Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ПІЗНІ ГЕСТОЗИ

ПІЗНІ ГЕСТОЗИ

Назва:
ПІЗНІ ГЕСТОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,91 KB
Завантажень:
535
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ПІЗНІ ГЕСТОЗИ

ВОДЯНКА ВАГІТНИХ характеризується виникненням набряклості, що має стійкий характер. Починається в другій половині вагітності, ближче до родів. Спочатку з'являється пастозність, а потім набряклість стіп і гомілок; при подальшому розвитку набрякають стегна, зовнішні полові органи, живіт. У важких випадках виникає загальна набряклість. Рідина накопичується головним чином у підшкірно-жировій клітковині, скупчення рідини в серозних порожнинах звичайно не буває. АТ нормальне. Білок у сечі відсутній. При неправильному режимі водянка може перейти в наступну форму - нефропатію. Лікування полягає в обмеженні рідини (700-800 мл на добу) і солей (3-5 г). При значних набряках необхідні постільний режим, строге обмеження рідини (до 500 мл), "розвантажувальні" дні, призначають дихлотиазид (також хлорид калію для запобігання гіпокаліїмії), внутрівенно глюкозу, усередину хлорид аммонію. Рекомендуються препарати валеріани та седативні засоби (за показниками).

НЕФРОПАТІЯ ВАГІТНИХ розвивається на тлі водянки. Характерна тріада: набряки, підвищення АТ, протеїнурія. Розрізняють три ступені тяжкості нефропатії.

Перший ступінь характеризується невеликими набряками, помірною гіпертензією (систоличне АТ не вище 150 мм. Hg) і наявністю білка в сечі до 1 г/л.

Другий ступінь тяжкості: виражені набряки, АТ підвищується на40 % від вихідних цифр (систоличне АТ до 170 мм. Hg), білок в сечі до 2-3 г/л.

Третій ступінь: різко виражені набряки, АТ підвищується більш170 мм. Hg, виражена протеїнурія (понад 3 г/л), циліндрурія та олігоурія.

Перебіг пологів у хворих з нефропатією може бути ускладнено асфіксіїю плоду, аномалією родових сил, кровотечею й ін. Під час пологів збільшується погроза переходу в наступну стадію -прееклампсію.

Лікування: гіпохлоридна і рослинно-молочна дієта, рекомендуются розвантажувальні дні. Для поліпшення білкового метаболізма назначають метіонін, а також парентеральне введення білкових препаратів. Седативна терапія. При наявності виражених набряків - сечогінні (дихлотиазид). Застосовують сульфат магнію (гіпотензивна, седативна, сечогінна дія). Призначають вітаміни.

ПРЕЕКЛАМПСІЯ.

До клінічної картини приєднуються ознаки, зв'язані з порушенням функцій ЦНС: головний біль, відчуття тяжкості в області чола і потилиці, завіса перед очима, мелькання мушок. Преклампсія може в будь-який момент перейти в еклапсію. Можуть відбутися передчасна відшарування плаценти й інші ускладнення, небезпечні для вагітності і плоду.

Лікування засноване на принципах, прийнятих для терапії еклампсії .

ЕКЛАМПСІЯ.

Вища стадія розвитку пізнього гестоза. Самою яркою ознакою - судороги з втратою зору (кома). Частіше виникає під час пологів, рідше - під час вагітності і після пологів. Перед початком припадків нерідко спостерігаються посилення головного болю, погіршення зору, безсоння, занепокоєння, підвищення АТ. Кожен приступ продовжується 1-2 хв і складається з послідовних періодів.

1. Предсудомний період. З'являються дрібні посмикування м'язів обличчя, віка закриваються, видні тільки білки очей. Триває 20-30 сек.

2. Період тонічних судорог. Відбувається тетанічне скорочення м'язів усього тіла, тулуб напружується, подих припиняється, ціаноз обличчя. Тривалість така ж. Найбільш небезпечний для матері і плоду.

3. Період клонічних судорог. Бурхливі судорожні посмикування м'язів обличчя, тулуба, кінцівок. Тривалість 20-30сек. Судороги поступово слабшають, з'являється хрипкий подих, з рота виділяється піна, пофарбована кров'ю внаслідок прикусу язика.

4. Період розрішення припадку. Хвора якийсь час знаходиться в коматозному стані, свідомість повертається поступово, про те що сталося нічого не пам'ятає. Цей період може тривати декілька годин.

Головними причинами смертельних випадків є крововиливи в мозок, асфіксія, порушення серцевої діяльності, набряк легень. Після припадку може бути аспіраційна пневмонія, порушення функції нирок (аж до ОПН), можливі психози. Принципи лікування еклапсії по Строганову:

1. Усунення зорових, слухових і тактильних подразнень.

2. Купірування припадків (нарк. анальгетик + хлоралгідрат)

3. Прискорене, але не форсоване родорозрішення.

4. Підтримка правильної діяльності легень, нирок і ін.органів.

5. Кровопускання.

Виходячи з цих принципів, хвору поміщають в окрему затемнену, добре провітрювану палату, де не допускається шум і зайві рухи персоналу. Внутрішньом’язово вводять 25% р-н сульфату магнію по 20 мл кожні 6 годин на протязі доби. Клінічні дослідження, маніпуляції і ін. проводять під легким інгаляційним наркозом. Застосовують нейролептики, для усунення сосудистого спазма - еуфілін. Дегідратаційна і інфузійна терапія.

Необхідно дотримувати принцип помірних доз медикаментозних препаратів в визначеній послідовності. Першочерговий пріоритет віддаються нейротропній терапії, а також зниженню АТ і підвищенню діурезу. Кровопускання в даний час не застосовують у вигляді можливості розвитку судинного шоку.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ПІЗНІ ГЕСТОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок