Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Медична апаратура з вмонтованими мікропроцесорами

Медична апаратура з вмонтованими мікропроцесорами

Назва:
Медична апаратура з вмонтованими мікропроцесорами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,49 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Медична апаратура з вмонтованими мікропроцесорами

Призначенням мікропроцесорів, умонтованих в медичну апаратуру, є: автоматизація процесу керування; виконання вимірювальних функцій; інтерпретація здобутого результату, аж до отримання синдромального висновку.

Це можна пояснити на прикладі автоматизованого кардіографа з умонтованим мікропроцесором. При застосуванні звичайного теплового кардіографа користувач повинен виконувати деякі «непродуктивні» дії, зокрема, встановлювати розжарення пера, встановити перо на середині, стрічки, послідовно переключити кардіо-сигнал з одного підведення на друге, уважно стежити за ходом запису і при порушенні контакту електродів негайно відключити стрічкопротяжний механізм та ін. В автоматизованому кардіографі всі ці управлінські функції виконує вмонтований мікропроцесор за закладеною програмою.

Мікропроцесор може виконувати також вимірювальні функції (у кардіографі це вимірювання амплітуди зубців і часових інтервалів) і виводити здобуті результати на цифровий індикатор.

Нарешті, в деяких випадках можна встановити попередній діагноз. Наприклад, в результаті аналізу за спеціальною програмою виміряних параметрів кардіограми видається відповідний висновок на цифровий індикатор у вигляді строго визначеної цифри (11 — фібриляція шлуночків, 15 — тахікардія і т. д.).

На відміну від лікувально-діагностичних комплексів така медична апаратура має доступну вартість, не вимагає спеціального технічного обслуговування, за габаритними розмірами практично не відрізняється від традиційних приладів і апаратів, не передбачає спеціальної підготовки медперсоналу для роботи з нею.

Зазначимо також, що й лікувально-діагностичні комплекси на базі ЕОМ, і апаратура з умонтованими мікропроцесорами — це найбільш перспективні галузі медичного приладобудування.

Ведення медичної документації за допомогою ЕОМ

В середньому біля 40 % робочого часу лікаря витрачається на ведення медичної документації. Для її зберігання призначаються спеціальні приміщення — реєстратура, архів і штат обслуговуючих робітників. Такі непродуктивні витрати робочого часу, матеріальних ресурсів і засобів значно знижують ефективність праці медперсоналу. Цього можна уникнути, застосувавши ЕОМ для ведення медичної документації, але тоді необхідно мати обчислювальну техніку в усіх підрозділах лікувального закладу, а також єдині форми відповідних медичних документів.

З технічної точки зору автоматизована система ведення медичної документації нагадуватиме існуючі зараз і успішно діючі системи продажу залізничних і авіаційних квитків. Отже, необхідно мати центральну машину, де міститься інформація про роботу всіх підрозділів лікувального закладу і машин, обслуговуючих кожен з підрозділів. Зрозуміло, що всі ці машини будуть зв'язані між собою в єдину інформаційну мережу.

Нові інформаційні технології

Дамо коротку характеристику нових інформаційних технологій, головним компонентом яких є персональний комп'ютер.

Текстові редактори — програми, призначені для обробки текстів. За допомогою текстових редакторів здійснюється набір, правка і роздруківка текстового матеріалу. Найбільш сильні текстові редактори містять умонтовані словники для перевірки орфографії.

Графічні редактори — програми для побудови й обробки, наприклад, розфарбовування, графічних зображень.

Пакети ділової графіки – програми для подання даних у наочному графічному вигляді (графіки, гістограми, кругові, діаграми).

Системи управління базами даних (СУБД) — потужна інформаційна технологія зберігання й обробки даних. База даних є сукупністю зв'язаних даних конкретної предметної галузі різного призначення. Програмне забезпечення, апаратні засоби, програмова логіка й процедури, що здійснюють керування базою даних, утворюють систему керування базою даних.

Експертні системи – програми для обробки знань.

Системи автоматизованого проектування в галузі архітектури, машинобудування, електроніки та ін.

Локальні обчислювальні мережі – апаратне й програмне забезпечення для об'єднання персональних комп'ютерів в єдину мережу.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Медична апаратура з вмонтованими мікропроцесорами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок