Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Механогенез травм і види переломів кісток

Механогенез травм і види переломів кісток

Назва:
Механогенез травм і види переломів кісток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
819,19 KB
Завантажень:
831
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ПЕРЕЛОМИ КІСТОК

Механогенез травм і види переломів кісток

Залежно від інтенсивності сили, що діє на кістку, виникають повні (fractura completa ossis) та неповні переломи (fraclura incompleta ossis). При неповних переломах утворюються переважно поздовжні тріщини кістки, рідше — поперечні, підокісні у дітей. На малюнку подано види переломів кісток.

При прямій травмі безпосередньо на ділянці прикладання сили виникають тяжчі пошкодження, ніж при непрямій. Травмуються м'які тканини, судини, а кістка ламається впоперек, іноді з утворенням кількох відламків. При непрямій травмі характерними є менше пошкодження м'яких тканин і коса або спіральна лінія перелому кістки (від скручування), а інколи — з виникненням невеликого середнього кісткового фрагмента трикутної форми.

Найчастіше механогенез перелому довгої трубчастої кістки полягає у її вигинанні, коли сила механічного фактора діє за принципом важеля. Під час нещасного випадку сила може діяти в одному напрямку, на фіксовану у певній мірі кінцівку або в двох протилежних напрямках на різні точки прикладання.

Переломи від скручування виникають тоді, коли один кінець кісткового сегмента фіксований, а в другому відбувається скручування, яке виходить за межі функціональних можливостей і міцності кістки.

Відривні переломи трапляються внаслідок сильного несподіваного скорочення м'яза. При скороченні м'яза в місці прикріплення його сухожилка відривається кусочок кістки (тильного краю дистальної фаланги пальця кисті, ліктьового відростка, основи V кістки плесна та ін.). У підлітковому віці зустрічається відривний епіфізеоліз — перелом в зоні росткового хряща.

Механічні пошкодження апарата опори і руху та органів можуть бути ізольованими (монотравма), тобто пошкодження у межах одного анатомічного сегмента кістки, суглоба чи внутрішнього органа. До того ж ця травма є моно- або поліфокальною. При поліфокальній травмі виникають численні пошкодження сегмента (подвійний або осколковий перелом кістки).

Розрізняють такі поняття, як множинні пошкодження (рани, переломи кісток), тобто однотипні травми різної локалізації одної системи; поєднана травма — пошкодження різних систем організму, тобто скелета і органів черепної порожнини, грудної клітки або головного мозку (наприклад, перелом стегна і розрив печінки, перелом гомілки і струс мозку); комбінована травма — пошкодження тіла, викликані одночасно різними етіологічними факторами — механічним, термічним чи іонізуючим (перелом кістки та опік, перелом кістки і променева хвороба).

При цих травмах, які взаємно себе обтяжують, виникають системні порушення в організмі — травматична хвороба (виснаження), яка залежно від віку і захисних сил хворого може мати різний клінічний перебіг, а при пошкодженні життєво важливих органів навіть може закінчитись смертю.

Причини і види зміщення кісткових відламків

При переломі кісток зміщення відламків зумовлене: 1) первинною дією сили механічного фактора — чим більша сила, тим більше зміщення відламків; 2) анталгічною контракцією м'язів — захисною реакцією організму на біль, що викликає їх скорочення; 3) масою периферичного сегмента (земним тяжінням). Зміщення залежить від місця прикріплення окремих м'язів або їх груп до центрального і периферичного відламків, їх функціонального призначення.

Отже, розрізняють такі види зміщення відламків: 1) у ширину (dislocatio ad latus); 2) у довжину (dislocatio ad longi-tudinem); 3) за віссю (dislocatio ad axin); 4) ротацію периферичного сегмента (dislocatio ad peripheriam).

Особливості переломів кісток у дітей

Організм дітей характеризується особливими анатомо-фізіологічними властивостями. Значна еластичність усіх тканин, у тому числі і кісток, грубе і соковите окістя зумовлюють виникнення переломів, характерних для дитячого віку. Це неповні переломи за типом «зеленої гілки», підокісні переломи без зміщення або з незначним зміщенням, епіфізеоліз і остеоепіфізеоліз (частковий перелом у зоні росткового хряща з відломом прилеглого кусочка метафізу трикутної форми). Епіфізарний хрящ не затримує рентгенівського випромінювання і на рентгенограмах має вигляд щілини, тому діагностика епіфізеолізу навіть для рентгенолога є утрудненою, коли відсутнє зміщення відламків. Переломи кісток у дітей зростаються швидко; чим молодша дитина — тим швидше.

Щоб уникнути ускладнень (ішемічної контрактури) при свіжих переломах, особливо в ділянці ліктя, дітей слід на кілька днів госпіталізувати для спостереження або попередити батьків про перші ознаки ускладнення і надати невідкладну допомогу.

Особливості переломів кісток у людей похилого віку

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Механогенез травм і види переломів кісток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок