Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікувально-охоронний режим

Лікувально-охоронний режим

Назва:
Лікувально-охоронний режим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,72 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
I.Основна частина.

Лікувально-охоронний режим — це система лікувальних та профілак-тичних заходів, які усувають або обмежують несприятливий вплив подраз-ників, що можуть зустрітися в умовах лікарні, оберігають психіку хворого, позитивно впливають на весь організм і сприяють швидкому одужанню.

Хвороба порушує нормальну взаємодію людини і середовища, що її оточує. У міцному загартованому організмі хвороба розвивається рідше, а якщо й виникає, то перебіг її легший і швидше настає одужання. Хворобли-вий процес охоплює один який-небудь орган людини, але оскільки в органі-змі всі органи тісно пов'язані між собою, то порушення життєдіяльності од-ного з них негативно позначається на організмі в цілому. З цього положення випливає важливий висновок: для того, щоб хворий одужав, необхідно впливати на весь його організм, особливо на центральну нервову систему, яка регулює всі взаємозв'язані життєві процеси в організмі.

Основою лікувально-охоронного режиму є суворе дотримання розпо-рядку дня, який забезпечує фізичний і психічний спокій хворого який наве-дено в таблиці.

Таблиця. Розпорядок дня хворих і обов'язки медичної сестри

Години Розпорядок дня

хворих Обов'язки медичної сестри

7.00 Підйом Вмикає світло в палатах

7.05—7.30 Термометрія Роздає термометри, стежить за правильністю вимірювання температури тіла, робить записи в температурних листках

7.30—8.00 Ранковий туалет хворих Допомагає важкохворим провести гігієнічні процедури (до-гляд за шкірою, порож-ниною рота, носа, вухами, волос-сям, природними складками); відправляє біологічний ма-теріал (сечу, кал, харкотиння) в лабораторію

8.00—8.30 Приймання ліків Роздає призначені хворим ліки і стежить за їх прийман-ням

8.30—9.00 Сніданок Допомагає буфетниці роздавати їжу, годує важкохворих

9.00—10.00 Лікарський обхід Бере участь в обході, записує призначення лікаря

10.00—13.00 Виконання при-значень Готує хворих до обстежень, супроводжує їх у діагностичні кабінети, доглядає за важкохворими, виконує всі лікарські призначення (ін'єкції, компреси, зондування тощо)

13.00—13.30 Приймання

ліків Роздає призначені хворим ліки і стежить за їх прийман-ням

13.30—14.30 Обід Допомагає роздавати їжу, годує важкохворих

14.30—16.30 Післяобідній від-починок Стежить за порядком у відділенні, за станом важкохворих

16.30-17.00 Термометрія Роздає термометри, стежить за правильністю термометрії, записує результати у температурні листки

17.00—19.00 Відвідування хво-рих

родичами Стежить за порядком у відділенні, контролює вміст пере-дач з продуктами

Необхідно вимагати від хворих дотримання розпорядку дня у відділенні і самим його не порушувати, вчасно вимикати телевізор, не будити хворих раніше встановленого часу (за винятком випадків, коли це необхідно для досліджень). Зміна персоналу, прибирання палат, термометрія мають про-водитися після 7 год. ранку.

Сприятливо впливає на психіку хворого добрий санітарний стан у відділенні, затишна обстановка в палатах, коридорах (зручні меблі, чиста білизна, кімнатні рослини).

Турбуючись про чистоту палат і хворих, медичні сестри повинні самі бути охайними, чисто та акуратно одягненими і виконувати всі вимоги осо-бистої гігієни, не зловживати косметикою, носити чисті халат і шапочку. Волосся на голові має бути сховане під білою шапочкою або косинкою. Ру-ки необхідно мити щіткою з милом, нігті коротко стригти. Медичним сест-рам не слід носити персні на пальцях, оскільки під ними скупчуються чис-ленні мікроорганізми, в тому числі й патогенні. Взуття має бути м'яким, щоб не створювати шуму і стуку при ходьбі. Особа, яка доглядає хворого повинна бути завжди підтягнутою, спокійною, стриманою, терплячою і в той же час вимогливою до виконання всіх призначень лікаря.

Являючись взірцем чистоти та охайності, медична сестра не повинна бути гидливою і відмовлятися від маніпуляцій, що пов'язані з неприємними від-чуттями.

Важливо запобігати негативним емоціям, що виникають через вигляд предметів лікарняного догляду (брудні бинти, невимите судно, шприци то-що). Доглядаючи за важкохворим під час фізіологічних відправлень, його слід відгородити ширмою.

Медична сестра повинна сприяти зменшенню негативного впливу шумів на психічний стан хворого. Тиха спокійна розмова медичного персоналу між собою та з хворими, дотримання основних принципів медичної етики та де-онтології поліпшують настрій хворого, допомагають йому швидше одужати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Лікувально-охоронний режим

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок