Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Плоскостопість

Плоскостопість

Назва:
Плоскостопість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,87 KB
Завантажень:
798
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Плоскостопість.

Частіше спостерігається придбане уплотнення подовжнього зводу стопи. Розрізняють 3 форми:

Статичну, травматичну і паралітичну. По частоті перше місце займає статична плоскостопість — як наслідок перевантаження в людей з функціональною недостатністю м'язово-зв'язкового апарата.

Задачі фізіотерапії: зробити знеболюючі дії, поліпшити кровообіг і трофіку тканин стопи і гомілки, усунути вальгусну установку п'яткової кісти, зміцнити нервово-м'язовий і зв'язковий апарати стопи, особливо м'язів, що підтримують звід. Крім раціонального режиму статичного навантаження і носіння супінаторів, рекомендують:

1) діадинамотерапію області стопи поперечно. Тік двотактний хвильовий 2 хв, потім короткі періоди 6 — 8 хв. Щодня. На курс лікування 10 — 15 процедур. Призначають при болючому синдромі;

2) електростимуляцію м'язів — більшеберцової і довгої малоберцевої (особливо при паралітичній плоскостопості внаслідок поліомієліту). Тривалість процедури 15—20 хв. Щодня. На курс лікування 15— 20 процедур. Повторний курс проводять через 1,5—2 міс.;

3) ножні ванни (температура 37—38 °С), тривалість процедури 15—20 хв, 1—2 рази в день. Щодня;

4) масаж і самомасаж гомілок і стіп протягом 1,5—2 міс.;

5) лікувальну гімнастику по спеціальному комплексу для зміцнення м'язів, що підсилюють супінацію заднього відділу стоп і ротируючих гомілку назовні, спорт (лижі, велосипед, плавання стилем кріль).

Зазначені фізичні методи лікування дітей з уродженою клишоногістю потрібно застосовувати з раннього дитинства (з 4—8 лет).

Як сформувати правильну поставу.

Для формування правильної постави необхідно вміти приймати позу правильної постави і зберігати її тривалий час, що можливо лише за умови рівномірного розвитку м'язів усього тіла, статичної сили м'язів спини, черевного преса, плечового поясу, а також гнучкості хребта. Досягти цього допоможуть пропоновані комплекси вправ.

1. Встати спиною до стіни так, щоб потилиця, лопатки, сідниці і п'яти стикалися з нею. Зберігаючи прийняту позу правильної постави, відійти від стіни.

2. Прийнявши позу правильної постави біля стіни, зробити крок вперед і виконати повороти, обертання головою, нахили. Потім знову прийняти позу правильної постави, зробити крок назад і перевірити її правильність. Запам'ятайте, що голову варто тримати прямо. Опущена голова сприяє згинанню спини і появі сутулості.

3. Прийнявши позу правильної постави біля стіни, прогнути спину, не відриваючи голову і таз від стіни, повернутися у вихідне положення. Присідати, уставати, а також відводити, піднімати і згинати ноги, не відриваючись голови, спини і таза від стіни.

4. Прийняти позу правильної постави біля стіни. Зберігаючи прийняте положення, відійти від стіни, походити 15-20 с., зробити кілька вправ і перевірити правильність постави біля стіни.

5. Стати перед дзеркалом і прийняти позу правильної постави. Зробити кілька рухів головою, тулубом, ногами і, не дивлячись в дзеркало, прийняти положення правильної постави. Повернутися до дзеркала і перевірити правильність пози,

Для формування правильної постави необхідно вміти регулювати напругу м'язів і відчувати частини свого тіла, знаходячись у різних положеннях: стоячи, сидячи, при ходьбі. Виробити і закріпити ці навички можна за допомогою вправ.

При сутулості необхідно виконувати вправи, що сприяють збільшенню рухливості верхньої частини хребта, зосередивши увагу на його випрямленні, зміцненні м'язів плечового пояса і розвитку їх статичної сили (мал. 16).

При прогнутій спині рекомендуються нахили вперед і згинання тіла в тазостегнових суглобах для зміцнення м'язів черевного преса, крижово-поперекового відділу хребта, розтягування м'язів задньої поверхні тулуба.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Плоскостопість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок