Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Підготовка хворих до рентгенологічного дослідження

Підготовка хворих до рентгенологічного дослідження

Назва:
Підготовка хворих до рентгенологічного дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,88 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Гастрофіброскопія – уранці натще проводять анестезію горла та шийного відділу. Стравоходу 3% розчином дикаїну. Уводять зонд, через який видаляють вміст шлунка, що заважає дослідженню. Потім вводимо гастроскоп. Вивчають стан слизової оболонки шлунка , її колір, зміни поверхні – наявність ерозій, новоутворень, крововиливів, характер складок.

Планові гастроскопії проводять вранці натще, екстрені - в будь-який час За 15-20 хв до обстеження підшкірно вводять 0,5-1 мл 0,1 % розчину атропіну Анестезують глотку і початкові відділи стравоходу 3 % розчином дикаїну. Хворого кладуть на лівий бік - тулуб випрямлений, плечі розведені, м'язи розслаблені В рот вставляють стерильний загубник і вводять зонд.

Після обстеження хворий протягом 1-2,5 год не повинен пити, їсти, курити, а якщо проводилась біопсія, то не можна вживати в цей день гарячу їжу.

Лапароскопія — це метод візуального дослідження органів черевної порожнини (перитонеоскопія) Виконують за допомогою приладу з оптичною системою-лапароскопа, який вводять всередину черевної порожнини через отвір, зроблений троакаром (лапароцентез)

Після відповідної підготовки хворого (очисна клізма, премедикація) виконують пневмоперитонеум - введення в черевну порожнину 2500-5000 мл повітря Лапароскоп вводять після місцевої анестезії Огляд проводять у певній послідовності При цьому можна виявити вогнищеві ураження печінки, причину асциту (цироз, рак печінки, туберкульоз) і характер жовтяниці, провести холанпографію, кольорове фотографування, прицільну біопсію Лапароскопію застосовують тоді, коли за допомогою інших методів діагноз встановити не вдається Протипоказанням до цього методу є тяжкі захворювання серцево-судинної, дихальної системи та геморагічний діатез

Ультразвукове дослідження (УЗД) - ультразвукова ехолокація, ехографія - метод дослідження внутрішніх органів з використанням ультразвукових сигналів, відбитих від тканин організму Ультразвукові коливання по різному поглинаються і відбиваються тканинами організму, залежно від щільності тканин, у яких вони поширюються. Ехолокатор посилає ультразвукові імпульси в тіло людини і вловлює відбиті від нього сигнали, посилаючи їх на осцилоскоп. Зображення реєструється на поляроїдній плівці. Цим методом досліджують серце, печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу, селезінку, нирки, надниркові залози, щитоподібну залозу. Метод дозволяє виявляти рідину в плевральній і черевній порожнинах.

Ехокардюграфія, для прикладу, дозволяє визначити об'єм шлуночків, рухомість, функцію стулок клапанів, їх структурні зміни, скоротливу здатність міокарда, стан міжшлуночкової перетинки, діаметр отворів, наявність випоту у порожнині перикарда.

Доплерівська ультрасонографія дозволяє визначити різні параметри руху клапанів серця, його відділів та руху крові в судинах. Сонографія черевної порожнини та її органів має особливе значення для діагностики захворювань гепатобіліарної системи і нирок. Ультразвукове обстеження у більшості випадків не потребує спеціальної підготовки, відноситься до неінвазивних методів і набуває широкого застосування не тільки у клініці внутрішніх хвороб (акушерство і гінекологія, хірургія).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Підготовка хворих до рентгенологічного дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок