Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ОСОБИСТА ГІГІЄНА ХВОРИХ І ДОГЛЯД ЗА НИМИ

ОСОБИСТА ГІГІЄНА ХВОРИХ І ДОГЛЯД ЗА НИМИ

Назва:
ОСОБИСТА ГІГІЄНА ХВОРИХ І ДОГЛЯД ЗА НИМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,29 KB
Завантажень:
1717
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ОСОБИСТА ГІГІЄНА ХВОРИХ І ДОГЛЯД ЗА НИМИ

Дотримання правил особистої гігієни, зручне ліжко, чиста постіль створюють умови для швидкого одужання хворих і запобігання багатьом ускладненням. Велике значення має правильний догляд за хворими. Що важчий хворий, то складніше за ним доглядати. Тому медична сестра повинна добре засвоїти методику проведення всіх маніпуляцій по догляду за хворим і вміти чітко їх виконувати.

Дотримання основних вимог особистої гігієни забезпечує правильний фізичний розвиток організму і сприяє послабленню несприятливих впливів зовнішнього середовища. Дотримання цих правил забезпечує збереження здоров'я та працездатності, продовження життя людини.

Транспортування хворих. Після приймального відділення хворого направляють у палату. Спосіб транспортування хворого визначає лікар залежно .від важкості стану хворого. Пацієнта, який може самостійно ходити, направляють у відділення пішки в супроводі сестри; для транспортування важкохворих користуються носилками, каталками чи кріслами-каталками.

Носилки з хворим несуть двоє або четверо людей. Якщо немає ліфта, носилки переносять вручну, рухаючись повільно, не в ногу. Ідучи сходами вгору, хворого несуть на носилках головою вперед, причому особи, які йдуть попереду, тримають ручки носилок на опущених руках, а особи, які йдуть позаду, дещо підіймають носилки або тримають ручки носилок у себе на плечах. При спусканні хворого вниз його несуть ногами вперед і трохи піднімають ніжний кінець носилок. Таким чином досягається горизонтальне положення хворого. Носилки застеляють простиралом, а хворого вкривають ковдрою. Білизну змінюють після кожного хворого, ковдри провітрюють, а після хворих на інфекційні захворювання дезинфікують.

Зручніше транспортувати хворого, поклавши носилки на каталку.

При транспортуванні на кріслі-каталці медична сестра нахиляє крісло-каталку вперед, наступивши при цьому на підставку для ніг, допомагає хворому сісти в крісло і опускає крісло-каталку в вихідне положення.

Перекладати важкохворих з кушетки на носилки в приймальному відділенні, а потім з носилок на ліжко в палаті зручніше двом або трьом особам. При невеликій масі тіла хворого це може зробити й одна людина.

Якщо перекладання проводить одна людина, тоді треба хворого тримати однією рукою під лопатками, а другою — під стегнами, а хворий при цьому обхоплює руками шию того, хто перекладає. Якщо хворий не в змозі цього зробити, його перекладають двоє людей. Одна з них підводить руки під шию і лопатки, друга — під сідниці та колінні згини. Ще легше перекладати хворого трьом особам. У цьому випадку одна людина підтримує голову і груди, друга — поперек і стегна, третя — гомілки.

Щоб уникнути зайвих рухів і якомога менше турбувати хворого, необхідно попередньо продумати, як зручніше розмістити носилки відносно ліжка. Існує кілька способів такого розміщення. Перший спосіб: носилки розміщують перпендикулярно до ліжка так, щоб їхній головний кінець підходив до ніжного кінця ліжка. Другий спосіб : носилки ніжним кінцем розміщують перпендикулярно до головного кінця ліжка. При першому та другому способах двоє або троє людей, ставши справа від хворого, одночасно піднімають його, разом з ним повертаються на 90° обличчям до ліжка і обережно вкладають хворого на нього. Якщо площа палати не дозволяє так ставити носилки, тоді їх розміщують паралельно до ліжка. Третій спосіб : носилки розміщують близько до ліжка так, щоб їх головний кінець був біля головного кінця ліжка: Медичні працівники підтягують хворого до краю носилок разом з простиралом, злегка піднімають його і перекладають на ліжко. Проте цей спосіб потребує певних зусиль хворого і не завжди може бути застосований. Четвертий спосіб : носилки розміщують паралельно до ліжка так, щоб їхній головний кінець знаходився біля ніжного кінця ліжка. Медичні працівники стають між носилками і ліжком обличчям до хворого, одночасно піднімають його і, повернувшись на 180°, вкладають на ліжко.

Свідомість хворого може бути ясною чи порушеною. Остання проявляється ступором та комою.

Ступорозний стан, або стан оглушення, може спостерігатись при деяких отруєннях, контузіях. При цьому хворий погано орієнтується в навколишній обстановці, на запитання відповідає з запізненням.

Сопорозний стан, або сплячка, з якої хворий виходить на короткий час при голосному окрику, може виникати при інфекційних захворюваннях, різних інтоксикаціях, при високій температурі тіла.

Коматозний стан, або непритомність. При цьому у людини відсутні рефлекси і реакція на зовнішні подразники, можливі розлади життєво важливих функцій (дихання, серцево-судинної діяльності).

Положення хворого в ліжку може бути активним, пасивним і вимушеним.

Активне положення займають хворі при легкому перебігу захворювань або в початковій стадії важких захворювань. При цьому хворий самостійно змінює своє положення в ліжку, сідає, встає, ходить, приймає їжу, проводить заходи особистої гігієни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ОСОБИСТА ГІГІЄНА ХВОРИХ І ДОГЛЯД ЗА НИМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок