Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ПРИРОДЖЕНІ ВАДИ СЕРЦЯ З НЕЗМІНЕНИМ ЛЕГЕНЕВИМ КРОВОПЛИНОМ

ПРИРОДЖЕНІ ВАДИ СЕРЦЯ З НЕЗМІНЕНИМ ЛЕГЕНЕВИМ КРОВОПЛИНОМ

Назва:
ПРИРОДЖЕНІ ВАДИ СЕРЦЯ З НЕЗМІНЕНИМ ЛЕГЕНЕВИМ КРОВОПЛИНОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
74,37 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ПРИРОДЖЕНІ ВАДИ СЕРЦЯ З НЕЗМІНЕНИМ ЛЕГЕНЕВИМ КРОВОПЛИНОМ

Стеноз отвору аорти (stenosis aortae) становить 3—5 % від числа усіх серцево-судинних аномалій (В.І.Бураковський та співавт., 1967; Ю.В.Білоусов та співавт.,1979). Виділяють клапанний, підклапанний та надклапанний стенози отвору аорти. Найчастіше (у 50—78 % випадків) розвивається клапанний стеноз (Ю.В.Білоусов, 1979), при якому півмісяцеві заслінки клапана зрощені між собою, фіброзно змінені, стовщені й деформовані.

Підклапанний стеноз спостерігається у 8—30 % випадків і характеризується наявністю циркулярної фіброзно-еластичної мембрани або фіброзно-м'язового асиметричного валу, що звужує вихідний відділ лівого шлуночка.

Надклапанний стеноз, котрий виникає внаслідок утворення циркулярної сполучнотканинної складки над синусами Вальсальви або фіброзно-м'язової мембрани, локалізується нижче за клапан аорти і залежать від вираженості порушень гемодинаміки. Фізичний розвиток дітей може відповідати вікові. При вадах з вираженими порушеннями гемодинаміки (звуження отвору аорти на 50 %) відзначається блідість шкірних покривів, у дітей грудного віку можлива задишка, у школярів — запаморочення, біль у серці, непритомність, серцебиття, особливо при фізичному навантаженні. Ліва межа серця зміщена вліво й униз. Під час пальпації в II—III міжребер'ї справа від груднини відзначається систолічне дрижання. Аускультативно виявляють шум викиду — систолічний шум з епіцентром у II міжребер'ї справа від груднини; шум добре проводиться в ділянку яремної ямки та на судини шиї. Для підклапанного стенозу отвору аорти більше характерний систолічний шум, що вислуховується вздовж лівого краю груднини, від IV міжребер'я зліва він проводиться на верхівку серця. Відмітною ознакою стенозу отвору аорти є невідповідність між посиленим верхівковим поштовхом і пульсом слабкого наповнення. Систолічний AT знижений, діастолічний — підвищений. Описані випадки раптової смерті при тривалому безсимптомному перебігові стенозу отвору аорти. Надклапанний стеноз може поєднуватися з розумовою відсталістю та іншими аномаліями. Цей різновид належить до спадкових захворювань сполучної тканини, відомих у літературі як синдром Вільямса, синдром "обличчя ельфа". Діти з цією патологією схожі одне на одного, для них характерні: великий опуклий лоб, стовщені складки шкіри над верхніми повіками, відвислі щоки, короткий ніс, великий рот з пухлими губами, маленьке підборіддя, великі вушні раковини, високе піднебіння, суха шкіра, підвищена рухливість суглобів, в'ялість м'язів, м'язова гіпотонія. Під час проведення ЕКГ виявляють відхилення електричної осі серця вліво, ознаки гіпертрофії та систолічне перенавантаження лівого шлуночка.

Клініка. Клінічні прояви вади серця – амплітудний систолічний шум вигнання ромбоподібної форми. Максимальна його амплітуда при клапанному стенозі відзначається в II міжреберні справа, при підклапанному — на верхівці серця. При незначному стенозі (невелика перешкода викиду крові) шум починається після І тону та короткого інтервалу. Якщо аортальний отвір значно звужений, пік ромбоподібного систолічного шуму переміщується в другу половину систоли й завершується при появі II тону, що пояснюється великою перешкодою викиду крові, для подолання якої потрібен певний час. У хворих з вираженим стенозом отвору аорти може спостерігатися парадоксальне роздвоєння II тону і IV тон.

За допомогою рентгенологічного дослідження можна виявити характерну конфігурацію серцевої тіні з підкресленою талією та заокругленою верхівкою. Ступінь вираженості вади не може бути остаточно визначений без зондування порожнин серця та вимірювання градієнта тиску на клапані. Під час кардіо-ангіографії уточнюють анатомічні варіанти вади й функціональний стан міокарда, магістральних і вінцевих судин. Велике значення при постановці діагнозу мають дані ехокардіографії. Цей метод дуже важливий під час проведення диференціальної діагностики клапанного та ідіопатичного субаортального м'язового стенозу. Для останнього характерні такі ехокардіографічні ознаки: асиметрична гіпертрофія та гіпокінезія міжшлуночкової перегородки, зменшення порожнини лівого шлуночка, систолічний прогин стулок лівого передсердно-шлуночкового клапана в бік перегородки й обмеження їх діастолічного розкриття.

Коарктація аорти (coarctatio aortae, coarctatio — звуження). Природжене звуження отвору аорти різного ступеня вираженості може локалізуватися в будь-якому місці її, але найчастіше в ділянці перешийка аорти між місцем відходження лівої підключичної артерії та артеріальної протоки (або артеріальної зв'язки)

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ПРИРОДЖЕНІ ВАДИ СЕРЦЯ З НЕЗМІНЕНИМ ЛЕГЕНЕВИМ КРОВОПЛИНОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок