Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати: Поняття про пов'язку та перев'язку

Загрузка...

Поняття про пов'язку та перев'язку

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Поняття про пов'язку та перев'язку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
682,04 KB
Завантажень:
591
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Поняття про пов'язку та перев'язку

Вчення про пов'язки, показання до їх застосування та правила накладання називають десмургією. Розрізняють поняття про пов'язку і перев'язку.

Під пов'язкою слід розуміти все те, що накладають на уражену частину тіла з лікувальною метою. Пов'язка складається з перев'язувального матеріалу, що накладається безпосередньо на рану, та різних додаткових засобів (клеол, лейкопластир, бинт і ін ), що укріпляють і утримують перев'язувальний матеріал у відповідному положенні.

Перев'язкою називають процес накладання пов'язки. Залежно від характеру ушкодження, визначають тактику і вид пов'язки (закріплювальна, іммобілізуюча, стискальна та ін )

Класифікація пов'язок.

І За типом використаного матеріалу пов'язки поділяють на 2 групи а) м'які (клейові, бинтові, косинкові та ін ); б) тверді, або жорсткі, (шинні, крохмальні, гіпсові пов'язки).

II Залежно від мети накладання, пов'язки можуть бути- 1) закріплювальні, тобто ті, які утримують перев'язувальний матеріал на рані або на ураженій поверхні; 2) іммобілізуючі, або нерухомі, які забезпечують нерухомість ураженої частини тіла Ці пов'язки, як правило, застосовують при травмах опорно-рухового апарату для попередження болю при транспортуванні, а в лікарняних умовах - для утримання в правильному положенні відламків кісток після репозиції або після операцій на кістках; 3) або екстензійні - пов'язки з витягненням 3 цією метою використовують апарати для витягнення (Г Н Ілізаров, О М Єдинак й ін ), які забезпечують достатні рухи в здорових відділах кінцівки при одночасному збереженні нерухомості ушкодженої частини кінцівки

Закріплювальні пов'язки за способом фіксації перев'язувального матеріалу поділяються на а) бинтові; б) липкопластирнг, в) клейові (колоїдні, клеолові); г) косинкові; д) пращоподібні; е) Т-подібні.

Іммобілізуючі або нерухомі поділяють на 2 групи а) шинні; б) тверднучі (гіпс, пластмаса, крохмаль і ін ). Шинні пов'язки бувають простими (фіксаційні або транспортні) і екстензійними (лікувальні шини або апарати для скелетного витягнення). У загальнохірургічній практиці найчастіше використовують м'які бинтові пов'язки, які попереджують висихання рани, вторинне інфікування її, сприяють зупинці кровотечі.

Основні перев'язувальні матеріали

Перев'язувальний матеріал, який використовують при операціях і перев'язках, повинен відповідати таким вимогам мати добру капілярність, бути гігроскопічним, тобто мати добру всмоктувальну дію, еластичним, не подразнювати тканини, тобто бути хімічно і механічно інертним, піддаватися стерилізації без порушення його якості.

Найбільш поширеними і вживаними в якості перев'язувальних матеріалів є марля і вата. Для перев'язок використовують гігроскопічну марлю -рідку, сітчасту, бавовняну тканину, яка легко всмоктує рідину. Гігроскопічність марлі визначають наступним чином клаптик її розміром 5х5 см опускають у воду, і якщо гігроскопічність нормальна, то він повинен швидко просякнути водою і зануритися у воду менше ніж за 10 с.

Випускають ще віскозну марлю, але застосування її обмежене у зв'язку з тим, що у вологому стані вона наполовину втрачає свою міцність і може розпадатися після автоклавування.

Виробляють також гемостатичну, або кровоспинну, марлю, яку застосовують для зупинки капілярних і паренхіматозних кровотеч, при цьому кровотеча зупиняється через 2-7 хв. Цю марлю не можна стерилізувати, бо вона та імпрегновані гемостатичні речовини є вже стерильними, а повторна стерилізація призведе до руйнування активних речовин.

Гігроскопічну марлю використовують для виготовлення великих і малих серветок, тампонів, турунд, кульок та бинтів

Серветки — це квадратні шматки марлі різної величини, складені в декілька шарів із загорнутими всередину краями, щоб у рану не попадали нитки

Тампони - різної довжини і ширини смужки марлі, загорнуті всередину краями, їх використовують в основному для зупинки кровотечі

Турунди, які менші за розмірами від тампонів, використовують для дренування невеликих за розмірами порожнин.

Марлеві кульки - невеликі шматки марлі, складені у вигляді чотири- або трикутних пластинок їх застосовують для висушування рани Іноді з цією метою використовують кульки гігроскопічної вати, загорнуті в марлю (ватно-марлеві кульки).

Бинти — це різної довжини (2-3 м) і ширини (2,5-20 см) смужки марлі, скручені в бобіну Їх використовують для закріплення пов'язок та для фіксації іммобілізуючих пов'язок В останній час набувають поширення трубчасті бинти їхня перевага в тому, що вони завдяки своїй еластичності добре моделюють конфігурацію тіла і надійно фіксують перев'язувальний матеріал.

Цінним перев'язувальним матеріалом є вата. Вона буває двох видів -проста (незнежирена) і гігроскопічна Остання має велику всмоктувальну здатність. Проста (сіра або компресна) вата не є гігроскопічною і використовується як підкладка при накладанні шин, гіпсових пов'язок, а також для компресів як утримувач тепла.
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Поняття про пов'язку та перев'язку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок