Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Оральні комбіновані контрацептиви

Оральні комбіновані контрацептиви

Назва:
Оральні комбіновані контрацептиви
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,13 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Оральні контрацептиви. Велике розповсюдження в теперішній час одержали гормональні методи оральної контрацепції, тобто попередження вагітності шляхом прийому препаратів через рот (в середину) у вигляді таблеток. Високий протизаплідний ефект (біля 99-100 %), зручність у використанні цих препаратів – все це сприяло в їх популярності. За даними МОЗ біля 100 млн. жінок в усьому світі приймають оральні препарати з контрацептивною ціллю під наглядом лікаря. Якщо врахувати, що більшість жінок приймають дані контрацептиви без лікарського контролю, це число виявиться ще значнішим.

В нашій країні у деяких жінок, на жаль сформувалось негативне відношення до цього виду контрацепції. Жінки погано проінформовані про сучасні гормональні контрацепції, про те як змінилась структура і дозування компонентів протизаплідних таблеток. Зараз одержані нові препарати, які зберігають контрацептивний і лікувальний ефект та вміщують в десятки разів менше гормонів, ніж інфекцидин.

Відомі багаточисленні засоби цієї групи, із яких в нас найбільше часто використовуються бісекурин, нон-овлон, овідон, ліндиол, триквілар, діане, континцін.

Контрацептивні засоби для приймання в середину вживаються різними способами:

- кобіновано (в препараті містяться два компонента – естроген і прогестерон);

- послідовно – спочатку приймають естрогени, потім прогестерон в сполученні з естрогенами (в нашій країні цей метод не застосовується);

- безперервно – цей спосіб заключається в прийманні малих доз гормонів - похідних прогестерону (так названі “міні-пілі”, або “міні-пімолі”);

- препарати, які раз або дворахово приймаються після статевого акту.

Комбіновані оральні препарати на сьогоднішній день являються найбільш ефективними серед всіх способів контрацепції. Це пояснюється тим, що механізм протизаплідної дії цих препаратів комплексний, і, якщо не спрацьовує один компонент, то контрацептивний ефект забезпечує другий компонент. Відсутність ефекту (настання вагітності) буває в основному із-за пропуску своєчасного прийому таблеток.

Якщо зсумувати ці помилки, то відсоток невдач за 100 років застосування буде рівнятись 1 %. Як це зрозуміти? Якщо 100 жінок будуть приймати такі таблетки протягом 1 року, то одна жінка може завагітніти. Якщо припустити, що одна жінка була б дітородною на протязі 100 років і весь цей час приймала контрацептивні таблетки, то за весь цей час у неї була б можливість завагітніти один раз. У тих жінок, які точно додержуються прийому таблеток, ймовірність настання вагітності менше в 10 раз, тобто буде рівна 0,8 на 1000 років застосування. Таким чином, ефективність оральних контрацептивів рівні приблизно 100 %.

В останні роки створені більш вдосконалені види комбінованих оральних контрацептивів: біфазні (наприклад, антиовин) і трьохфазні (тризистон, триквілар, тригінон, логинон, триагінон).

Перевага багатофазних таблеток складається в тому, що подібно комбінованим таблеткам з найбільшим вмістом гормонів вони фактично створюються гормональні умови нормального менструального циклу, в томй же час забезпечують високий контрацептивний ефект.

21-денний прийом оральних протизаплідних засобів рекомендується сполучати з якоюсь щоденною повторною діяльністю. Препарат краще приймати ввечері, так як при цьому побічні явища менше турбують жінку. Інтервал між прийомом таблеток не повинен перевищувати 22-26 годин, в крайньому випадку – 36 годин. Незамінними умовами надійності контрацепції являється точність і систематичність прийому таблеток. Ефективність методу зменшується паралельно кількості пропущених таблеток. Якщо по якій небуть причині відбувся пропуск, то треба негайно прийняти додаткову таблетку

Знижена ефективність препарату може мати місце і у випадку блювання або проносу, а також завжди вживання спиртних напоїв. Ефективність препаратів для гормональної контрацепції може порушиться при одндочасному прийомі інших лікарських засобів. У випадку необхідності більш чи менш регулярного прийому таких лікарських препаратів потрібно проінформувати про це лікаря.

Іноді по закінченню прийому 21 таблетки менструація не наступає. Такий стан не обов”язково повинен означати наявність вагітності, якщо жінка точно приймала таблетки. В цих випадках по закінченню 7 днів після закінчення прийому першої пачки слід приймати таблетки наступаного пакету. Якщо ж і при повторному циклу менструація не з”являється, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оральні комбіновані контрацептиви

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок