Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методика проведення ін'єкцій

Методика проведення ін'єкцій

Назва:
Методика проведення ін'єкцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
214,61 KB
Завантажень:
857
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Методика проведення ін'єкцій

Ін'єкції виконують у спеціальному процедурному кабінеті. В палаті ін'єкції виконують тільки важкохворим.

Медсестра протягом 3—5 хв миє руки з милом. Потім протирає їх 0,5 % розчином нашатирного спирту, а після цього 70 % етиловим спиртом.

На столику для ін’єкцій розміщують бікс зі стерильними укладками шприців (при стерилізації в автоклаві або сухожаровій шафі) або стерилізатор (при стерилізації кип'ятінням), або упаковки шприців та голок одноразового використання, бікс зі стерильним матеріалом (ватні тампони, марлеві серветки, дерев'яні палички з ватою), флакон зі епиртом, флакон з 2—5 % спиртовим розчином йоду, лоток для використаних інструментів та матеріалів, скляну банку з дезинфікуючою рідиною, в яку занурені стерильні пінцети або корнцанги.

Треба знати, що все, до чого торкаються руки медичної сестри, втрачає стерильність. Тому простерилізовані предмети слід брати тільки стерильними пінцетами.

Якщо шприц кип'ятили у стерилізаторі, знімають кришку стерилізатора, кладуть її на стіл зовнішньою поверхнею донизу. Стерильним корнцангом або пінцетом дістають крючки, з їхньою допомогою піднімають сітку стерилізатора разом зі шприцами та голками і кладуть її впоперек кришки стерилізатора. Корнцангом дістають пінцети. За допомогою пінцета розгортають марлю зі шприцами, вибирають необхідний шприц та голку. Циліндр шприца беруть із зовнішнього боку, поршень — за рукоятку, голку — за муфту і збирають шприц за допомогою пінцета (мал. 1) над кришкою стерилізатора. Голку беруть пінцетом і насаджують її на циліндр, закріплюючи обертовими рухами. Зібраний шприц кладуть на кришку стерилізатора.

Якщо шприци стерилізувалися в автоклаві або сухожаровій шафі, то крафт-пакет надривають з одного боку, беруть поршень за рукоятку та вводять його в циліндр. Пінцетом беруть голку за муфту і насаджують її на шприц. Зібраний шприц кладуть у середину стерильного крафт-пакета.

Перед уведенням ліків хворому медична сестра уважно читає напис на ампулі або флаконі. Якщо назва стерлася повністю або навіть частково, вводити такий препарат ні в якому разі не можна. Слід уточнити дату виготовлення та кінцевий термін реалізації препарату, що вказані на ампулі чи флаконі.

Пусті ампули рекомендується зберігати протягом декількох годин, щоб у разі необхідності можна було перевірити, що було введено хворому.

Перед набиранням ліків із ампули треба з вузької її частини перегнати рідину в широку. Для цього пальцями слід поклацати по вузькій частині ампули. Звужене місце ампули протирають 70 % етиловим спиртом Спеціальним маленьким терпугом надпилюють ампулу в місці її звуження. Стерильною марлею беруть за це місце і обережно надламують ампулу, щоб не утворилося скалок і вони не потрапили в середину ампули. Занурюють голку в ампулу і починають набирати в шприц рідину, поступово нахиляючи ампулу в горизонтальне положення, а далі у вертикальне отвором донизу під кутом 45°. При цьому шприц слід тримати таким чином: циліндр шприца затискують між І, III і IV пальцями лівої руки, ампулу тримають II та III пальцями; І та II пальцями правої руки відтягують поршень і набирають рідину з ампули.

Щоб набрати рідину з флакона (мал. 2), знімають з нього верхню металеву кришку, не порушуючи металевого обідка. Протирають спиртом гумову частину кришки флакона. Далі можливі такі 2 варіанти: а) якщо у флаконі міститься рідина, то її звичайним чином набирають у шприц; б) якщо у флаконі знаходиться порошкоподібна лікарська речовина, то за допомогою шприца туди вводять відповідний розчин (новокаїну, глюкози, ізотонічний розчин натрію хлориду) для отримання необхідної концентрації речовина. Знімають флакон з голкою зі шприца, добре струшують флакон, щоб ліки повністю розчинилися, приєднують шприц до голки і, відтягуючи поршень, набирають потрібну кількість речовини. Знімають голку, якою набирали ліки, і насаджують на шприц голку для ін'єкцій.

Потім видаляють повітря зі шприца (мал. 3). Для цього повертають шприц голкою вгору, щоб повітря, яке міститься у шприцу, скупчилося вгорі, над рідиною, у вихідній частині циліндра. Поршнем проштовхують повітря через голку таким чином, щоб услід за повітрям витиснулася незначна кількість рідини. Щоб поршень не відійшов назад, а повітря знову не потрапило в шприц, останній кладуть у горизонтальне положення на кришку стерилізатора. Найкраще проводити ін'єкції у спеціальному процедурному кабінеті. Якщо хворий прикутий до ліжка, ін'єкції йому виконують у палаті. Для цього наповнений шприц кладуть на стерильну кришку стерилізатора, прикривають його марлевою серветкою. Сюди ж кладуть декілька ватних тампонів, змочених спиртом, та паличку, змочену йодом.

Внутрішньошкірні (інтракутанні) ін'єкції

При внутрішньошкірних ін'єкціях лікарську речовину вводять у товщу шкіри, не доходячи до підшкірної основи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Методика проведення ін'єкцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок