Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Процес кровообігу

Процес кровообігу

Назва:
Процес кровообігу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,16 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
«Процес кровообігу»
План
Процес кровообігу, що його здійснює.
Велике і мале коло кровообігу.
Лімфообіг.
Кровоносні судини. Рух крові по судинах.
Кров'яний тиск.
Швидкість руху крові.
Регуляція кровообігу.


1. Серцево-судинна система надає руху крові, розносить кров по всьому тілу і забезпечує виконання кров'ю її функцій. Система крово-обігу складається з серця та кровоносних судин. Серце — це порож-нистий м'язовий орган, який виштовхує кров у судини. У людини і ссавців та птахів серце поділене суцільною перегородкою на дві частини — праву й ліву, порожнини яких між собою не сполучають-ся. Кожна половина розділена поперечною перегородкою ще на дві частини — передсердя й шлуночок. Між ними е отвір з клапанами, які пропускають кров лише в одному напрямку.
Кровоносні судини — це трубки, що, розгалужуючись, зменшують свій діаметр аж до найдрібніших судин — капілярів. Далі капіля-ри зливаються, при цьому діаметр утворюваних судин (вен) зрос-тає. По кровоносних судинах кров розноситься до всіх органів і тканинна потім знову збирається до всіх органів і тканин, а потім знову збирається до серця.
2. Велике і мале коло кровообігу. Кровоносні судини утворюють два кола кровообігу — велике і мале. Велике коло починається від лівого шлуночка, звідки виходить найбільша кровоносна судина ті-ла — аорта. По аорті й артеріях, що відходять від неї, кров роз-носиться по всьому тілу; в капілярах вона віддає тканинам кисень та поживні речовини, а з них забирає вуглекислий газ і продукти окислення, перетворюється з артеріальної на венозну і по венах повертається до правого передсердя.
Мале коло кровообігу починається з правого шлуночка. Сво-їми скороченнями він виштовхує венозну кров у легеневу артерію, звідки вона розноситься до легеневих капілярів. Тут кров віддає вуглекислий газ, насичується киснем і по легеневих венах тече до лівого передсердя. З лівого передсердя через лівий шлуночок кров знову поступає у велике коло кровообігу.
Судини, по яких кров рухається від серця, називаються арте-ріями, до серця — венами. У великому колі кровообігу по артеріях тече артеріальна кров, а по венах венозна. У малому колі, навпа-ки, по артеріях від серця тече венозна кров, а по венах повертає-ться до серця артеріальна.
3. Лімфообіг. Лімфа відрізняється від крові відсутністю еритро-цитів і значно меншою кількістю лейкоцитів. Крім того, в ній мен-ше білка і більше продуктів життєдіяльності клітин.
Лімфа утворюється в лімфатичних капілярах з тканинної ріди-ни і звідти збирається до лімфатичних судин, які утворюють густу сітку в усіх органах і тканинах. Лімфатичні судини, зливаючись між собою, закінчуються двома лімфатичними протоками, які впа-дають у верхню порожнисту вену. У лімфатичних судинах, як і у венах, є півмісяцеві клапани. Ці клапани роблять можливим рух лімфи лише в одному напрямку.
По ходу лімфатичних судин розташовані потовщення — лімфа-тичні вузли. В цих вузлах утворюються лейкоцити, а також відбу-вається очищення лімфи від хвороботворних мікроорганізмів. При інфекційних захворюваннях лімфатичні вузли часто збільшуються, і тоді їх можна намацати пальцями.
4. Кровоносні судини. Рух крові по судинах
Кровоносні судини за будовою і функціями поділяються на артерії, капіляри і вени.
Артерії. По артеріях кров під великим тиском тече від серця. Тому артерії мають товсті пружні стінки. До складу артеріальної стінки входять волокна гладеньких м'язів, еластичні волокна й спо-лучна тканина.
Гладком'язові волокна, скорочуючись та розслаблюючись, звужу-ють та розширюють артерії і таким чином регулюють потік крові в них. Еластичні волокна надають артеріям пружних властивостей. Пружність артерій, особливо аорти й легеневої артерії, має велике значення для руху крові. Лівий шлуночок під час скорочення ви-штовхує під великим тиском більше крові, ніж її відтікає з аорти в артерії. При цьому стінки аорти розтягуються, і вона .вміщує всю кров, виштовхнуту шлуночком. Коли шлуночок розслаблюється, тиск в аорті падає, а її стінки завдяки пружним властивостям трохи спадаються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Процес кровообігу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок