виразковому коліті
М 07.6 Інші ентеропатичні артропатії
М 02.0 Артропатія, що супроводжує кишковий шунт
Приклади формулювання діагнозу.
Неспецифічний виразковий коліт, хронічна рецидивуюча форма, середньої важкості, з позакишковими проявами: увеїт, спондилоартрит, поліартрит.
Клініка. Для периферичного артриту характерно асиметричне запалення переважно колінних та гомілковоступневих суглобів. Артрит маніфестує зазвичай гостро на тлі загострення основного захворювання і приймає хронічний перебіг. Суглобові прояви – припухлість, болючість, гіперемія шкірних покривів над суглобом, випіт в синовіальній порожнині запального характеру. При кожній атаці уражається не більше трьох суглобів, причім процес носить мігруючий характер.
У розвитку спондиліту та патології кишечнику є значна асинхронність. Спондилоартрит може на багато років випереджувати появу кишкової симптоматики, і навпаки. Клінічно перебіг спондилоартриту при неспецифічному виразковому коліті і хворобі Крона нагадує хворобу Бехтєрєва з тією різницею, що більш високий відсоток хворих – жінки.
Тривалість атаки суглобової декомпенсації складає від одного до декількох місяців. При багаторазовому рецидивуванні можуть виникати стійкі суглобові деформації.
Діагностика. Лабораторні показники відбивають, головним чином, активність кишкового процесу і не несуть діагностичного навантаження для суглобового синдрому.
Рентгенографія суглобів.
Виявляється однобічний сакроілеїт, що нагадує хворобу Бехтєрєва.
У периферичних суглобах – поволі виражений остеопороз, звуження суглобової щілини, можливі поодинокі узури.
Лікування. Головна увага повинна бути спрямована на лікування кишкового процесу. Виразність суглобового синдрому реагує поступово із зменшенням патологічної симптоматики з боку кишечнику.
Задля зменшення больового і запального синдромів використовують нестероїдні протизапальні препарати, дезагреганти, фізіотерапевтичні процедури.
Прогноз. Залежить від важкості перебігу основного захворювання. Суглобовий синдром не приводить до виражених деформацій та інвалідизації.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Артропатії при хронічних запальних захворюваннях кишечника.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок