Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> клізми

клізми

Назва:
клізми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,71 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Блювання - це мимовільне викидання через рот шлункового вмісту. Блювання виникає внаслідок захворювання органів травлення, центральної нервової системи. Воно супроводжується відчуттям загальної слабкості, пітливості, блідністю обличчя, прискорення пульсу.

Причини

Загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, отруєння недоброякісною їжею.

Загальні симптоми кишкової кровотечі.

У випадку явної шлункової кровотечі розвивається запаморочення, збліднення шкірних покривів, охолодження кінцівок, порушення зору.

Тактика медичної сестри

Хворого потрібно зручно посадити на стілець, закрити груди і коліна рушником або клейонкою. Потрібно хворого похилити над тазом або підставляють під підборіддя лоток. Медична сестра повинна однією рукою підтримати голову хворого поклавши долоню на лоб, другою рукою тримати лоток. При виникненні блювання у лежачого хворого його голову похилити на бік і трохи опустити вниз до рота під підборіддя підставити миску, розміщуючи її на клейонку. При виникненні блювання у хворого в непритомному стані, потрібно ватним тампоном видалити з рота блювотні маси, що залишилися, а також слину, щоб ця маса не потрапила в дихальні шляхи. Для видалення мас із носової порожнини використовують гумового грушевидного балона. Балон стискають у руці, вводять його у носову порожнину, відпускають балон і тільки після цього виймають його з ротової порожнини. Після закінчення блювання хворому обтирають лице, підборіддя, губи і дають переварену воду для полоскання рота. У дуже ослаблених хворих щоразу після блювання необхідно протирати порожнину рота ватою змоченою теплою водою або одним з дезинфікуючих розчинів 2% борної кислоти, 0,011 калію перманганату.

Промивання шлунка

Промивання шлунка проводять при отруєннях лікарськими препаратами, недоброякісними харчовими продуктами, грибами.

Підготовка хворого

Проведіть психологічну підготовку хворого. Поясніть, як хворий повинен поводитися в цей період.

Тактика медичної сестри

Потрібно посадити хворого на стілець. Надягніть хворому фартух. Між ногами поставте миску для промивних вод. Потрібно взяти продезинфікований зонд довжиною 100-120 см. і виміряти відстань на яку потрібно ввести зонд хворому. Змочуємо кінець зонда водою перекип’яченою. Просите хворого відкрити рот. Кінець зонда кладемо на кінець язика, попросіть хворого здійснити ковтальні рухи і зонд проведіть до потрібної позначки. Ввівши зонд, до вільного кінця приєднують скляний перехідник, гумову трубку і скляну лійку. Піднімають лійку вище голови хворого. При наближенні рівня води до вічка лійки її опускають униз у вихідне положення і тримають на цьому рівні поки вода з шлунка з домішками слизу і їжі не заповнить її. Процедуру повторюють до того часу поки промивні води не будуть абсолютно чистими.

Застосування газовідвідної трубки

Причини:

Скопичення великої кількості газу в кишках.

Підготовка хворого:

Проведіть психологічну підготовку хворого.

Необхідно підготувати: газовідвідну трубку, судно, клейонку, вазелін. Трубу кип’ятять.

Хворого вкладають на лівий бік. Під таз хворого стелять клейонку, а на неї кладуть тепле судно. Кінець трубки змазують вазеліном. Розводять сідниці хворого і обертальними рухами вводять в анальний отвір трубку. Газовідвідну трубку вводять у пряму кишку на 20-30 см., а інший кінець опускають у судно. Трубка може знаходитися не більше ніж 2 години. Після витягання трубки шкіру навколо ануса протирають або обмивають теплою водою, а потім змащують вазеліном.

Використання клізм

Клізма - це введення в нижній відрізок товстої кишки різних рідин з лікувальною та діагностичною метою.

Постелять під таз пацієнта клейонку, край якої опустить у відро. Покладіть хворого на край кушетки на лівий бік з підведеними до живота ногами. Кухоль черпака підвісьте на штатив над хворим, налийте 1-1.5 л. води потрібної температури, відкрийте кран, заповніть гумову трубку і закрийте кран. Змастіть наконечник вазеліном. Розведіть сідниці й обертальними рухами обережно введіть в анальний отвір наконечник спочатку в напрямку пупка на 3-4 см, а потім паралельно до хребта на 8-10 см. Відкрийте кран. Регулюйте інтенсивність поступання рідини, щоб не викликати сильного болю.

1. Підготовка хворого

Проведіть психологічну підготовку хворого. Поясніть хворому, що він повинен полежати на спині й глибоко дихати 5-7 хв. для кращого розрідження калових мас. Запропонуйте пацієнтові випорожнити кишечник у туалеті.

2. Очисна клізма

Застосовують при запорі, родів, рентгенологічного дослідження шлунка, тонкої та товстої кишок, жовчного міхура, нирок, при підготовці хворого до планових операцій.

Використання сифонної клізми

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: клізми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок