Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Нікотинова залежність (тютюнова залежність)

Нікотинова залежність (тютюнова залежність)

Назва:
Нікотинова залежність (тютюнова залежність)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,49 KB
Завантажень:
893
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Куріння – глобальна проблема охорони здоров’я поряд з алкоголізмом, наркоманією, токсикоманією.

Багатьом людям здається, що тютюновий дим усюди, що курить безліч людей, що вже звикли до його впливу і що наслідки куріння не очевидні. Проте коли люди дізнаються про вплив нікотину на організм, особливо про можливий розвиток онкологічних захворювань, то ця інформація здається їм страхітливою, а у когось виникає почуття безнадії. насправді ж, дана ситуація має вихід – припинити курити. І багато фактів є лише аргументами на користь цього рішення.

ПРИНЦИПИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ НІКОТИНОВОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ

Якби було можливим у розвинутих країнах переконати людей не починати курити і кількість курців перестала збільшуватися, все одно тютюн викликав би чверть із мільярда передчасних смертей в осіб, які би продовжили курити. Куріння забирає в середньому 9 років з очікуваної тривалості життя однієї людини. Виникненню епідемії, пов'язаної з вживанням тютюну, сприяє наркотична природа нікотину. Його фармакологічні властивості відіграють важливе значення у виникненні багатьох захворювань та формуванні ЗН.

Теперішнє розуміння проблем діагностики та лікування ЗН нагадує стан вивчення гіпертензії та гіперхолестеринемії 30 чи 40 років тому. Лікування ЗН — ключовий елемент превентивної кардіології, не менш важливий, ніж корекція гіпер-ліпідемії, артеріальної гіпертензії та інших факторів ризику серцево-судинних захворювань.

РОЗУМІННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД НІКОТИНУ

Природа залежності від нікотину невідома багатьом спеціалістам, включаючи кардіологів. Чимало лікарів не схильні розглядати вживання тютюну та ЗН як захворювання. Проте в Міжнародній класифікації хвороб Всесвітньої організації охорони здоров'я куріння класифікують як захворювання (код МКХ F 17.2).

Цікаво, що наркотична залежність від кокаїну та ЗН мають чимало подібних рис. Нікотин впливає на настрій людини та функціонування її організму, зменшує почуття голоду та прискорює процеси метаболізму. Одна або дві цигарки дозволяють особі, яка курить, легко керувати своїм настроєм. Важливо підкреслити, що сам нікотин не викликає раку. Останні дослідження свідчать також, що нікотин не викликає інфаркту міокарда при вживанні у формі фармацевтичного засобу. Отже, попередні застереження щодо можливої небезпеки застосування НЗТ нині вимагають перегляду.

Повторна експозиція до нікотину викликає нейроадаптацію. Відміна нікотину супроводжується симптомами, типовими для інших видів наркотичної залежності, такими як подразливість, неспокій, труднощі зосередження, порушення виконання завдань, тривога, почуття голоду, збільшення маси тіла, розлади сну, поява нестримного бажання закурити і сонливість.

ДІАГНОСТИКА ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД НІКОТИНУ

Залежність від нікотину потребує своєчасної діагностики та відповідного лікування. Особи, що курять, неоднорідні між собою, їх можна диференціювати за рівнем залежності.

Один з найважливіших діагностичних тестів — опитування Фагерстрома. Особливо важлива відповідь на питання: "Коли Ви закурюєте свою першу сигарету після того, як прокинетеся?" Якщо відповідь — протягом перших 5 хвилин, то особа залежна від нікотину. Інше важливе питання: "Чи трапляється, що Ви прокидаєтеся вночі через нестримне бажання закурити?" Особи з високим рівнем ЗН, коли наявне нічне нестримне бажання закурити, що порушує сон, мають значний ризик захворювання, пов'язаного з вживанням тютюну.

Часто спостерігають безпосередній зв'язок між ЗН та здатністю або бажанням припинити куріння. Це важливо, тому що об'єктом освітніх заходів звичайно є особи із слабкою залежністю від тютюну, а не особи з найбільшим ризиком для здоров'я/

ЛІКУВАННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД НІКОТИНУ У КЛІНІЧНІЙ КАРДІОЛОГІЇ

Користь припинення куріння у пацієнтів з серцевими захворюваннями.

Епідеміологічні дані свідчать, що куріння збільшує ризик нефатального інфаркту міокарда у два рази, раптової смерті — у два-чотири рази. Важливо, що ризик інфаркту міокарда та раптової смерті швидко зменшуються після припинення куріння. Наприклад, у 20% пацієнтів, які продовжують курити після тромболітичної терапії з приводу інфаркту міокарда, протягом року виникне реінфаркт. Натомість уже протягом трьох тижнів після припинення куріння ризик знижується до такого, як і в осіб, які не курять протягом цілого життя. Подібні зміни спостерігали також після ангіопластики або хірургічного шунтування коронарних артерій. Сприятливі наслідки припинення куріння для здоров'я, зокрема з економічного погляду, значно перевищують користь інших стратегій профілактики та лікування. Система охорони здоров'я повинна зважати на співвідношення вартості та користі відповідних заходів. За даними нещодавнього аналізу вартості та ефективності, для суспільства ціна прожитого завдяки припиненню куріння додаткового року життя становить від 212 до 873 фунтів стерлінгів. Для порівняння, здобутий рік життя при застосуванні 310 інших медичних втручань коштує в середньому 17 000 фунтів стерлінгів.]

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Нікотинова залежність (тютюнова залежність)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок