Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основні типи лікувальних закладів

Основні типи лікувальних закладів

Назва:
Основні типи лікувальних закладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,07 KB
Завантажень:
629
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Основні типи лікувальних закладів

Медична допомога в Україні здійснюється різними медичними закладами, що розподіляються на амбулаторні, стаціонарні, санаторії та профілакторії.

Ця допомога виконується за дільничним принципом, що може бути територіальним (медична допомога надається за місцем проживання хворого) та цеховим (допомога надається за місцем роботи хворого).

Амбулаторні заклади

У містах та районних центрах до них належать такі.

І. Поліклініка. Це велика медична установа, до функцій якої входять:

а) прийом хворих лікарями різних фахів — терапевтами, хірургами, невропатологами, акушерами-гінекологами тощо;

б) обслуговування хворих удома;

в) обстеження хворих у різних діагностичних кабінетах (рентгенологічному, ендоскопічному, функціональної діагностики тощо) та в лабораторному відділенні;

г) надання різних видів медичної допомоги та виконання лікувальних процедур у фізіотерапевтичному відділенні, відділенні ЛФК та процедурних кабінетах;

д) лікування та спостереження за хворими у денних стаціонарах, де хворий протягом дня може пройти такі самі обстеження і одержувати те саме лікування, що й у стаціонарі.

2. Амбулаторія. Це невеликий лікувально-профілактичний заклад, подібний до поліклініки, який функціонує на підприємстві. Там хворих звичайно обслуговують 2—5 лікарів основних фахів: є процедурний та фізіотерапевтичний кабінети. На відміну від поліклініки в амбулаторії відсутнє діагностичне відділення.

3. Поліклініка медико-санітарної частини. Це лікувально-профілактичний заклад, що організовується на великому промисловому підприємстві для обслуговування робітників, які там працюють. Виконує ті ж функції та має те ж обладнання, що й звичайна районна поліклініка.

4. Диспансери. Це лікувально-профілактичні заклади, що обслуговують хворих з певними захворюваннями (туберкульозом, ревматизмом, венеричними, психічними тощо). У їхні функції входять лікування, профілактика, патронаж, активне виявлення хворих з певною патологією.

5. Станції «Швидкої допомоги». Вони надають допомогу хворим удома, за місцем роботи або на місці виникнення гострого захворювання при різних невідкладних ситуаціях. Структура станції «Швидкої допомоги» складається із загально терапевтичних та спеціалізованих бригад (протишокові, протиінфарктні, токсикологічні, педіатричні тощо).

6. Останнім часом у великих містах з'явилися консультативно-діагностичні центри, оснащені найсучаснішим діагностичним обладнанням.

У сільській місцевості до амбулаторних закладів належать:

1) фельдшерсько-акушерський пункт;

2) невелика сільська амбулаторія;

3) поліклініка центральної районної лікарні;

4) поліклініка обласної лікарні — головний консультативний центр для мешканців села.

Стаціонарні заклади

1. Лікарні. Це медичні заклади, де хворим, які потребують тривалого лікування та догляду або в разі необхідності проведення складних обстежень, надається різна діагностична та лікувальна допомога.

2. Клініки. Це великі спеціалізовані лікувально-профілактичні заклади, що звичайно входять до складу вищого

навчального закладу або науково-дослідного інституту, в яких лікування хворих поєднується з педагогічного та науково-дослідною роботою. Клініки звичайно добре оснащені діагностичною апаратурою, мають великий штат досвідчених фахівців.

3. Госпіталі. Це лікувально-діагностичні установи стаціонарного типу, що призначені для лікування військовослужбовців.

4. Санаторії призначені для реабілітації хворих (переважно на різні хронічні захворювання) за допомогою різних природних чинників (клімату, мінеральних вод, грязей) у поєднанні з дієтотерапією, лікувальною фізкультурою, фізіотерапевтичними методами лікування тощо.

Загальний та індивідуальні режими у лікарні

Загальний режим включає дотримання правил внутрішнього розпорядку (або лікувально-охоронного режиму), що визначається необхідністю створення умов щодо повноцінного лікування та харчування хворого, його швидкої соціальної та психологічної адаптації до нових умов. Для цього v відділенні треба створити такі умови, як? відповідали б сучасним вимогам, а саме: зручне умеблювання, квіти, телевізор, телефон, відеотелефон, можливість користуватися бібліотекою тощо.

Суворі вимоги ставляться до дотримання загального режиму, а також режиму харчування, сну та відпочинку.

Розпорядок дня незалежно від профілю лікувального відділення складається з таких елементів: підйом, вимірювання температури тіла, виконання призначень лікаря, лікарський обхід, лікувально-діагностичні процедури, прийняття їжі, відпочинок, прогулянки, прибирання та провітрювання при приміщень, денний та нічний сон.

Приблизний розпорядок дня у відділеннях

терапевтичного профілю

Години Заходи Обсяг роботи медичної сестри

7.00

7.05—7.30

7.30—8.00

8.00-8.30

8.30—9.00

9.00—10.00

10.00—13.00

13.00—13.30

13.30—14.30

14.30—16.30

16.30— 17.00

17.00—17.30

17.30—19.00

19.00—20.00

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Основні типи лікувальних закладів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок