Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Немедикаментозні методи

Немедикаментозні методи

Назва:
Немедикаментозні методи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,40 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Немедикаментозні методи

знеболювання пологів

До немедикаментозних методів знеболювання пологів належать фізіопсихопрофілактична підготовка, аутогенне та гетерогенне тренування вагітних, гіпнотерапія, голкорефлексотерапія, абдомінальна декомпресія, електроанальгезія.

Психопрофілактична підготовка вагітних до пологів була розроблена українськими вченими І. 3. Вельвовським, К. І. Платоновим, В. А. Плотичером і набула поширення (фізіопсихопрофілактичний метод — з використанням фізичних вправ) і розвитку в усьому світі. Її мета — усунення у вагітної психогенного компонента болю, впевненості у його неминучості, відчуття страху. За 4 тижні до пологів з вагітними в жіночій консультації проводять 3—6 спеціальних занять у невеликих групах (4—5 осіб), протягом яких їх ознайомлюють з перебігом вагітності, пологів, розвитком плода, навчають правильної поведінки під час переймів і потуг, а також прийомів, які зменшують відчуття болю (зміна позиції тіла, дихальні вправи, вправи на розслаблення, прийоми самомасажу). У періоди до 20 тижнів вагітності, у 20—33 тижні (разом із психопрофілактикою) проводять заняття з фізичної підготовки в невеликих групах під керівництвом інструктора з лікувальної фізкультури (комплекс фізичних вправ, спрямований на підготовку до пологів нервової, серцево-судинної, дихальної і кістково-м'язової систем).

Перше заняття (співбесіда) проводять індивідуально під час першого відвідування вагітною лікаря жіночої консультації. Лікар налагоджує контакт з вагітною, з’ясовує її скарги, анамнез, звертає увагу на вік, освіту, професію, умови праці, домашнє оточення, виявляє її ставлення до вагітності й пологів, її шкідливі звички, визначає емоційно-психічний стан. Аналізує перебіг попередніх вагітностей і пологів, поточної вагітності, а також гінекологічних захворювань. Співбесідою лікар закріплює у вагітної позитивні емоції щодо сприятливого завершення вагітності й пологів. Якщо передбачаються ускладнені пологи , лікар обережно готує вагітну до можливого оперативного втручання.

Друге заняття, як і всі наступні, — групове. Воно присвячене усуненню страху перед пологами і пов'язаного з ними болю. Лікар розповідає про роль ЦНС у формуванні відчуття болю, про його необов'язковість під час розродження. Вагітним роз'яснюють, що незначні, терпимі больові відчуття під час пологів можна усунути методом фізіопсихопрофілактичної підготовки.

На третьому занятті лікар за допомогою малюнків, схем, муляжів ознайомлює вагітних з анатомотопографічними особливостями жіночих статевих органів, кісткового таза, розповідає про менструальну функцію, запліднення, розвиток плода, його розміщення в матці, роль плаценти, навколо-плодових вод, про зміни, що відбуваються в пологовому каналі внаслідок вагітності й протягом пологів (зростання матки, розтягнення зв'язок і судин, розм'якшення шийки матки, її розкриття, пристосування голови плода до розмірів таза, просування плода пологовим каналом), зосереджуючи увагу на фізіологічності цих процесів і підготовленості до них жіночого організму. Відчуття важкості й тиску внизу живота вагітна може зменшити, виконуючи спеціальні прийоми. Лікар наголошує, що пологи — це важке фізичне навантаження, воно потребує величезної енергії, яку слід витрачати економно, відпочивати в паузах між переймами, щоб зберегти сили для періоду зганяння плода.

На четвертому занятті розповідають про фізіологію першого періоду пологів, механізм розкриття шийки матки. Зупиняються на ознаках початку пологів (частота і тривалість переймів —3—4 рази на 1 год.); відходження слизу з піхви, навколо плодових вод (навіть за відсутності переймів) і необхідності госпіталізації за цих умов. Вагітну попереджають про необхідність проведення маніпуляцій у пологовому будинку (огляди, піхвові обстеження, катетеризація сечового міхура, забирання крові й сечі для дослідження) Розповідають про правильні позиції тіла вагітної у І періоді пологів, які зменшують больові відчуття і не погіршують кровопостачання плода (ходьба, положення на боці, в кріслі-качалці, напівсидячи тощо). Правильна спокійна поведінка під час пологів сприяє скороченню їх тривалості й фізіологічному перебігу. Вагітну навчають рахувати перейми, відпочивати в паузах між ними, пропонують кожні 2 год. випорожнювати сечовий міхур і здійснювати спеціальні прийоми для зменшення болю

Перший прийом — правильне рівномірне глибоке дихання під час переймів з фізіологічною частотою (до ЗО на 1 хв.)

Другий прийом — поєднання вдиху і видиху під час переймів з погладжуванням нижньої половини живота від середньої лінії над лобковим підвищенням назовні й догори до пахвових ліній (вдих) і до початкової позиції без торкання руками живота (видих), а також прогладжуванням ділянки ромба Міхаеліса Принцип методу ґрунтується на визначенні шкірних больових зон Захар'їнд — Геда, відповідно до матки

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Немедикаментозні методи

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок