Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Культуральне обстеження

Культуральне обстеження

Назва:
Культуральне обстеження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,79 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Культуральне обстеження. Незважаючи на складність виконання й необхідність певного часу для отримання результату, виділення етіологічного агента за допомогою культивування на штучних живильних середовищах, у культурах тканин чи в експериментах на тваринах є найінформативнішим методом. Проте діагностична цінність досліджуваного методом посіву матеріалу залежить значною мірою від того, чи не був він забруднений під час забору супутньою мікробною флорою і чи був він доставлений до лабораторії з дотриманням умов, що гарантують виживання нестійких мікроорганізмів.

Забір матеріалу. У тих випадках, коли матеріал для дослідження отримують із закритих глибоких вогнищ, ділянку шкіри, де проводять черезшкірну аспірацію матеріалу голкою, необхідно спочатку обробити 70 % етиловим спиртом, а потім продезінфікувати 2 % розчином йоду. Спочатку йодний розчин наносять у точку, з якої буде проводитись аспірація, а потім концентричними рухами — навколо цієї точки. Дезінфекційний агент повинен діяти 1—2 хв. до аспірації. Усі маніпуляції необхідно проводити продезінфікованими руками або у гумових рукавичках. Якщо перша спроба виявилася невдалою, то наступні необхідно проводити, використовуючи нові голки, через нову, попередньо продезінфіковану ділянку шкіри. Щоб уникнути алергійної реакції, після завершення маніпуляції йод видаляють за допомогою спирту. Якщо матеріал для посіву забирається з постійно діючої канюлі, ділянка забору матеріалу дезінфікується аналогічним чином.

Коли матеріал необхідно отримати з рани, що дренується, матки, синуса, вихідний отвір необхідно ретельно очистити й продезінфікувати описаним вище способом, а потім стерильний внутрішньовенний катетер або трубку ввести якнайглибше і стерильним шприцом відсмоктати через неї матеріал, що підлягає дослідженню. Із відкритих ділянок матеріал можна отримати шляхом біопсії, аспірації з краю вогнища або шляхом забору його тампоном із поверхні. У двох перших випадках рану необхідно обробити способом, описаним для забору з глибоких закритих вогнищ. Для забору матеріалу тампоном поверхню відкритого ранового вогнища обробляють тільки стерильним ізотонічним розчином натрію хлориду для видалення ранового детриту і сапрофітної флори.

Транспортування. Усі матеріали, що підлягають мікробіологічному дослідженню методом посіву, мають бути доставлені до лабораторії якнайшвидше, бажано протягом 1 год. Подовження зазначеного терміну може призвести до загибелі вибагливих мікроорганізмів, прискореного розмноження супутньої флори, зміни кількості наявних у матеріалі бактерій, якщо не будуть вжиті спеціальні заходи, спрямовані на подолання цих небажаних процесів. Особливо важливе прискорене транспортування в разі дослідження крові, тканинних рідин й ексудатів, у яких можуть бути патогенні мікроорганізми роду Neisseria або анаероби. Контейнер для матеріалів має бути чистим, стерильним (за винятком посуду для фекалій) і відповідним способом позначеним. Секрети органів дихання, сеча, великі шматки тканин і великі об'єми рідин можна безпечно транспортувати в пластикових контейнерах із герметичними кришками. Аспірати зручно й безпечно транспортувати в тому самому шприці, за допомогою якого здійснювався їхній забір, за умови, що все повітря з нього видалене і голка захищена стерильним ковпачком. Анаеробні мікроорганізми теж слід транспортувати в ємкості, з якої видалене повітря. При цьому важливо переконатися, що індикатор, який у ній знаходиться, залишається безколірним (рожевий або голубий колір указує на наявність кисню і дозволяє припустити, що ємкість не придатна для транспортування матеріалу). Невеликі шматочки тканини (розміром менші за 1см2) найкраще транспортувати в стерильній пробірці з гумовим корком, із якої видалене повітря. Після того, як перевірено стан індикатора, пробірку встановлюють у вертикальному положенні, щоб звести до мінімуму втрату тяжкого інертного газу, знімають корок, поміщають матеріал у пробірку і закривають.

Мазки, які підлягають дослідженню на β-гемолітичні стрептококи групи А, можна транспортувати в сухій стерильній пробірці. Усі інші мазки слід розміщувати в будь-якому наявному транспортному середовищі. Ці середовища запобігають як висиханню мікроорганізмів, що містяться на тампоні, так і прискореному розмноженню невибагливих мікроорганізмів за рахунок пригнічення вибагливіших. Для транспортування матеріалів, що підлягають дослідженню на наявність анаеробної мікрофлори, є спеціальні транспортні контейнери, тому використання мазків для виділення таких мікроорганізмів не бажане.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Культуральне обстеження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок