Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> МАТКОВІ КРОВОТЕЧІ

МАТКОВІ КРОВОТЕЧІ

Назва:
МАТКОВІ КРОВОТЕЧІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
МАТКОВІ КРОВОТЕЧІ

Причини маткових кровотеч надзвичайно різноманітні, вони можуть бути проявом загальних змін в організмі, ендокринних порушень на рівні яєчників, змін з боку матки.

Нерідко для виявлення причин кровотечі доводиться вдаватися до додаткових методів дослідження (див. Методи обстеження в гінекології), проте кожна акушерка чи медсестра повинна вміти чітко збирати анамнез, мобілізувати всі знання, щоб попередньо передбачити причину кровотечі, а відтак правильно надати долікарську допомогу.

Ювенільні кровотечі. Виникають у періоді статевого дозрівання, нерідко бувають на тлі загальних і гінекологічних захворювань (гломерулонефрит, ангіни, анемії, гіповітаміноз, захворювання крові тощо).

Частіше цією патологією страждають дівчатка з гіпопластичною конституцією, вегетодистонією. Іноді у них знаходять гіперплазію щитовидної залози. У зимово-весняний період кровотечі виникають частіше, ніж у літньо-осінній.

Зазвичай, у таких дівчаток менархе настає у 12-13 років, але потім менструації проходять із тривалою перервою і наступною кровотечею.

Тривалі кровотечі, що перебігають ациклічне, спричиняють анемізацію хворої, її виснаження, що, у свою чергу, призводить до станів, які сприяють виникненню цих кровотеч. Нерідко кровотечі одразу стають дифузними і викликають тяжкий стан хворої.

Для діагностики важливо визначити стан геніталій і про-' вести загальне обстеження — стан серцево-судинної системи, щитовидної залози, надниркових залоз, нирок, печінки, виходячи з того, що ювенільні кровотечі виникають при порушеннях з боку цих органів.

Обов'язковим є визначення 17-кетостероїдів, проведення проби з фолікуліном та прогестероном, ультразвукове дослідження, рентгенографія турецького сідла. Стан внутрішніх статевих органів визначають ректальним дослідженням (величина матки, придатків, відсутність вагітності).

Лікування. У переважній більшості випадків консервативне. Лише за відсутності ефекту від лікування зі згоди батьків вдаються до дефлорації і вишкрібання слизової матки.

На долікарському етапі вводять засоби, що скорочують матку (окситоцин, метилергометрин), гемостатичні препарати (вікасол, ЕАКК, ПАМБА, настойку кропиви, водяного перцю, дицинон). На низ живота можна покласти міхур із льодом. Ці засоби дають можливість зменшити кровотечу. Для подальшого лікування хвору необхідно направити до гінеколога, при значній кровотечі викликати лікаря або транспортувати санітарним транспортом у стаціонар.

У дітородному періоді причиною кровотечі можуть бути дисфункціональні маткові кровотечі, матковий аборт, іноді — шийкова вагітність, субмукозні фіброматозні вузли.

Дисфункціональні маткові кровотечі виникають у результаті різноманітних порушень нейрогуморальної та гормональної регуляції менструального циклу. Структурних змін у статевому апараті жінки у такому випадку немає, відсутні також запальні процеси чи вагітність. Ці кровотечі можуть бути як циклічними, так і ациклічними, виникають у різні фази менструального циклу. Загальновизнаної класифікації дисфункціональних маткових кровотеч немає.

Лікування при дисфункціональних маткових кровотечах розпочинають із вишкрібання слизової порожнини матки з наступною гормональною корекцією (комбінація естрогенів з гестагенами, прогестини). Долікарська допомога при цій патології полягає у застосуванні кровоспинних засобів (вікасол 1%— 1 мл, дицинон, хлорид кальцію 10% — 10 мл, ЕАКК по 1,0 три рази на день), скорочувальних препаратів (окситоцин, метилергометрин), холод на низ живота.

Матковий аборт, що почався. Кров'янисті виділення із піхви на цій стадії порушення вагітності незначні, тому що плідне яйце відшарувалося на незначній ділянці. Шийковий канал закритий або незначно відкритий.

На цьому етапі необхідно вжити заходів, спрямованих на збереження вагітності (спазмолітики, анальгетики, вітамін Е, прогестерон). Проте слід зауважити, що успіху не завжди вдається досягти і аборт переходить у наступну стадію — аборт у ходу. Виникає сильна кровотеча. Під час бімануального дослідження виявляється, що шийковий канал відкритий, нерідко в ньому пальпується плідне яйце.

Досить значна кровотеча у разі неповного аборту — коли частина плідного яйця залишається у порожнині матки. При цьому канал шийки матки, в тому числі й внутрішнє вічко, пропускає палець.

У таких випадках (аборт у ходу та неповний аборт) хвору необхідно транспортувати у стаціонар. При значній кровотечі на долікарському етапі допомоги можна налагодити крапельне або струминне вливання кровозамінників. Враховуючи можливість виникнення потреби у гемотрансфузії, слід негайно визначити групу крові та резус-фактор. Лікування полягає у видаленні плідного яйця чи його залишків інструментальними методами. Після вишкрібання призначають антибактеріальну терапію, скорочувальні, крозозупинні засоби. При необхідності проводять лікування анемії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: МАТКОВІ КРОВОТЕЧІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок