Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Збирання сечі для лабораторних досліджень

Збирання сечі для лабораторних досліджень

Назва:
Збирання сечі для лабораторних досліджень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Збирання сечі для лабораторних досліджень:

1. Для загального клінічного аналізу зберіть у хворого 150— 200 мл сечі, краще з першого сечовипускання після ночі, тому що вона найбільш концентрована.

2. Для дослідження сечі на наявність цукру запропонуйте хворому збирати її протягом доби в спеціально виділений нічний сечоприймач. Тримати наповнений сечоприймач слід у прохолодному місці. Перед відправленням до лабораторії визначте й запишіть добовий діурез, перемішайте добову сечу, щоб рівномірно розподілився осад, що містить кристали солей і формені елементи, і лише після цього відлийте в чистий сухий флакон 200 мл сечі для дослідження.

3. Для дослідження на визначення кількості діастази зберіть 50 мл сечі, але обов'язково щойно випущеної, теплої. Для визначення кількості формених елементів в осаді сечі (лейкоцитів, еритроцитів, циліндрів) застосовують метод Амбурже, Аддіса— Каковського, Нечипоренка.

4. Для дослідження сечі за методом Амбурже до лабораторії відправте порцію сечі, зібрану за 3 год. Запропонуйте хворому вранці звільнити сечовий міхур у туалет, а сечу, виділену протягом наступних 3 год, зберіть у чисту посудину й відправте до лабораторії. За цим методом визначають хвилинну лейкоцитурію, тобто кількість формених елементів, що виділяється з сечею протягом 1 хв. У нормі за 1 хв з сечею виділяється до 2000 лейкоцитів і до 1000 еритроцитів.

5. Для збирання сечі за методом Аддіса — Каковського запропонуйте хворому о 22 год звільнити сечовий міхур і протягом ночі, якщо це можливо, не мочитися. Всю сечу, виділену о 8-й годині хворим, зберіть у чисту посудину і відправте до лабораторії на дослідження. Якщо хворий протягом ночі виділяє сечу, її потрібно збирати у визначену посудину, додавши в неї 4—5 крапель формальдегіду, щоб запобігти розпаду формених елементів.

При дослідженні сечі методом Аддіса — Каковського підраховують виділену кількість формених елементів у добовій сечі. У здорової людини за добу виділяється: еритроцитів до 1 • 106, лейкоцитів 2 • 10е, циліндрів до 2 • 104.

6. Для дослідження за методом Нечипоренка сечу хворий може зібрати в будь-який час доби в кількості 3—5 мл із «середньої порції». Визначають кількість формених елементів в 1 мл осаду сечі. У здорової людини в 1 мл осаду сечі міститься до 2000 лейкоцитів і 1000 еритроцитів.

7. Для бактеріологічного дослідження достатньо 10 мл сечі, зібраної в стерильну пробірку з ватно-марлевим корком. Поясніть хворому, щоб він ретельно виконав туалет зовнішнього статевого органа, обережно відкрив пробірку і заповнив й на 2/3 об'єму «середньою порцією» сечі, а потім одразу ж закрив пробірку ватно-марлевим корком Процедуру потрібно провести швидко й охайно, щоб пробірка залишалася відкритою якомога менше часу і не торкалася зовнішнім отвором нестерильних поверхонь (рук хворого, статевих органів)

1. Підготуйте 8 чистих сухих флаконів ємкістю 250— 400 мл

2 До кожного з них приклейте етикетку із зазначенням назви дослідження (аналіз сечі за Зимницьким), прізвища та ініціалів хворого, відділення, палати, номера порції та часу, протягом якого хворий має заповнити флакон (6—9, 9—12, 12—15, 15—18 і т.д). Сечу хворий збирає протягом доби.

З О 6-й годині хворий звільняє сечовий міхур (цю порцію сечі не збираєте)

4. Протягом кожних трьох годин хворий мочиться у відповідний флакон один або декілька разів

5. Прослідкуйте, щоб хворий заповнив усі флакони О 24, З та 6-й годинах розбудіть його для випорожнення сечового міхура

6. Якщо в разі поліурії не вистачає об'єму одного флакона, видайте додатковий із зазначенням на ньому прізвища хворого та номера порції

7. Вранці наступного дня відправте всі флакони до лабораторії.

8. Ті флакони, що не були заповнені, також відправте до лабораторії.

Визначення результатів проби.

Результат проби за Зимницьким вважають добрим, якщо

1) добовий діурез достатній (приблизно 1,5 л) і становить 65—75% від кількості випитої хворим рідини;

2) денний діурез, тобто сеча, виділена з 6-ї до 18-ї год, має становити 2/3—3/4 від добового, нічний — 1/3—1/4 від добового діурезу;

3) при здорових нирках питома вага різних порцій сечі коливається в значних діапазонах (1,003—1,030)

Що нижча, монотонніша і рівномірніша питома вага сечі, то важче уражена паренхіма нирок.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Збирання сечі для лабораторних досліджень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок