Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація зберігання фармацевтичних товарів в аптечних та лікарських закладах

Організація зберігання фармацевтичних товарів в аптечних та лікарських закладах

Назва:
Організація зберігання фармацевтичних товарів в аптечних та лікарських закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,20 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Тема: Організація зберігання фармацевтичних товарів в аптечних та лікарських закладах.

1. Основні фактори, впливаючі на якість фармацевтичних товарів;

2. Вимоги пред’явлені до приміщень фармацевтичних товарів;

3. Загальні вимоги до організації зберігання фармацевтичних товарів;

4. Умови і правила зберігання фармацевтичних товарів.

Забезпечення належної якості лікарських засобів та інших фармацевтичних товарів багато в чому залежить від правильної організації зберігання контролю їх дії та ефективності, а також від рівня вимог закладених в НТД.

Недооцінка впливу зовнішніх умов зберігання ускоряє генактивування медикаментів псування та непридатність товарів медичного призначення.

1. Основні фактори впливаючі на якість фармацевтичних товарів.

Якість товарів залежить від багатьох факторів. Їх можна розділити на фактори впливаючі на формування якості і фактори сприяючі зберігання якості.

Життєвий цикл різної продукції включає чотири стадії.

1. дослідження та проектування;

2. виробництво;

3. звернення та реалізація;

4. вживання та експлуатація.

Якість продукції заложується і формується на перших стадіях. На стадії звернення і вживання воно повинно стійко зберігатись.

Якість дослідження і проектування товарів приділяють особливе значення. Так створюючи нові товари, установлюють потребу в них: вивчаються нові науково-технічні дослідження в тій області в нашій країні і за кордоном, установлюються сировинні і технічні можливості, визначаються терміни придатності та ін.

На стадії виготовлення основними факторами, що впливають на якість фармацевтичних товарів, являються: вживання неякісного сировини порушення технологій виробництва.

Руслами хімічних забруднень служить речовина допоміжні матеріали та ін. Найбільш небезпечні хімічні забруднення, які мають біологічною активністю та токсичністю.

Руслами мікробів та механічних забруднень, як правило одні і ті ж самі.:

неякісна фільтрація;

технологічне обладнання, особливо його деталі тертя;

навколишнє повітря;

персонал;

неякісно виготовлена тара, укупорка, упаковка та ін.

Висока якість фармацевтичних товарів забезпечується строгим дотриманням вимог НТД виробничим контролем і дотримання запобіжних заходів, забезпеченням відносних вимог зберігання речовини, напівфабрикатів, дистильованої води та готової продукції, дотримання інструкцій по санітарному режиму, забезпечення справних та точних приборів , апаратів та ін.

На стадії звернення і реалізації необхідно зберігати препарати та запобігти несправностям, псуванню їх властивостей при пошкодженні від виробника до споживача. До факторів, які впливають на зберігання якості , відносяться упаковка, умови зберігання і транспортування, маркування товару.

При русі товарів від виробника до споживача вони зазнають дії різних факторів, внаслідок чого можуть проходити втрати і змінюватись споживчі якості товарів. Обов’язок аптечних працівників – попередити погіршення якості товарів і їх втрати за рахунок дотримання встановлених умов перевезення та зберігання.

Сонячне проміння, недотримання температури, замерзання і розмерзання, зайва волога, дія мікроорганізмів, гризунів та інші фактори негативно впливають на якість товару. Таким чином, в роботі аптечних та лікувальних закладів особливо важливе значення мають правильна організація та збереження фармацевтичних товарів, що використовуються для профілактики, діагностики та профілактики різних захворювань.

Якщо такі фактори як речовина і технологія виробництва можливо виключити , налагодивши чіткий вхідний контроль доходження сировини, строге дотримання технологічного процесу виробництва, то вплив факторів зовнішнього середовища може бути виключенням тільки при правильній організації зберігання фармацевтичних товарів як в аптечних так і в лікувальних закладах. При неправильному зберіганні фармацевтичних товарів втрачається якість і вони приходять до непридатного стану, що приводить до значних матеріальних збитків.

2. Пред’явлення вимог до приміщень для зберігання фармацевтичних товарів.

Аптечні бази, склади та інші приміщення є основними типовими підприємствами по зберіганню фармацевтичних товарів для аптек, лікувальних закладів. Виходячи з основних завдань на них покладається:

 створення належних потреб зберігання товарів з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей та забезпечення для них відповідних режимів зберігання;

 забезпечення зберігання товарно-матеріальних цінностей які знаходяться на зберіганні;

 устаткування, зміст, розміри і обладнання приміщень для зберігання в аптечних та лікувальних закладів повинні відповідати вимогам діючих НТД (СНіП), медичним рекомендаціям, нормативним і внутрівідомчим документам та ін., гарантуючи високу якість товарів;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Організація зберігання фармацевтичних товарів в аптечних та лікарських закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок