Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Обстеження гінекологічної хворої

Обстеження гінекологічної хворої

Назва:
Обстеження гінекологічної хворої
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
112,73 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Обстеження гінекологічної хворої складається із збору анемнезу, об’єктивного обстеження та додаткових методів.

Анамнез. У гінекології анамнез має надзвичайно велике значення. Спочатку розпитують про скарги хворої, розвиток даного захворювання (аnamnesis morbi), умови життя та перенесені захворювання (anamnesis vitae).

Опитування проводять за певним планом. Паспортні дані – прізвище, ім’я, по батькові. Вік жінки – відомо, що одне і те явище в різні вікові періоди жінки може мати різне значення (відсутність менструації в молодої жінки й у жінки в клімактеричному періоді).

Скарги хворої: Найчастіше хворі звертаються зі скаргами на біль, білі, кровотечі. За характером болю можна передбачити захворювання: ниючий біль виникає при неправильних полоежннях матки, хронічних запальних процесах придатків матки.

Переймоподібний біль виникає при скороченнях матки чи труби (матковий, трубний аборт).

При наростанні інтенсивності запалення, що супроводжується подразненням очеревини, біль має колючий і ріжучий характер. Такий самий біль виникає за наявності крові в черевній порожнині.

При розриві маткової труби, розриві піосальнінкса біль має гострий, “кинтальний” характер.

Постійний біль характерний для запальних захворювань і злоякісних пухлин. Для діагностики важлива локалізація болю – при зміщеннях матки до заду (retrolexio uteti), параметриті, периметриті він виникає в крижах і попереку, при захворюваннях придатків матки – в бокових відділах нижньої частини живота, при захворюваннях зовнішніх статевих органів – у місці ураження.

Для деяких гінекологічних захворювань характерна іррадіаціле – в крижі, стегно, підключичну ділянку (френікуссимптом).

Білі – (fluot) – виділення з вагіни, що з’являються найчастіше при запальних процесах, неправильному полоежнні матки, пухлинах.

Для діагностики мають значення кількість білей, їх колір, запах. Так при тріхомоніазі вони мають “пінистий”, при кандидозі – “сирнистий”, при ерозіях шийки матки – слозовий характер.

Кровотечі можуть бути проявом порушень менструального циклу, злоякісних процесів, переривання вагітності.

Анамнез захворювання: (anamnesis morbi). Необхідно розпитати пацієнтку про початок захворювання – гострий чи поступовий, де і скільки часу лікувалась. Певну роль у діагностиці захворювання може відіграти інформація жінки про причини, які, на її думку, призвели до винекнення захворювання - переохолодження, фізичне перенапруження, перенесений аборт, травми.

Якщо захворювання хронічне, слід уточнити, коли було останнє загострення.

Анамнез життя (anamnesis vitae), слід з’ясувати, в яких умовах росла і формувалась жінка, а також в яких умовах вона проживає в даний час. Умови, в яких жила дівчинка з раннього віку, впливають на розвиток всього організму. Важливе значення має повноцінне харчуваня жінки, особливо в період статевого дозрівання. Надмірне або, навпаки, недостатнє харчування може призвести до неправильного формування статевої системи, а також до порушення менструальної та генеративної функції.

Матеріально-побутові умови, а також умови праці, без сумніву, впливають на стан здоров’я жінки. Надмірні фізичні навантаження можуть призвести до винекнення ряду захворювань. Підняття занадто важких предметів особливо після пологів, може викликати зміщення тазових органів.

Наявність професійно шкідливих факторів (хімічні чинники, радіація, вібрація) несприятливо відображаються на здоров’ї жінки, перебігу деяких гінекологічних захворювань.

Перенесені захворювання. Особливо з’ясувати, на що хворіла жінка в дитинстві, під час статевого дозрівання (хр.тонзіліт, епідемічний паротит, кір). Ці захворювання можуть негативно вплинути на становлення менструальной функції, спричинити недорозвиток статевих органів.

Захворювання, на які хворіла жінка в дорослому віці, особливо тривалі і виснажливі (хронічні інфекції, захворювання системи кровообігу) можуть викликати зміну функції яєчників, порушення менструального циклу, аменорею. Обов’язково розпитують чи не хворіла пацієнтка на туберкульоз та венеричні захворювання. Важливо виявити, чи були оперативні втручання на органах черевної порожнини. Перенесений аппендицит може викликати запалення придатків матки.

Особливе значення має з’ясування алергологічного анамнезу, зокрема стосовно наявності алергічних реакцій на певні медикаменти.

Також треба поцікавитись чи не має жінка шкідливих звичок (куріння, алкоголізм, наркоманія).

Гінекологічний анамнез: включає дані про менструальну, сексуальну, генеративну і секреторну функції жінки.

Менструальна функція відображає стан статевої системи і організму в цілому. Основними даними, що характеризують щю функцію жіночого організму, є вік появи першої менструації (menarche), об’єм крововтрати під час кожної менструації, наявність чи відсутність болю.

У нашій популяції менструація починається з 13-14 років і стає регулярною через 5-6 місяців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Обстеження гінекологічної хворої

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок