Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Наркоманією називається група захворювань...

Наркоманією називається група захворювань...

Назва:
Наркоманією називається група захворювань...
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,51 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Наркоманією називається група захворювань, що виявляються потягом до постійного прийому до зростаючих кількостях наркотичних лікарських засобів і наркотичних речовин внаслідок стійкої психічної і фізичної залежності від них із розвитком абстиненції при припиненні їхнього прийому. Наркоманія призводить до глибоких змін особистості й інших розладів психіки, а також до порушень функцій внутрішніх органів.

В даний час термін «наркотична речовина (не лікарський засіб) » або «наркотичний лікарський засіб» застосовується стосовно тих отрутам або речовинам, що спроможні викликати при їхньому вжитку ейфоризуюче, заспокійливе, снотворне, болезаспокійливе або збуджуючу дію.

Незважаючи на певні розходження усі види наркоманії мають загальні закономірності у виникненні, клінічних проявах, перебігу і завершенні.

Одним із головних спонукальних мотивів до вжитку наркотиків є бажання повторно одержати суб'єктивно приємно пережите почуття, що викликає введення наркотичного засобу. Кожний наркоман відчуває усвідомлене або неусвідомлене бажання, надзвичайно сильну потребу змінити свій емоційний або фізичний стан, самопочуття.

Початковий прийом наркотиків у більшості випадків носить психологічно зрозумілий характер. Багато людей хотіли б звільнитися від почуття занепокоєння, невдоволення, втоми, душевної пустоти і нудьги, що можуть виникнути в будь-якого суб'єкта в силу тих або інших життєвих обставин. Одні хотіли б відчути почуття душевного заспокоєння і блаженства, інші - підняти свій настрій і працездатність, треті - домогтися відчуття забуття своїх турбот і позбавлень .

До факторів, що сприяють розвитку наркоманії, можна також віднести деякі характерологічні особливості: слабість вольової діяльності, переживання почуття власної неповноцінності, невміння встановлювати міжособові відношення й ін.

ЗАГАЛЬНА КЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАРКОМАНІЇ

Повторний, а в деяких випадках навіть однократний прийом наркотику викликає один із перших ознак захворювання наркоманією - психічну залежність від прийнятої отрути.

Під психічною (психологічною) залежністю розуміється наявне в суб'єкта прагнення знову пережити приємне самопочуття, що раніше уже визивалося в нього дією даного наркотику. Вже на цій, початковій, стадії захворювання відмова від прийому наркотиків або неможливість його повторного введення за інших причин супроводжується зміною настрою, розвитком депресивних, дисфоричних станів, бажання ввести повторну дозу наркотику починає набувати нав'язливого характеру.

Наркомани цей свій стан називають «ломкою» через тяжкі фізичні відчуття у виді болю в м'язах, судорожних посмикувань і скорочень окремих груп м'язів. Поряд із цим спостерігаються виражені вегетативні розлади: пітливість, тахікардія, падіння артеріального тиску, диспепсичні розлади у виді нудоти, блювоти, поносів, відзначаються задишка, цианоз, пов'язаний із кисневим голодуванням. Такі стани можуть представляти серйозну небезпеку для життя хворих і закінчуються летальним наслідком при відсутності відповідної медичної допомоги. Знаходячись поза стінами медичних заснувань, наркомани купірують ці стани повторним введенням зростаючих доз наркотиків. Зрозуміло, що потяг до наркотиків при фізичній залежності набувати компульсивний, непереборний характер, у зв'язку з чим хворі йдуть на будь-які, у тому числі і кримінальні, вчинки для придбання чергової дози речовини.

Зазнаючи тяжкі, болісні відчуття в період абстиненції, наркомани, що використовують ін'єкційний засіб уведення, не додержуються ніяких правил асептики й антисептики, що призводить до розвитку інфекційних процесів у місцях ін'єкцій, особливо часті флебіти після внутрішньовенних введень.

Систематичний прийом наркотиків призводить до поступового спустошення особистості. Найбільші зміни відбуваються в емоційній і вольовій сферах. Ослаблення волі, зниження працьовитості, ініціативності в роботі, нерідко властиві хворим наркоманією в преморбіді, стають ще більш вираженими. Спостерігаються зростаюча пасивність, податливість, сугестивність, зниження працездатності. Вся активність хворих направляється на добування наркотиків, у зв'язку з чим їхня діяльність часто стає асоціальною і протизаконною.

МОРФІНОМАНІЯ

До наркоманів цього типу прираховують употребляющих речовини, одержувані з маку, до яких відносять опій і його деривати (морфін, кодеїн, тебаїн, героїн, омнопон, пантопон, діонин і ін.). Ці речовини надають морфіноподібну дію.

Вже в невеличких дозах (5-10 мг) морфін викликає зміни в перебігу психічних процесів. Виникає ейфорія, пожвавлюються фантазії, загострюється сприйняття, виконання неважкої розумової і фізичної роботи супроводжується ілюзією легкості. Водночас утрудняється концентрація уваги, знижуються потреба в якийсь діяльності, продуктивність, зменшується обсяг рухової активності.

НАРКОМАНІЯ, ВИКЛИКАНА ПРЕПАРАТАМИ КОНОПЕЛЬ

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Наркоманією називається група захворювань...

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок