Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Підготовка та проведення стерилізації

Підготовка та проведення стерилізації

Назва:
Підготовка та проведення стерилізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,63 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Підготовка та проведення стерилізації

Перед стерилізацією хірургічні інструменти, шприци та голки до них, гумові дренажі, системи для переливання крові необхідно очистити від крові, гною та лікарських речовин для профілактики пірогенних реакцій, парентеральних інфекцій, особливо інфекційного гепатиту та СНІДу.

Спочатку необхідно провести механічну очистку та промивання теплою проточною водою.

Стерилізацію хірургічного інструментарію кип’ятінням проводять протягом 45 хв. Рекомендується кип’ятити інструменти в 2 % розчині натрію гідрокарбонату. Воду необхідно спочатку стерилізувати протягом 30 хв., повторюючи це знову через 6 год.

Ріжучі інструменти (скальпелі та ножиці), які при тривалому кип’ятінні тупляться, необхідно після кип’ятіння протягом 3 хв. занурити в етиловий спирт на 15— 20 хв. Скальпелі стерилізують також у повітряних, стерилізаторах при температурі 160 °С протягом 60 хв.

Набори інструментів для невідкладних операцій стерилізують у паровому медичному стерилізаторі (автоклаві) при тиску 151,9 кПа (1,5 атм) протягом 40 хв. Після закінчення операції весь хірургічний інструментарій підлягає ретельній очистці.

Паровий стерилізатор — це металевий казан з подвійними стінками, в якому здійснюється стерилізація парою під тиском. Простір між зовнішньою і внутрішньою стінками парового стерилізатора частково заповнюють водою через лійку до рівня, вказаного на водомірному склі. Після закладання предметів, що підлягають стерилізації, кришку парового стерилізатора щільно закривають і пригвинчують гвинтами. Манометр на кришці показує тиск усередині парового стерилізатора в атмосферах. Цей тиск відповідає температурі пари.

Поряд з манометром є запобіжний клапан, який автоматично знижує тиск при перевищенні допустимого рівня. Допустимий тиск зазначено на манометрі червоною рискою.

Підігрівати воду в паровому стерилізаторі можна електронагрівальними приладами, газом або на вогні. У великих операційних блоках встановлюють спеціальні парові стерилізатори.

Стерилізація білизни, перев’язного матеріалу, інструментарію проводиться при І 120 °С (101,308 кПа) протягом 1 год., при 1 127 °С (151,962 кПа)—45 хв., при і 134 °С (202,616 кПа) —30 хв.

У паровому стерилізаторі стерилізують операційну білизну (халати, простирадла, рушники), перев’язний матеріал (салфетки, тампони, вату, бинти та ін.), інструменти, за винятком тих, що мають оптичну систему. Перев’язний матеріал і білизну кладуть перед стерилізацією в спеціальні металеві барабани (бікси), що мають дрібні отвори, через які гаряча пара проникає всередину.

У великі бікси кладуть халати і простирадла, в середні — рушники, перев’язний матеріал, у маленькі бікси звичайно вміщують кульки, тампони, рукавички. Перев’язний матеріал і білизну слід укладати не дуже щільно. Для амбулаторії спочатку на дно бікса кладуть перев’язний матеріал, потім простирадла, халати і рушники.

Стерилізацію в парових стерилізаторах можна також проводити в подвійних наволочках. До ручки барабана прикріплюють етикетку з зазначенням строку стерилізації і назвою вмісту - (білизна, перев’язний матеріал тощо).

Заправку парового стерилізатора проводять у такій послідовності - а) закривають спускний кран водопарової камери, відкривають кришку стерилізатора; б) наливають через лійку воду до 2/3 рівня водомірного скла;

в) в робочу камеру кладуть матеріал у біксах з відкритими отворами; г) щільно закривають кришку та ретельно загвинчують болти; д) після перевірки на герметичність вмикають підігрів і протягом 15—20 хв. випускають пару; е) закривають кран і піднімають тиск до необхідного рівня.

Стерилізацію в парових стерилізаторах не слід проводити довше належного часу, бо це призводить до псування білизни і перев’язного матеріалу. Дефектом стерилізації є також підвищена вологість і намокання білизни, яке може статися при надмірному наповненні стерилізатора водою. Мокру білизну не можна застосовувати для операцій.

Після закінчення стерилізації: а) відключають підігрів стерилізатора (в електричному — вимикають струм);

б) обережно відкривають спускний кран, поступово випускають пару, знижують тиск до 0°; в) відкривають кришку стерилізатора; г) витягують бікси і негайно закривають отвори в них; д) закривають кришку стерилізатора.

Сухоповітряну стерилізацію проводять у спеціальних повітряних стерилізаторах (СС-200, СС-1, ШСС-80, АЛВ-ІV та ін.).

Найбільш поширений електричний повітряний стерилізатор СС-1, який складається з корпуса, кришки, підставки та стерилізаційної камери, в якій є дві сітки для розміщення інструментів. На корпусі є 2 термометри, один з них електроконтактний для автоматичної підтримки температури, необхідної для стерилізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підготовка та проведення стерилізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок