Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА ДЛЯ ОСІБ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМИ СЕРЦЕВО СУДИННОЇ СИСТЕМИ

ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА ДЛЯ ОСІБ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМИ СЕРЦЕВО СУДИННОЇ СИСТЕМИ

Назва:
ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА ДЛЯ ОСІБ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМИ СЕРЦЕВО СУДИННОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,93 KB
Завантажень:
1783
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА ДЛЯ ОСІБ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМИ СЕРЦЕВО СУДИННОЇ СИСТЕМИ

КЛІНІКО ФІЗІОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ

ЛФК є складником комплексної кардіологічної реабілітації, яка використовує координоване призначення медичних, соціальних та професійних засобів з метою пристосування хворого до нового способу життя та забезпечення йому можливості досягти високого рівня працездатності

Лікувально відновна дія фізичних вправ ґрунтується на їх здатності чинити загально тонізуючу, трофічну, компенсаторне пристосувальну і нормалізуючу дію. Призначення хворому ЛФК підвищує впевненість у доброму прогнозі перебігу захворювання, поліпшує його психоемоційний стан. Під час виконання адекватно дібраних фізичних вправ, які відповідають можливостям серцево-судинної системи, відбувається формування тимчасових зв'язків між м'язовим апаратом і системами, що забезпечують перебіг цієї реакції (серцево-судинна, дихальна, кров та ін.). Ці зв'язки виникають на основі рефлекторного принципу координації за участю моторних структур кори, стріопалідарної системи, довгастого, середнього мозку та сегментарного рівня спинного мозку, з вибірковим включенням відповідних м'язових груп та підключенням вегетативних центрів регуляції серцево-судинної, дихальної систем та ін.

Систематичність, поступовість у дозуванні та Індивідуалізація добору фізичних вправ забезпечують утворення в корі великого мозку фізіологічної домінанти збудження, під впливом якої за законами негативної індукції відбувається затухання Іншого патологічного вогнища збудження. Завдяки цьому механізмові здійснюється корекція нейрогенних порушень на рівні підкіркових утворень за рахунок вирівнювання процесів збудження та гальмування, що спостерігається у хворих на гіпер- та гіпотензією, кардіоневроз тощо.

Через неврогенний механізм регуляції відбувається активація гормонально-гуморальної ланки, яка проявляє свій модулюючий вплив на клітинному та молекулярному рівнях. Унаслідок м'язової діяльності розширюються коронарні судини, прискорюється кровообіг, збільшується кількість функціонуючих капілярів у міокарді, підвищується потужність систем енергозабезпечення та транспорту іонів. На тлі прискореного кровообігу поліпшуються трофічні процеси у серцевому м'язі, він зміцнюється, посилюється його скоротлива здатність.

Унаслідок виконання фізичних вправ удосконалюються мікронасосні властивості скелетних м'язів та міокарда. Завдяки цьому механізмові здійснюється 2 функції: внутрішня—самозабезпечення кров'ю скелетних м'язів і міокарда, та зовнішня — підсмоктування артеріальної крові, проштовхування по внутрішньо м’язових капілярних судинах та нагнітання венозної крові з потенційною силою, яка перевищує максимальний артеріальний тиск. Скелетні м'язи являють собою периферичне серце і разом з іншими екстракардіальними насосами — грудним, черевним, діафрагмальним,— а також венозними помпами допомагають серцю забезпечити нормальну циркуляцію крові по великому і малому колу кровообігу. Наслідком занять ЛФК є підвищення еластичності судин, зниження периферичного кровообігу. Під час м'язової діяльності посилюється утворення різних біологічно активних речовин, які справляють стимулюючий вплив на роботу різних органів і систем.

Із судинної стінки у кров виділяється простациклін, який дає вазодилататорний ефект, при цьому підвищується концентрація різних антикоагулянтів у кров'яному руслі (антитромбін ІІІ та ін.) і фібринолітиків, які поліпшують реологічні властивості крові та стан мікроциркуляції, М'язова діяльність підвищує холінреактивність тканини, що сприяв ішемічна хвороба серця

Завдання ЛФК:

1. Поліпшити коронарний та периферичний кровообіг, обмінні процеси в міокарді, посилці й скоротливу здатність серцевого м'яза.

2. Економізувати діяльність міокарда з метою знизити потреби кисню

3. Стимулювати екстракардіальні фактори кровообігу.

4. Запобігти прогресуванню атеросклерозу та розвитку таких ускладнень, як інфаркт міокарда, порушення ритму і провідності, недостатність кровообігу та інші

5. Підвищити толерантність до фізичних навантажень, зменшити прийом препаратів судинорозширювальної дії.

Протипоказання наявність частих приступів стенокардії, передінфарктного стану, гострого інфаркту міокарда, серйозні порушення ритму і провідності серця, яка виражена серцево судинною недостатністю, тромбоемболічні ускладнення, неадекватні реакції серцево судинної системи на навантаження та негативна динаміка на ЕКГ, гострі запальні захворювання та загострення супутніх хвороб (висока гіпертензія, цукровий діабет та ін ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА ДЛЯ ОСІБ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМИ СЕРЦЕВО СУДИННОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок