Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Нирковокам'яна хвороба

Нирковокам'яна хвороба

Назва:
Нирковокам'яна хвороба
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,12 KB
Завантажень:
661
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
НИРКОВОКАМ'ЯНА ХВОРОБА

Нирковокам'яна хвороба — досить поширене захворювання, яке має тенденцію до ендемічного поширення. При нирковокам'яній хворобі в ниркових чашечках та мисках утворюються камені. Вони можуть бути і в нижчерозташованих сечових шляхах. У сечовід та сечовий міхур камені можуть потрапляти з ниркових мисок. Розвитку цього процесу сприяють як місцеві фактори (порушення утворення колоїдів нирковими клітинами, явище секреторного неврозу нирки, наявність додаткових судин та аномалій, які спричинюють порушення сечовиділення, інфекції сечових шляхів, зміни рН сечі), так і загальні (харчовий режим, вживання деяких ліків, склад питної води, розвиток нефролітіазу при остеопатіях, тривала іммобілізація при травмах кісток тощо).

Етіологія. Фактори, які сприяють розвитку нирковокам'яної хвороби,— природжені та набуті зміни в сечових шляхах, які порушують нормальне сечовиділення та спричинюють стаз сечі, різні нейрогенні дискінезії та інфекції сечовивідних шляхів, порушення обміну речовин (сечокислий, пуриновий, щавлевокислий та фосфорно-кальцієвий діатези). Безсумнівно, певну роль відіграє спадковість. Майже в кожного десятого хворого на нирковокам'яну хворобу остання спостерігалась і в батьків. Нефролітіаз виявляють разом з іншими хворобами обміну речовин (цукровим діабетом, жовчнокам'яною хворобою, подагрою, ожирінням) у певних родинах. Велике значення надається характеру харчування (надмірне харчування з уживанням їжі, яка містить багато кальцію та мало ретинолу), вживанню надто мінералізованої питної води, коли в організм потрапляє велика кількість мінеральних солей. Мають значення і кліматичні умови.

У місцевостях із жарким, сухим кліматом відбувається підвищена втрата рідини, що зумовлює значну концентрацію

сечі. Розвитку нефролітіазу сприяє тривала нерухомість, особливо пов'язана з переломами кісток, туберкульозом кісток та хребта, що зумовлює збільшення вмісту кальцію в крові. Сприяє відкладанню солей у нирках гіпервітаміноз А.

Певну роль у розвитку нефролітіазу також відіграє ендокринна система (гіпофіз, щитоподібна залоза і особливо прищитоподібні залози). При гіперфункції прищитоподібних залоз спостерігається гіперкальціємія, гіперкальційурія, гіперфосфатурія, що може сприяти утворенню каменів у нирках. Підвищена концентрація солей кальцію в сечі може сприяти утворенню оксалатних та фосфатних каменів. Цьому також сприяють зниження вмісту в сечі захисних гідрофільних колоїдів, а також підвищення вмісту мукополісахаридів та мукопротеїдів. Для утворення уратних каменів велике значення має підвищення концентрації сечової кислоти в сечі і збільшення кислотності сечі. При недостатній кількості захисних колоїдів декілька молекул групуються і утворюють міцелу, яка стає основою подальшого утворення каменя. У подальшому утворення каменя залежить від концентрації солей у сечі, концентрації водневих іонів і складу сечових колоїдів. Хімічний склад каменів різний, може бути однорідним та змішаним. Розрізняють оксалатні, уратні, фосфатні, карбонатні, цистинові, ксантинові, холестеринові та змішані камені. При кислій реакції сечі утворюються уратні камені, при лужній — фосфатні. Оксалатні можуть утворюватись і при лужній, і при кислій реакціях. Камені різні за величиною, можуть бути одиничними або множинними. Наявність каменів може спричинити такі вторинні зміни в нирках, як пієлонефрит, піонефроз та ін. Розвиток ускладнень залежить від місця розташування каменя (чи заважає він відтоку сечі чи ні), його величини, рухливості, тривалості перебування каменя в нирках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Нирковокам'яна хвороба

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок