Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> НАРКОМАНІЯ

НАРКОМАНІЯ

Назва:
НАРКОМАНІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
1662
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАРКОМАНІЯ

Наркомани відомі давно. Після другої світової війни вони одержали особливо велике поширення не тільки, у країнах Азії, але й у Європі, Америці. Причини поширення наркоманії різноманітні. Застосування наркотиків часто пов'язано з бажанням хоча б на час сховатися, піти від тягот навколишньої дійсності. Частина людей бачить у цих засобах можливість отримати гострі відчуття. Певну роль грає недостатня дисциплінованість, незрілість характеру, слабкий самоконтроль, підвищений інтерес до незнайомих відчуттів, що відзначаються у певної частини молоді.

Основна маса наркоманів - це ті, хто споживає наркотичні засоби не по медичних показаннях, і вони підпадають під кримінальну відповідальності, якщо не виявляють добровільного бажання лікуватися. Це відноситься безпосередньо до споживачів. За незаконне збереження, продаж наркотиків особи, що займаються цим, притягаються до кримінальної відповідальності.

Але необхідно чітко виділяти синдром патологічного звикання до наркотичних засобів, що з'являється при лікуванні наркотиками по життєвих показаннях важких хворих. У цих випадках хворі до кримінальної відповідальності не притягаються.

Спочатку в залежності від типу вищої нервової діяльності, виду наркотику, дози, методу введення його в організм, психічної установки суб'єкта викликається ейфорійний ефект. Формується бажання приймати певний вид наркотиків. Їх починають приймати регулярно.

Потім змінюється реактивність організму - зникають захисні реакції. Споживання наркотику набуває систематичний характер, відбувається зміна толерантності. Наркомани приймають у 2-10 разів більш високі дози, чим прийнято використовувати їх у лікувальних цілях. Поступово формується психічна залежність від наркотичної речовини. Далі виробляється фізична залежність із нескоримим потягом до прийому наркотику і вираженого абстинентного синдрому, у структурі якого можуть спостерігатися елементи астенодепресивні, гіпо-маніакальні, експлозивні. Таким чином, в осіб, що страждають наркоманіями, спостерігається зміна толерантності, поява психічної і фізичної залежності з вираженим абстинентним синдромом. У динаміці становлення цього синдрому умовно можна розрізняти 3 стадії (етапу): 1-а-адаптація (зміна реактивності організму, поява психічної залежності), 2-а - виникнення фізичної залежності у формі абстинентного синдрому; 3-а - виснаження всіх систем (зниження толерантності, затяжний абстинентний синдром, виникнення в ряді випадків полінаркоманій).

Паралельно відбувається зміна в психічній сфері у виді невротизації і психопатизації особистості по істеричному, астенічному, експлозивному або апатичному типу.

У залежності від застосовуваного наркотичного препарату тяжкість соматичних і неврологічних порушень різноманітна, але на хронічній, пізній стадії, вона обов'язково існує.

При наркоманіях постійна необхідність у повторному прийомі наркотичних засобів змушує наркоманів добувати їх будь-якими засобами аж до злочинів.

Наркомани швидко дезадаптуються в соціальному плані, стають дармоїдами, втягують у свій порок інших людей.

Патогенез наркоманії складний, і єдиної думки дотепер по цьому питанню не існує. Проте його варто розглядати по стадіях захворювання. Безсумнівно, що в процес утягуються нейротропні, гуморальні, ендокринні, обмінні й інші системи. Зрушення в одній з них підготовляє зміни в інший. Існує думка, що відбувається вплив на синапси проміжного мозку з ослабленням передачі імпульсів. На початкових стадіях спостерігаються порушення реакції нейронів кори великих півкуль, гіпоталамуса, ретикулярної формації. У пізніх стадіях захворювання порушуються рецептивні можливості нейронів і структурно-функціональної організації мозку. Під впливом наркотиків змінюється і метаболізм біогенних амінів мозку.

Наркоманії, що викликаються споживанням кустарно приготовлених препаратів конопель. До цієї групи наркотиків відносять похідні різноманітних сортів конопель (транквілізатори - «фантастики») - анашу, марихуану, гашиш, банг, киф, хусус, план, харес, даггу й ін. Батьківщина рослин - країни Азії, Африки, Південної Америки.

Діючим началом є ароматний альдегід канна-бінол, що міститься в екстракті коноплі, від концентрації якого залежить картина одурманення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: НАРКОМАНІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок