Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Мастектомія

Мастектомія

Назва:
Мастектомія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Мастектомія.

Мастектомія – операція, під час якої одна або обидві молочні залози, а також частково грудний м’яз підлягають видаленню. Це основний метод лікування раку молочної залози. Об’єм операції залежить від стадії захворювання. При невеликих пухлинах без метастазів проводять секторальну резекцію молочної залози з наступною променевою та хіміотерапією. При наявності поодиноких метастазів додатково призначають перед- і післяопераційну променеву терапію. У більш запущених випадках проводять передопераційну променеву терапію, радикальну мастектомію, у молодих жінок із збереженою менструацією виконують видалення яєчників. У післяопераційний період цим хворим проводять хіміотерапією. Крім цього хворим призначають гормотерапію. У дітородному віці застосовують чоловічі статеві гормони. У жінок з менопаузою понад 10 років призначають жіночі статеві гормони. У запущених випадках і при наявності видалених метастазів призначають симптоматичну терапію.

Хворі жінки після операції надзвичайно вразливі. Досить часто операції на молочній залозі і яєчниках призводять до змін гормонального стану організму, що проявляється психопатичними реакціями. Тому відноситись до цих хворих потрібно лагідно, спокійно і створювати їм всі умови для одужання. Після мастектомії досить часто залишають дренажі у підпахвинній ділянці для відтоку крові і лімфи. Медична сестра повинна слідкувати за їх станом та характером пов’язки. Хворих після операції вкладають у ліжко з припіднятим головним кінцем, під спину, на матрац кладуть клейонку, оскільки пов’язка дуже часто сильно просякає. При першій перев’язці необхідно відгородити операційну рану від поля зору хворої, щоб її не травмувати відсутністю молочної залози. Після закінчення перев’язки необхідно покласти пов’язку так, щоб створювалось враження про наявність молочної залози. З другого дня після операції розпочинають лікувальну фізкультуру для розробки руки на боці де була проведена операція. Всі маніпуляції, що виконують у таких хворих мають бути безболісними і не повинні викликати нарікань в оперованих. Після загоєння ран і проведення додаткового лікування хворих ставлять на диспансерний облік.

Багато жінок дуже хвилюються, як і близькі їм люди, втрачають апетит і сон , особливо перед операцією та після неї. Цілком зрозуміло, що після операції багато хто почуває себе мілково або невпевнено. Жінка може віддалитися, тому, що вона виснажена фізично та емоційно і не в змозі спілкуватися з іншими людьми, навіть з близькими друзями і родичами. Близька людина може виступати у ролі “охоронця” і пояснити іншим, що жінка дуже вдячна всім за співчуття, але занадто стомлена, щоб спілкуватися з ними. Для жінки дуже важливо, щоб з нею проводили багато часу в лікарні одразу після операції та під час видужання. Навіть якщо візити близьких і родичів до лікарні викликають роздратування та збентеження, необхідно запевнити жінку, що ці люди роблять все можливе для неї і що завжди є надія на краще. Такий позитивний підхід допоможе її емоційному та фізичному зміцненню.

Фізичні вправи для жінки після мастектомії.

Після операції жінка повинна порадитись із своїм лікарем, коли їй можна розпочати робити спеціальні вправи, коли вона зможе повернутись до звичайної діяльності після виходу з лікарні. Ці вправи допоможуть відновити рухливість та силу руки, навіть якщо під час операції було видалено лімфатичні вузли. Слід пам’ятати про те, що жінці необхідно розробляти плече після операції. У більшості жінок після операції діапазон рухів плеча досить невеликий; проблема полягає в обмеженості рухів плечового суглоба. Запропоновані вправи, що не потребують спеціального обладнання допоможуть жінці відновитись фізично – для цього потрібна тільки рішучість жінки і бажання допомогти собі.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Мастектомія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок