Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Назва:
Здоровий спосіб життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,56 KB
Завантажень:
2042
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Алкоголь — лютий ворог здоров’я. Зловживання ним негативно позначається на здоров'ї та зовнішньому вигляді людини. Дехто вживає спиртне для того, щоб «заспокоїти» свої «розхитані» нерви. Люди, які прагнуть розслабитися в такий спосіб, часто потрапляють в ситуацію, коли вживання алкоголю стає для них шкідливою звичкою.

Досить поширеною є думка, що одна чарка — навіть корисна для здоров'я. Людям, які її поділяють, слід пам'ятати про те, що «100 грамів» вивільняють майже 700 калорій, які організм не в змозі використати.

Зловживання алкоголем негативно позначається на зовнішньому вигляді людини: обличчя набрякає, очі втрачають блиск, під ними з'являються мішки. У п'яниць часто синіє ніс, кровоносні судини обличчя постійно розширені у зв'язку з втратою еластичності стінками судин і постійною кисневою недостатністю.

Зловживання спиртним негативно впливає на роботу серця і нирок, сильно ушкоджує нервову систему. Воно призводить до розпаду вітаміну В1, що ще більшою мірою погіршує стан нервової системи у тих, хто п’є.

Боротьба з пияцтвом має велике соціально-економічне, морально-виховне, правохоронне, соціально-гігієнічне значення. За розрахунками вчених «витверезення» забезпечило б підвищення продуктивності праці на 10 % у сфері матеріального виробництва. Лише це могло б перекрити ті кошти, які нині виручаються від продажу алкогольних виробів.

Спиртне справляє різноманітну й різнобічну дію на людину і, зокрема, на її нервову систему. Ефект дії полягає насамперед у впливі алкоголю на нервову систему, а відтак і на весь організм.

Однак передусім слід пам'ятати, що алкоголь діє на нервові клітини кори головного мозку, тобто на ті елементи, які й «вивели мавпу в люди», а також на нервові клітини нервового стовбура мозку, які забезпечують саморегуляцію найважливіших життєвих функцій людського організму.

Той, хто вживає алкоголь, частіше страждає на захворювання серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, печінки, органів дихання. При цьому в таких людей, як правило, переважають хронічні форди захворювань з тимчасовою втратою працездатності.

Отже, поряд з негативними медичними і соціальними наслідками, для питущого (скорочення тривалості життя, соматоневрологічні захворювання, деградація особи, алкогольні психози, нещасні випадки, промисловий, побутовий і транспортний травматизм, асоціальність поведінки), значних втрат зазнає і суспільство в цілому.

Алкоголізм, на відміну від інших захворювань, опосередковано негативно впливає як на здоров'я людей, яким доводиться спілкуватися з особами, які зловживають спиртним, так і на соціальні психологічні установки членів суспільства.

Вважають, що алкоголізм, який розвинувся у одного члена суспільства, стосується не тільки хворого, а й не менше 7—10 чоловік з його найближчого оточення, які мають з ним сімейні, родині, побутові або професійні стосунки. Отже, кожний випадок зловживання алкоголем затримує, гальмує розвиток суспільства і завдає шкоди його членам.

У нашій країні протягом багатьох років здійснюється комплекс адміністративних, правових і медичних заходів, спрямованих на попередження пияцтва й алкоголізму. Однак за наказом вони не припиняться. Потрібна наполеглива, тривала робота, щоб повсюдно утвердити тверезість як норму, закон нашого життя. Необхідно виховувати в людині такі якості і створювати такі умови, за яких зловживання спиртним стало б неможливим.

Наркоманія і токсикоманія — катастрофа людства. В останні роки набула актуальності проблема наркоманій і токсикоманій— хвороб, які в себе штучно викликає людина. Переважна більшість хворих починають зловживати наркотиками в молодості, тому наркоманію слід розглядати у зв'язку з психологічними особливостями цього вікового періоду.

Схильність до зловживання наркотиків спостерігається у осіб морально нестійких, навіюваних, психічно незрілих, нездатних до спрямованих вольових зусиль, оцінки наслідків своїх дій, позбавлених усвідомлення відповідальності перед суспільством.

Найбільш схильні до наркотиків люди з слабкою волею, з дефектами виховання, позбавлені чітких ідейних і моральних переконань, ті, які живуть безтурботно та добре забезпечені матеріально.

Часто наркомани з'являються в сім'ях, де діти позбавлені ласки та уваги батьків. Опинившись у мікро-середовищі, де зловживають наркотиками, вони не здатні протистояти йому.

Незалежно від першопричин прийому наркотиків (цікавість, наслідування, необхідність і т. ін.), причиною наступних прийомів стає бажання повторно відчути стан ейфорії — не виправданого об'єктивними умовами піднесеного настрою.

Буває досить лише один раз прийняти препарат, щоб виникла потреба в повторних прийомах, непереборний потяг до наркотику. Дуже часто навіть після одноразового прийому спостерігаються явища, які називаються «психозом».

Наркомани — це тяжко хворі люди, які захворіли з власної вини. Немає такого органа чи системи в людському організмі, які б не руйнувалися від дії наркотиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Здоровий спосіб життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок