Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

Назва:
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,62 KB
Завантажень:
1265
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Нині більшість роділь одержують стаціонарну допомогу в ЦРЛ і тільки незначна частина — у дільничних лікарнях (переважно жінки з нормальним перебігом вагітності).

Наслідки пологів великою мірою залежать від того, як забезпечується охорона здоров'я майбутньої матері задовго до її прибуття в пологовий стаціонар. Велике значення має допологовий патронаж вагітних, який здійснює акушерка ФАПу. Вона активно виявляє вагітних, спираючись на санітарний актив та відвідуючи жінок удома.

Під час першого відвідування вагітної акушерка збирає анамнез, записує дані про спадкові й венеричні захворювання, вірусний гепатит, перенесені гінекологічні захворювання, хронічні інтоксикації, зокрема вживання алкоголю. Потім проводить об'єктивне обстеження статевих органів, зважує вагітну, вимірює обвід її живота, визначає величину діагональної кон'югати, кут нахилу таза, вислуховує серце й легені, вимірює артеріальний тиск, робить аналіз сечі.

Після того акушерка направляє вагітну в жіночу консультацію ЦРЛ. Там вагітна проходить поглиблений огляд з консультацією в терапевта, ендокринолога, окуліста й стоматолога, у разі потреби лікує зуби. Необхідно зробити аналіз крові (зокрема, визначити групу крові, здатність її зсідатися, провести реакцію Вассермана) і сечі вагітної, взяти мазок для дослідження на гонококи й трихомонади. Зв'язок між акушеркою ФАПу й жіночою консультацією ЦРЛ підтримується за допомогою обмінної картки.

Якщо перебіг вагітності нормальний, то до 20-тижневого терміну жінка відвідує акушерку один раз на місяць, з 20-го до 31-го тижня — двічі на місяць, а надалі — щотижня. Під час повторних відвідувань акушерка звертає особливу увагу на те, чи не з'явилися у вагітної набряки, вимірює артеріальний тиск, визначає масу її тіла, бере на аналіз сечу. За нормального перебігу вагітності сечу в жінки беруть на аналіз не менш як 15 разів. Відвідуючи вагітну, акушерка проводить з нею бесіди на санітарно-освітні теми, радить дотримуватися правил особистої гігієни, виконувати фізичні вправи (так звана школа матерів І ступеня).

Від акушерки жінка має дізнатися, як правильно харчуватися у другій половині вагітності. Слід розповісти вагітній про корисність свіжих фруктів, ягід, овочів, порадити обмежити вживання рідини. Акушерка повинна застерегти вагітну від приймання деяких ліків (антибіотиків, сульфаніламідних препаратів, гормональних засобів, антикоагулянтів), які можуть становити небезпеку для плода.

Обов'язком акушерки є стеження за дотриманням законодавства про охорону праці вагітних, особливо тих, які зайняті на трудомістких роботах. Акушерка повинна бути готова

провести негайну або завчасну госпіталізацію вагітної, якщо є фактори ризику.

Вагітних із кровотечею або пізнім токсикозом госпіталізують негайно. Слід пам'ятати, що кровотеча загрожує вагітним з коагулопатіями, захворюваннями печінки, зокрема тим, які нещодавно перенесли гепатит, жінкам з багатоводдям, багатоплідністю, з великим плодом. Пізній токсикоз найчастіше спостерігається під час першої вагітності у жінок віком понад 28 років, а під час повторних вагітностей — у жінок, старших за 35 років, а також у хворих на гіпертонічну хворобу, цукровий діабет, пієлонефрит, гломерулонефрит і тих, які під час вагітності перенесли грип або ангіну.

Завчасній госпіталізації (не пізніше як за 4 тиж до пологів) підлягають вагітні, які перенесли кесарів розтин, перфорацію матки або консервативну міомектомію, хворі на цукровий діабет, а також вагітні з резус-несумісністю.

За 7—10 днів до пологів госпіталізують жінок, які народжуватимуть уперше, віком 28 років і старших, а також вагітних з неправильним тазовим передлежанням плода, із звуженням таза (зовнішня кон'югата менша ніж 19 см), багатоводдям, багатоплідністю (обвід живота перевищує 105 см). Завчасно госпіталізують також вагітних з обтяженим акушерським анамнезом (мертвонароджуваність, плодоруйнівні операції, застосування щипців, післяпологові кровотечі, тяжкі септичні післяпологові захворювання тощо), хворих на ревматизм, гіпертонічну хворобу, захворювання нирок, епілепсію, з вадами серця, доброякісними пухлинами жіночої статевої сфери.

Досвід показує, що дані допологового патронажу останніх 2 міс вагітності доцільно зазначати як в індивідуальній картці вагітної, так і в історії розвитку дитини. Це забезпечує наступність у роботі між ФАПом, пологовим стаціонаром і дитячою консультацією. Ознайомлення з індивідуальною карткою вагітної дає змогу акушерові-гінекологові й мікропе-діатрові взяти до уваги всі негативні чинники, що можуть вплинути на внутрішньоутробний розвиток плода, прогнозувати акушерську ситуацію під час пологів та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок