Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вивчення селективної детоксикаційної дії ентеросорбенту ентеросгель при комплексному лікуванні нефрологічних захворювань у дітей

Вивчення селективної детоксикаційної дії ентеросорбенту ентеросгель при комплексному лікуванні нефрологічних захворювань у дітей

Назва:
Вивчення селективної детоксикаційної дії ентеросорбенту ентеросгель при комплексному лікуванні нефрологічних захворювань у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,70 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вивчення селективної детоксикаційної дії ентеросорбенту ентеросгель при комплексному лікуванні нефрологічних захворювань у дітей


Токсикоз є важливим фактором впливу на перебіг та кінець багатьох захворювань. В останні роки запропоновано поділяти аутоагресивні речовини (токсини), що накопичуються у крові, за етіопатогенетичними механізмами та розміром молекул на 3 групи:
I група — токсини з молекулами розміром < 10 нм, які виникають при порушеннях обміну речовин;
II група — токсини з розмірами молекул 10–200 нм, продукція яких зумовлена інфекційними процесами;
III група — токсини з молекулами розміром > 200 нм, що накопичуються в результаті резорбтивних порушень [1, 2, 3, 8, 9].
Токсини у крові знаходяться на поверхні альбумінів, глобулінів, на клітинних мембранах або перебувають у вільноциркулюючому стані. Зв’язування токсинів з білками відбувається за допомогою міцних та неміцних зв’язків, від чого залежать шляхи елімінації токсинів. Через ниркову систему елімінуються, головним чином, токсини з молекулами малих розмірів (< 10 нм). Ці токсини асоційовані неміцними зв’язками з глобулінами та/чи альбумінами або перебувають у вільно циркулюючому стані. Елімінація токсинів з молекулами середніх розмірів (10–200 нм) відбувається здебільшого шляхом біотрансформації у печінці, з наступним їх виведенням через гепато-інтестинальну систему. Ці токсини неміцно зв’язані з альбумінами та/чи глобулінами або перебувають у вільноциркулюючому стані. Токсини з молекулами великих розмірів (> 200 нм), які міцно зв’язані з глобулінами та/чи альбумінами, елімінуються фагоцитами [4–6]. Розподілення токсинів у крові та міцність зв’язків з білковими фракціями мають велике значення для оптимізації детоксикаційної терапії.
Серед консервативних методів детоксикаційної терапії найбільшого поширення набув метод ентеросорбції, що зумовлено його простотою, безпечністю та економічністю. Проте дотепер не визначені селективні детоксикаційні властивості ентеросорбції та показання до її застосування в комплексній терапії дітей з нефрологічними захворюваннями.
Мета даної роботи: на підставі результатів системного аналізу токсикозу у дітей з нефрологічною патологією дослідити селективну детоксикаційну дію ентеросорбенту Ентеросгель та оптимізувати критерії його застосування у комплексній терапії нефрологічних захворювань.
Матеріали та методи
Обстежено 50 дітей з токсикозом на фоні нефрологічних захворювань (пієлонефрит та гломерулонефрит), які перебували на лікуванні у відділенні дитячої нефрології МДКЛ № 7 м. Києва. В усіх хворих проведено верифікацію діагнозу загальноприйнятими методами діагностики. Пацієнтів було розподілено на дві групи:
контрольна група — 20 дітей, яким призначалося базисне лікування основного захворювання;
основна група — 30 дітей, які, крім базисної терапії, отримували ентеросорбент Ентеросгель. Дозування Ентеросгелю проводили відповідно до інструкції з використання. Курс ентеросорбції склав у всіх дітей 10 днів.
Контрольна та основна групи були рандомізовані на початку терапії за 47 клінічними та лабораторними ознаками (p > 0,05).
Результати та їх обговорення
У дітей основної групи до призначення ентеросорбції та після неї здійснювали дослідження крові. В аналогічні терміни, період захворювання і лікування, здійснювали дослідження крові у дітей контрольної групи. Отримані результати порівнювали між собою, після чого робили висновки щодо детоксикаційної селективної дії ентеросорбції. Результати дослідження детоксикаційної дії препарату Ентеросгель по відношенню до зв’язаних з глобулінами токсинів представлені в таблиці 1.
Достовірних відмінностей між показниками токсичності глобулін-асоційованих токсинів з молекулами різних розмірів на початку та в кінці лікування в обох групах не виявлено. Відносне зниження токсичності цих речовин ми спостерігали щодо токсинів прямої пошкоджуючої дії з молекулами > 200 нм і < 10 нм та щодо токсинів опосередкованої пошкоджуючої дії з молекулами > 200 нм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вивчення селективної детоксикаційної дії ентеросорбенту ентеросгель при комплексному лікуванні нефрологічних захворювань у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок