Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат на тему: Анемія

Анемія / сторінка 3

Назва:
Анемія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,04 KB
Завантажень:
586
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Гострий лейкоз. У дитячому віці в переважній більшості випадків трапляється гострий лейкоз. Це злоякісна пухлина, патологічний субстрат якої представлений молодими, або бластними, клітинами.

Класифікація. В основу класифікації гострих лейкозів покладені цитохімічні ознаки бластних клітин (табл. 1), які відбивають особливості обміну та є індивідуальними для кожного виду.

Згідно з цією класифікацією, діагноз гострого лейкозу визначають, якщо в кістковомозковому пунктаті виявлено 30% і більше бластів і промієлоцитів.

Використовуючи морфологічні, цитохімічні та імунологічні методи дослідження, можна виділити такі форми, типи й варіанти гострого лейкозу у дітей.

Цитохімічна характеристика різних варіантів гострого лейкозу

Таблиця 1

Варіант гострого лейкозу Цитохімічна характеристика

Перокси -даза Реакція з Суданом чорним на ліпіди Кисла фосфатаза PAS-реакція

глікоген 2-нафти -лестераза Хлор-ацетат-естераза Кислі сульфато-вані мукополі-сахариди

Лімфобластний - + + - - -

Мієлобластний + + + + ± + -

Монобластний ± ± ++ ± + - -

Мієломонобластний + ± + + + ± -

Промієлоцитарний ++ + + ++ + ++ +

Недиференційований - - - - - - -

Примітка: (+) — реакція позитивна; (+) — слабопозитивна; (—) — негативна.

ЛІМФОГРАНУЛЕМАТОЗ

С Лімфогранулематоз — злоякісне пухлинне захворювання лімфатичної системи. Характеризується гіперплазією лімфоїдної тканини та наявністю атипових клітин Березовського—Штернберга.

Етіологія лімфогранулематозу досі остаточно не визначена Певну роль відводять герпетичному вірусу Епстайна— Барра. Його онкогенну дію доведено на приматах.

Патогенез. Найбільш визнана теорія пухлинного генезу лімфогранулематозу. Захворювання не є первинно генералізованим процесом. Його розглядають як пухлину уніцентричного походження. У подальшому процес поширюється, метастазуючи з первинного вогнища. Генералізація процесу відбувається головним чином лімфатичними шляхами, проте можливий і гематогенний шлях.

Класифікація. Патологічний субстрат захворювання — гранульома. її морфологічна структура змінюється залежно від стадії пухлинного процесу. За гістоморфологічною класифікацією виділяють такі варіанти лімфогранулематозу:

1) лімфогістіоцитарний;

2) нодулярний склероз;

3) змішаноклітинний;

4) лімфоїдне виснаження.

За клінічною класифікацією виділяють такі стадії захворювання: І (локальна форма) — ураження однієї або двох суміжних груп лімфатичних вузлів, розташованих по один бік діафрагми; II (регіонарна форма) — ураження двох або більше несуміжних груп лімфатичних вузлів, розташованих по один бік діафрагми; III (генералізована форма) — ураження різних груп лімфатичних вузлів, розташованих по обидва боки діафрагми; IV (дисемінована форма) — ураження внутрішніх органів (печінка, легенева тканина, плевра, кісткова тканина, шкіра, нирки, із залученням до процесу лімфатичних вузлів). У кожній стадії хвороби, залежно від наявності або відсутності загальних симптомів (гарячка, профузний нічний піт, свербіж шкіри, зниження маси тіла), виділяють два варіанти перебігу: А — інтоксикація є; Б — інтоксикації немає.

Клініка. Клінічні симптоми лімфогранулематозу різноманітні. Вони залежать від стадії процесу, локалізації первинного вогнища, реактивності організму. Захворювання починається поступово. До перших його проявів відносять збільшення ізольованої групи лімфатичних вузлів. Найчастіше уражуються шийні лімфатичні вузли (у 70—80 % хворих). Поступово процес охоплює сусідні групи. Вони різні за розмірами, не сполучені між собою та з оточуючою тканиною, шкіра над ними не змінена. Лімфатичні вузли рухливі, безболісні, щільні.

Друге місце за частотою ураження посідають лімфатичні вузли середостіння. Вони збільшуються у 15—20 % хворих. У клінічній картині захворювання переважають симптоми, зумовлені компресією органів середостіння: відчуття важкості в грудях, біль у грудній клітці, задишка, сухий кашель. За допомогою рентгенологічного дослідження виявляють розширення тіні середостіння, її контури чіткі, поліциклічні або хвилясті. У разі значного збільшення лімфатичних вузлів спостерігається так званий симптом труби. Первинна локалізація процесу можлива також у надключичних, заочеревинних, ще рідше — у підщелепних, потиличних, пахвинних, пахвових лімфатичних вузлах. У випадку генералізації процесу уражуються нові групи лімфатичних вузлів. Загальні симптоми інтоксикації у дітей з'являються, як правило, пізно. При дисемінації лімфогранулематозу клінічні прояви також різноманітні, що зумовлене ураженням різних органів і систем. Найбільш часто до процесу залучаються печінка, легені, плевра. Дисемінація пухлинних клітин у кісткову тканину, шкіру, травну систему і нирки спостерігається рідше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Анемія

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок