Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Клініка туберкульозу

Клініка туберкульозу

Назва:
Клініка туберкульозу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,56 KB
Завантажень:
575
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Клініка туберкульозу. Часто туберкульоз перебігає під маскою таких інфекційних захворювань як грип пневмонія, малярія черевний тиф хронічний бронхіт Його початок здебільшого невиразний У такому випадку на перший план виступають функціональні зміни. яких хворий не помічає Хворий тривалий час почуває себе задовільно, тому лише рентгенологічне можна пересвідчитися про наявність хвороби. Загальними скаргами вважаються нездужання, швидка втома, пониження працездатності, підвищене потовиділення, втрата апетиту, схуднення, ломота в суглобах та субфебрильна (підгарячкова до 38 °С) температура тіла) Лише при казеозній пневмонії, міліарному туберкульозі легень та при гострому плевриті температура тіла сягає до 40 °С

Потовиділення при туберкульозі турбує хворого здебільшого під час нічного сну Піт має неприємний, проте своєрідний запах — прілого сіна Інтоксикація організму при туберкульозі виникає внаслідок життєдіяльності мікобактерій та утворення продуктів тканинного розпаду.

Серед легеневих скарг виділяються кашель з харкотинням, кровохарканням, біль у грудній клітці.

Збільшуються шийні і підщелепні лімфатичні вузли, іноді — брижові Туберкульоз у дітей нерідко проявляється ураженням вух та очей При ураженні очей виникає світобоязнь, сльозотеча, незначний набряк внутрішньої поверхні повік, а вранці після сну у внутрішніх кутах очей скупчується невелика кількість гною При розвитку легеневого туберкульозу температура тіла може тривати 2—3 тиж, згодом вона знижується, кашель буває не завжди, бо діти не вміють відкашлювати харкотиння і проковтують його Якщо туберкульозний процес починається кашлем, то він стає коклюшоподібним, гнітючим. а в деяких випадках викликає навіть блювання.

Профілактика туберкульозу поділяється на специфічну і на роботу у туберкульозних вогнищах. Специфічна профілактика включає в себе щеплення вакциною БЦЖ і хіміопрофілактику.

Ревакцинацію (повторне щеплення) дітям здійснюють у віці 6—7 років (учні перших класів). Другу ревакцинацію здійснюють у віці 11—12 років (учні 5-х класів) і третю—дітям 16—17 років (учні 10—11-х класів).

Наступні ревакцинації проводять з інтервалами 5-7 років (тривалість поствакцинального імунітету) у 22-23 і 27-30 років.

До неспецифічної профілактики туберкульозу відносяться санітарно-гігієнічні заходи, флюорографічні обстеження населення, виявлення бактеріоносіїв та проведення туберкулінових проб. Із санітарно-гігієнічних заходів слід відзначити загальні гігієнічні: нагляд за працівниками харчової промисловості, дошкільних та шкільних дитячих закладів, молочно-тваринницьких ферм, промислових підприємств, які працюють у шкідливих умовах, та особами, котрі в минулому працювали або мешкали у місцевості з підвищеною радіацією.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Клініка туберкульозу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок