Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ПРИРОДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

ПРИРОДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

Назва:
ПРИРОДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,86 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПРИРОДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

Із чинників навколишнього середовища, що впливають на розвиток дитини, особливу роль відіграє раціональне харчування.

У дітей 1-го року життя розрізняють три види вигодовування: грудне (природне), змішане (догодовування) і штучне.

Природне вигодовування — це таке вигодовування, коли дитина протягом перших 5 міс життя одержує тільки молоко матері, а у віці 5 міс — 1 рік з грудним молоком одержує і прикорм.

Лактація. 3 2—3 міс вагітності під впливом гормонів плаценти, гіпофіза, загрудинної залози, жовтого тіла яєчників паренхіма молочних залоз вагітної жінки починає гіперплазуватися, досягаючи максимуму до моменту народження дитини. 3 цього часу гормони, що стимулюють ріст молочних залоз під час вагітності, зумовлюють швидке нагромадження поживних речовин у грудних залозах і відкладання секрету.

У перші 3—4 дні після пологів залоза виділяє молозиво, потім — перехідне молоко, до кінця 12—14-го дня — зріле молоко.

Молозиво — густа, жовтого кольору і дещо клейка рідина, що має високу відносну густину (1050—1060), містить велику кількість білка, який за своїм складом близький до тканин новонародженого, а тому легко засвоюється. Солонуватий смак молозива пояснюється значним вмістом у ньому мінеральних солей. Кількість глюкози (лактози) і жиру коливається в різних межах. Жир молозива багатий на олежову кислоту. Поряд з жировими краплинами під мікроскопом можна побачити молозивні тільця, що є лейкоцитами в стадії жирового переродження. Молозиво — цінний продукт для новонародженої дитини перших днів життя. 3 молозивом вона одержує антигени, які відіграють роль активаторів обміну, а також ферменти та імунні тіла.

Жир грудного молока містить значно більше ненасичених кислот. У складі коров'ячого молока переважають насичені жирні кислоти. Ненасичені жирні кислоти є носіями жиророзчинних вітамінів (ретинолу, токоферолу, холекальциферолу). Вони легко засвоюються і справляють цілющий вплив на обмінні процеси. Мінеральних солей та мікроелементів (залізо, мідь, кобальт) як у грудному, так і в коров'ячому молоці досить, але їх співвідношення у грудному молоці таке, що сприяє повному всмоктуванню у кишках дитини.

Дитина, яка перебуває на природному вигодовуванні, одержує молоко матері завжди в стерильному вигляді, коров'яче ж молоко меншою або більшою мірою бактеріальне забруднене.

Звідси можна зробити висновок, що материнське молоко — це незамінна їжа для дитини 1-го року життя. Для його перетравлення потрібна менша кількість травних соків і ферментів. Годування груддю економить час і сили матері, сприяє відновленню здоров'я після пологів. Коли дитина ссе, м'язи стінок матки енергійно скорочуються, що допомагає їй повернутися до нормальних розмірів і положення. Грудне вигодовування є основою психологічного зв'язку між матір'ю та дитиною.

Техніка прикладання дитини до грудь Успіх грудного вигодовування значною мірою залежить від дотримання наведених нижче технічних прийомів, з якими слід ознайомити кожну матір.

1. Вперше дитина повинна бути прикладена до груді у пологовому залі у перші 0,5—2 год. після народження.

2. Перед кожним годуванням мати повинна вимити руки з милом і обережно протерти сосок тканиною, змоченою у перевареній воді.

3. Зцідити кілька крапель молока, бо з ними видаляються випадкові бактерії, які легко попадають у периферичні відділи вивідних залозистих проток. -

4. Мати повинна зручно вмоститися вона сідає у крісло чи на стілець і, поставивши, наприклад, під час годування твою груддю на низьку лавочку ліву ногу, підтримує лівою рукою голову і спину дитини, злегка нахилившись над нею. Захопивши ліву грудь середнім і вказівним пальцями правої руки, мати вкладає дитині сосок у рот.

У разі неправильного положення мати швидко втомлюється, у неї з’являється біль у спині, попереку.

Годування лежачи допускається тільки у перші дні після пологів або якщо мати хвора і їй протипоказано вставати. У таких випадках дитину кладуть паралельно матері, яка злегка повертається на бік тій груді, яку ссатиме дитина Підтримуючи дитину рукою з того самого боку, а грудь другою рукою, мати вкладає сосок їй у рот.

5. Стежити, щоб під час ссання дитина захоплювала ротом не тільки сосок, а й грудне кружальце Щоб ніс дитини залишався вільним, грудь дещо відтягують догори другим та третім пальцями руки, що її підгримують. Тільки таке положення забезпечує повне випорожнення грудей і запобігає захопленню дитиною повітря.

6. Після годування грудь необхідно протерти сухою м'якою тканиною, змазати сосок і навколо нього вазеліном, прикрити марлевою серветкою. Мета цього — оберігаючи сосок від тертя білизни і одягу, запобігти тріщинам.

ПРАВИЛА ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ПРИРОДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок