Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЛІКАРІ-ПЕРЕЯСЛАВЦІ В ІСТОРІЇ МЕДИЦИНИ

ЛІКАРІ-ПЕРЕЯСЛАВЦІ В ІСТОРІЇ МЕДИЦИНИ

Назва:
ЛІКАРІ-ПЕРЕЯСЛАВЦІ В ІСТОРІЇ МЕДИЦИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЛІКАРІ-ПЕРЕЯСЛАВЦІ В ІСТОРІЇ МЕДИЦИНИ

Здавна переяславська земля славиться талантами. І серед них багато медиків, які зробили вагомий внесок у розвиток охорони здоров'я.

До них належать брати Прохор Олексійович /1790-1842/ і Яким Олексійович /1797-1848/ Чаруковські, які закінчили Переяславський колегіум. Відомі іх праці "Військово-похідна медицина", "Настанови молодим лікарям",- не втратили свого актуального значення і на сьогодняшній день. За успіхи в розвитку медицини вони втримали звання доктора медицини.

Відомий на Переяславщині лікар і друг поета Т. Г. Шевченка - Андрій Осипо-вич Козачковський. В 1835 р Козачковський закінчив Петербурзьку медико-хірур-гічну академію, працював повітовим лікарем у Курську. А в 1842 р. переїхав до Переяслава, де працював лікарем і викладачем медицини в Переяславському колегіумі. Будинок Козачковського, де жив Шевченко, зберігся до наших днів. Тут знаходться Переяславський історичний музей. А біля будинку росте акація, яку посадили на знак вірної дружби Шевченко і Казачковський

Однією з представниць плеяди учених-медиків була Смірнова-Замкова Олек-сандра Іванівна, яка народилася 31 травня 1880 р в місті Переяславі в сім’і лікаря Все своє життя Олександра Іванівна присвятила медицині. У 1905р вона закінчила університет Монпеньє у Франції. З 1927 р. працювала в Академії Наук України, а в 1933-1941 рр. завідувала кафедрою патологічної анатомії другого медінституту у Києві. В 1941-1953 рр. - завідувала відділом інституту клінічної фізіології ім.Богомольца. З 1939 р - член-кореспондент Академії Наук України, а з 1951 р -дійсний член Академії Наук України. Олександра Іванівна - учениця професора В. К. Високовича, який створив кафедру паталогічної анатомії -у Києві. Роботи О.І Смірнової-Замкової присвячені вивченню паталогічної анатомії, інфекційних хвороб, променевої хвороби, передраку і походженню пухлин В своїй праці "Омеханизме дейстаия ионизирующих проникающих излучений" вона, зокрема, відмічає що в наслідок дії іонізуючого випромінювання на организм виникає променевий синдром, подібний на отруєння. Слід визначити, що проведені нею дослідження надзвичайно актуальні й на сьогодні від часу Чорнобильської трагедії Та найбільшу славу їй принесли роботи, в яких вона досліджує безкліткові структури, так звані аргірофільні речовини, що є внутрішнім середовищем органів та тканин. Це такі її праці, як "Проблема основного межуточного вещества", "К вопросу о патологии неклеточных структур и коллагенозах" /2/, "Морфологи» и значение основного аргирофильного вещества при физических и патологических процессах" /3/ та ін. Олексанра Іванівна стояла біля витоків теорії про коллагенези - хвороби з’єднувальних тканин. Її вклад в науку відзначено орденом Леніна. Померла вона в 1962 р.

Згадані імена медиків, вихідців із Переяславщини - це лише окремі штрихи історії вітчизняної медицини, які потребують спеціального глибокого дослідження, що має велику практичну значимості як в науковому, так і навчально-виховному плані.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЛІКАРІ-ПЕРЕЯСЛАВЦІ В ІСТОРІЇ МЕДИЦИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок