Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ОСОБИСТА ГІГІЄНА людини

ОСОБИСТА ГІГІЄНА людини

Назва:
ОСОБИСТА ГІГІЄНА людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,98 KB
Завантажень:
2235
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ОСОБИСТА ГІГІЄНА

Засоби громадської гігієни не досягнуть визначеної мети, якщо людина сама не намагатиметься зберегти і зміцнити своє здоров'я. У багатьох випадках людина сама може запобігти виникненню низки захворювань, зокрема серцево-судинної системи, нервово-психічних, інфекційних, неепідемічних та інших, а також може подовжити період активного життя. Усі оздоровчі заходи входять в обсяг особистої гігієни, яка вивчає питання збереження і зміцнення здоров'я людини шляхом дотримання гігієнічного режиму у своєму житті і у повсякденній діяльності.

Особиста гігієна включає раціональний режим особистого життя, побуту, праці та відпочинку людини, що є необхідною умовою для відновлення її сил і працездатності. Вона включає гігієну тіла, гігієну одягу та взуття. Велике значення мають також загартовування та фізична культура, що є основним засобом фізичного виховання людини.

Таким чином, здоров'я людини залежить перш за все від ступеня використання засад особистої гігієни в умовах побуту і професійної діяльності.

ГІГІЄНА ТІЛА ЛЮДИНИ

У комплексі питань щодо гігієни тіла людини на перший план висувається догляд за шкірою. Шкіра має складну анатомічну будову. Вона здатна захищати організм від шкідливого впливу навколишнього середовища, бере участь в обмінних процесах, що відбуваються в організмі, здатна утворювати пігмент, тісно пов'язана з іншими органами і безперервно відновлюється та звільняється від сторонніх частинок та мікроорганізмів. Основними функціями шкіри є наступні.

Будучи органом чуття, шкіра має особливі скупчення чутливих клітин, які пов'язані з доцентровими нервовими волокнами і які сприймають лише певний вид подразнення, а саме: біль, тепло, холод, дотик і тиск. На цілій шкірній поверхні є приблизно 500 тис. рецепторів, які сприймають дотик і тиск, і 280 тис. рецепторів, які сприймають тепло і холод.

Важливою є терморегуляторна функція шкіри За температури шкіри +32 °С людина не відчуває ні тепла, ні холоду Трохи вище цього рівня людина відчуває тепло, а нижче — холод. Розширення судин і капілярів шкіри сприяє віддачі тепла, а звуження судин зумовлює зменшену віддачу тепла. Віддача тепла, що відбувається шляхом виділення поту потовими залозами за підвищеної температури навколишнього середовища, відбувається досить інтенсивно. У середньому потові залози шкіри виділяють протягом доби 0,5 л поту, а в особливих, екстремальних, умовах випаровування може досягати 10 л за добу. У таких випадках людина виділяє одночасно розчинені у воді натрію хлорид, сечову кислоту, луги, аміак та інші речовини

Шкіра має сальні залози, що виділяють шкірне сало, до складу якого входять вода, гліцериновий жир, мило, холестерин, білок, жирні кислоти. Упродовж тижня шкіра людини виділяє 100—300 г шкірного сала, що зумовлює Гі еластичність і захищає від вологи та висушування.

Шкіра здатна всмоктувати різноманітні хімічні речовини, поглинає кисень і виділяє вуглекислоту, депонує уведену в організм воду, бере активну участь у загальному обміні речовин організму Вона віддзеркалює загальний стан організму і дуже тонко реагує на всі зміни, які в ньому відбуваються. У разі потрапляння на шкіру мікроорганізмів, пилу, інших забруднень можуть виникати різноманітні захворювання, зокрема фурункули, бешиха, дерматити, сверблячка, екзема, гноячкові, грибкові захворювання, шкірний рак тощо.

Шкіра відіграє величезну роль у формуванні здоров'я людини, оскільки вона захищає організм від несприятливих метеорологічних, механічних і хімічних чинників навколишнього середовища. У процесі життєдіяльності людини шкіра поступово забруднюється, а органічні речовини, які при цьому розкладаються, виділяють гази з неприємним запахом. Закупорені пори шкіри утруднюють обмін речовин, і відбувається порушення усіх її функцій

Догляд за шкірою є необхідною умовою для збереження її чистоти і нормальної функції. Гігієна шкіри передбачає підтримання її в чистоті Вода, яка добре змиває з поверхні шкіри всі сторонні домішки, не є для неї індиферентною, оскільки різні хімічні речовини, які входять до її складу, можуть мати подразнювальні властивості. Найкращою для миття є м'яка дощова або снігова вода, в якій відсутні солі кальцію. Воду можна пом'якшити за допомогою кип'ятіння або додавання до неї питної соди, гліцерину, мигдалевих висівок тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ОСОБИСТА ГІГІЄНА людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок